طب سوزنی

آرامش اعصاب و درمان افسردگی با طب سوزنی

4.8/5 - (134 امتیاز)

آیا از عوارض جانبی داروهای ضد افسردگی و اضطراب خسته شده‌اید؟ آیا به دنبال روش‌های جایگزین برای بهبودی هستید؟ پیشنهاد قطعی ما به شما استفاده از طب سنتی برای درمان این مشکل است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید درمان افسردگی بدون دارو نیز ممکن است. اضطراب و افسردگی دو مورد از شایع‌ترین اختلالات خلقی هستند. تقریباً یک سوم بیماران به داروهای شیمیایی پاسخ نمی‌دهند. در نتیجه‌ بسیاری از افراد در جستجوی روش‌های جایگزین برای درمان اختلالات خلقی خود هستند. از جمله این روش‌ها، افزایش آرامش اعصاب با طب سوزنی است. در این مطلب درباره درمان افسردگی و اضطراب شدید با طب سوزنی صحبت خواهیم کرد.

افسردگی و اضطراب چیست؟

افسردگی یک بیماری ذهنی است که ممکن است بصورت ژنتیکی، بیولوژیکی، محیطی یا روانی در شخص ایجاد شده باشد. این بیماری رنج سنی خاصی ندارد و هرشخصی ممکن است با آن درگیر شود اما بیشترین میزان ابتلا به افسردگی در خانم ها و جوانان دیده میشود. با اینکه افسردگی یک بیماری جدی است اما ابتلا به آن در کوتاه مدت نگران کننده نیست. نرخ افسردگی در ایران 15 درصد است و این بیماری بشدت در حال گسترش است. چون اختلالات افسردگی و اضطراب معمولا با هم دیده می شود، درصورت عدم کنترل پیشرفت افسردگی خطر ابتلا به خودکشی می تواند به طور قابل توجهی افزایش یابد.

نشانه ها و علائم افسردگی و اضطراب

علائم افسردگی با توجه به میزان و دلیل بوجود آمدنش، متفاوت است. از نشانه های بسیار شایع افسردگی میتوان به ناتوانی، پر خوری یا کم خوری، احساس غم و اندوه یا پوچی، از دست دادن بیش از حد علاقه، کم خوابی یا خوابیدن بیش از حد، احساس خستگی، ناامیدی، گناه، درد، گرفتگی یا مشکلات گوارشی و همچنین تصور مرگ یا خودکشی اشاره کرد. البته هرکدام از موارد ذکر شده قابل کنترل و درمان است. چون این بیماری بیشتر جنبه ذهنی دارد، قبل از هر چیز بیمار باید ذهن خود را کنترل و مداوا کند.

دلایل ایجاد افسردگی و اضطراب

بروز و ایجاد افسردگی بستگی به شرایط زندگی و شخصیتی هر فرد دارد. شاید دلیل ابتلا به افسردگی در یک شخص، برای فرد دیگری کاملا بی معنی و بدون تاثیر باشد. اما بطور کلی میتوان دلایل ایجاد افسردگی را موارد زیر بیان کرد:

 • تجربه های منفی، غم های بزرگ و عزاداری
 • مشکلات کاری
 • ازدواج و مشکلات خانوادگی
 • افسردگی پس از زایمان
 • ژنتیکی
 • مصرف بیش از حد الکل یا مواد مخدر
 • مبتلا بودن به برخی از بیماری های سخت مثل سرطان، MS، صرع، AIDS و..
 • یائسگی
 • تغییرات فصلی

طب سوزنی برای آرامش اعصاب

پس از بررسی علل و علائم افسردگی، وقت آن رسیده است که به سراغ شیوه های درمانی آن برویم. بسیاری از افراد برای درمان و کنترل افسردگی از داروهای شیمیایی استفاده میکنند. اما همانطور که قبلا گفتیم، مصرف داروهای شیمیایی علاوه بر عوارض زیادی که دارند، ممکن است حتی روی بدن برخی افراد جواب نداده یا پس از گذشت چندی تاثیر خود را از دست بدهند. پس بهترین راه درمان افسردگی و اضطراب چیست؟؟ طب سوزنی یکی از طبیغی ترین و بهترین راه های درمان افسردگی و اضطراب است.

در اعتقاد پزشکان طب سنتی چین باستان، علائمی مانند افسردگی و اضطراب زنگ‌های هشدار دهنده هستند. شاخص‌هایی که اخطار می‌دهند اتفاق بزرگ‌تری در بدن درحال جریان است. منابع انرژی زندگی (که در طب سنتی چین به آن “چی” می‌گویند) تعادل ندارند و در نتیجه عدم تعادل انرژی منجر به بیماری می‌شود. این بیماری می‌تواند در قالب افسردگی و اضطراب ظاهر شود.  اگرچه طب سوزنی درمان کاملی نیست‌، اما می‌توان از آن به عنوان مکملی در کنار درمان‌های دیگر استفاده کرد. این کار به کاهش علائم افسردگی و اضطراب کمک می‌کند. در ادامه اطلاعات جامعی در زمینه طب سوزنی مطالعه خواهیم کرد.

طب سوزنی برای آرامش اعصاب
انجام طب سوزنی روی نقاط حساس عصب در سر برای آرامش اعصاب و درمان اضطراب و افسردگی

طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی یک عمل درمانی شرقی باستان است. این روش درمانی حدود 3000 سال قدمت دارد. در طب سوزنی، پزشک سوزن‌های نخ مانند را به نقاط خاص عصبی سراسر بدن وارد می‌کند. در طب سنتی چینی (TCM) ، این اعصاب “نصف‌النهار” نامیده می‌شوند و به عنوان نقاط مهمی در مسیرهای ارتباطی بدن در نظر گرفته می‌شوند.

نصف‌النهارهای خاصی می‌توانند برای درمان افسردگی و اضطراب هدف قرار گیرند. با انجام فرایند طب سوزنی تعادل به سیستم عصبی و ایمنی بدن بازمی‌گردد. در صورتی که درباره طب سوزنی به  اطلاعات بیش‌تری نیاز دارید، مقاله طب سوزنی چیست را مطالعه کنید. اما سوال اصلی این است که طب سوزنی چگونه به کمک ما می‌آید؟

پیشنهاد می شود مطالعه نمایید :

درمان کمردرد با طب سوزنی

درمان افسردگی و اضطراب با طب سوزنی

طب سوزنی برای درمان افسردگی تحریک اعصاب حسی بدن استفاده می کند. هر سوزن یک عصب حسی را تحریک می‌کند که ارتباط آن با مغز باعث ایجاد پاسخی از سیستم ایمنی بدن می‌شود. این عمل باعث ترشح اندورفین (مسکن طبیعی بدن) و بهبود بیمار می‌شود. اما شما به عنوان یک فرد افسرده چرا باید طب سوزنی را انتخاب کنید؟

چرا برای درمان افسردگی باید از طب سوزنی استفاده کنیم؟

مسلما شما هم از خود پرسیده‌اید که این روش درمانی چه برتری بر دیگر روش‌ها دارد و چرا باید از طب سوزنی برای درمان اختلالات عصبی استفاده کنیم؟ در ادامه 5 مورد از فواید طب سوزنی برای درمان افسردگی با طب سوزنی را شرح می دهیم.

تاثیر مثبت طب سنتی در درمان افسردگی

تحقیقات مختلفی در زمینه طب سوزنی و افسردگی انجام شده است. نتیجه تحقیقات نشان داده است که طب سوزنی می‌تواند به طور قابل توجهی از شدت افسردگی بکاهد. در یک مطالعه محققان دریافتند که الکترو طب سوزنی (نوعی طب سوزنی که از انتقال جریان الکتریکی ملایم از طریق سوزن استفاده می‌کند) به اندازه مصرف فلوکستین (داروی ضد افسردگی) در کاهش علائم افسردگی موثر است.

عوارض خیلی کمتر نسبت به دارو

می‌توان گفت در طب سوزنی تقریباً هیچ عارضه جانبی منفی وجود ندارد. عوارض این روش درمانی بسیار کم است. در صورتی که قصد دارید درباره عوارض این روش اطلاعات کسب کنید، مقاله عوارض طب سوزنی را مطالعه کنید. با این حساب طب سوزنی می‌تواند درمان طبیعی برای افسردگی و اضطراب باشد. البته در صورتی که بعنوان مکمل در کنار داروهای شیمیایی استفاده نشود.

طب سوزنی به ترشح اندورفین کمک می کند

احساس عالی که بعد از ورزش دارید توسط اندورفین ایجاد می‌شود. اندورفین هورمونی است که به عنوان یک مسکن طبیعی در بدن عمل می‌کند. با ورود سوزن‌ها به اعصاب حسی بدن، سیستم ایمنی بدن تحریک می‌شود. پاسخ سیستم ایمنی بدن به این تحریکات، باعث افزایش گردش خون در آن قسمت از بدن و ترشح اندورفین می‌شود.

طب سوزنی آرامش بخش است

برخلاف تصور عموم، طب سوزنی نه تنها درد ندارد، بلکه بسیار آرام بخش نیز است. شاید باورتان نشود، اما بیشتر بیمارانی که از طب سوزنی استفاده کردند این درمان را آرام بخش می‌دانند. حال تصور کنید بجای استفاده از سوزن، از کاشت نخ در بدن شما استفاده شود. قطعا درمان برای شما راحت‌تر خواهد شد. بنظر شما کاشت نخ برای درمان افسردگی امکان پذیر است؟ بله! با روش امبدینگ یا کت گوت نیز می‌توانید افسردگی را درمان کنید.

فواید طب سوزنی برای درمان افسردگی
طب سوزنی برای درمان افسردگی فواید زیادی دارد

درمان افسردگی با امبدینگ

قبل از هرچیز، درصورتی که برای شما سوال پیش آمده امبدینگ چیست، مقاله کاشت نخ یا امبدینگ چیست را مطالعه کنید. اما آیا درمان افسردگی با امبدینگ امکان پذیر است؟ در یک مطالعه، 94 شخص دچار افسردگی به طور تصادفی به یک گروه کاشت کاتگوت (50 مورد) و یک گروه دارویی (44 مورد) تقسیم شدند. درمان گروه امبدینگ با کاشت کت گوت در دو هفته یک بار و در کل 4 بار انجام شد. گروه دارویی با تجویز خوراکی قرص ضد افسردگی (Deanxit) به مدت هشت هفته تحت درمان قرار گرفتند. هر دو گروه قبل و بعد از درمان مقایسه شدند.

بهبود در گروه امبدینگ 8/87 درصد (49/43) و در گروه دارویی 7/90 درصد (43/39) بود. همانطور که می‌بینید تفاوت فاحشی بین دو گروه وجود ندارد. درنتیجه کاشت نخ (Catgut) می‌تواند به طور موثری علائم بیماران افسردگی را بهبود بخشد. علاوه بر آن، عوارض روش امبدینگ نیز مانند طب سوزنی بسیار کم است. دلایل استفاده از طب سوزنی و درمان افسردگی توسط امبدینگ را به شما گفتیم. اما طی چند جلسه طب سوزنی، افسردگی درمان می‌شود؟

چند جلسه طب سوزنی برای درمان افسردگی لازم است؟

در درمان افسردگی توسط طب سوزنی از دوره‌های متفاوت درمانی استفاده می‌شود. البته هیچ مطالعه‌ای به طور قطع تعداد جلسات کافی برای درمان بیمار را نشان نداده است. ممکن است در ابتدا به طور مکرر به پزشک طب سوزنی مراجعه کنید. اما پس از اینکه تحت درمان قرار گرفتید، ممکن است به سطحی برسید که نیازی به ویزیت منظم نداشته باشید. برای اطلاع از اینکه برای درمان افسردگی با طب سوزنی به چند جلسه نیاز دارید، باید با دکتر خود مشورت کنید. شما می‌توانید با شماره تماس های سوزنیران با مرکز طب سوزنی دکتر محقق تماس بگیرید و از مشاوره های دکتر استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که طب سوزنی در طول چند هفته برای درمان افسردگی و اضطراب بیشترین تأثیر را دارد. تعداد جلسات کافی را پزشک برای شما معین می‌کند. اگر تصمیم به امتحان طب سوزنی دارید، حتماً یک متخصص طب سوزنی مجرب پیدا کنید که به طور خاص نحوه درمان اضطراب و افسردگی را بلد باشد. طب سوزنی برای آرامش اعصاب بسیار خوب عمل می‌کند. شما می‌توانید درمان افسردگی با طب سوزنی را در مطب دکتر محقق (بهترین پزشک طب سوزنی کشور) انجام دهید. در نهایت امیدواریم مطلب فوق برای شما مفید واقع شده باشد.

درمان ویار بارداری

36 دیدگاه

 1. سلام. ایا این روش درمانی را به افرادی که افسردگی حاد دارند اما میخواهند دوز داروهای خودشون رو کم کنند پیشنهاد میکنید؟

  1. سلام. بله طب سوزنی یک درمان مکمل طبیعی برای افسردگی محسوب میشود. با انجام طب سوزنی ابتدا دوز مصرف قرص های افسردگی شما کم شده و در نهایت کاملا بدون استفاده از قرص سلامتی خود را بدست می آورید.

 2. سلام من خانم 54 ساله ای هستم که نزدیک به 12 سال قرص های ضد افسردگی و ضد اضطراب مثل سرترالین مصرف کردم ولی دیگه این دارو ها تاثیر ندارن. میتونم بجای اون دارو ها از طب سوزنی برای رفع افسردگیم استفاده کنم؟

  1. سلام. بله شما میتونید با انجام طب سوزنی، دوز قرص های مصرفی خودتون رو کمتر کنید. بعد از گذشت مدتی هم میتونید کاملا قرص ها رو کنار بذارید و از طب سوزنی برای درمان افسردگیتون استفاده کنید.

 3. پسری 28 ساله هستم، 2بار خودکشی ناموفق داشتم و به قرص ترامادول اعتیاد دارم. علاوه بر اون افسردگی حاد هم دارم. طب سوزنی کاری میتونه برای وضعیتم بکنه؟ تاثیرش دائمیه؟

  1. درود. بله با انجام طب سوزنی کم کم دوز قرص مصرفی شما کمتر خواهدشد. به علاوه اینکه با طب سوزنی افسردگی شما کنترل شده و رو به بهبودی خواهد رفت.

 4. سلام. وقتتون بخیر
  من خیلی عصبی هستم و پرخاشگری زیاد میکنم. برخلاف سنم که فقط 23 سالمه. پیش روانشناس و روانپزشک هم رفتم و دارو مصرف کردم اما تاثیری نداره. با طب سوزنی میتونید منو درمان کنید؟

 5. سلام من دختر 21 ساله ای هستم که بعلت افسردگی و استرس، ریزش مو دارم و وزنم توی 1 ماه اخیر 6 کیلو کم شده. ایا با طب سوزنی میتونید کمکی به من بکنید؟

  1. درود. برای درمان افسردگی با طب سوزنی شما باید بطور حضوری تحت بررسی پزشک متخصص قرار بگیرید. پزشک پس از گرفتن نبض شما و دیدن زبانتان، تشخیص میدن که کدام یک از ارگانهای شما مورد آسیب قرار گرفته و طب سوزنی را روی آنها انجام میدن. پس از انجام چند جلسه طب سوزنی، هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی وضعیت بیمار رو به بهبودی خواهد رفت درنتیجه مشکل کم کردن وزن شما نیز برطرف خواهد شد.

 6. سلام. من 24 سالمه و به تازگی طلاق گرفتم. خیلی عصبی و خشن شدم بعد از جدایی بدلیل مشکلات بوجود اومده. میخواستم ازتون بپرسم که آیا طب سوزنی برای آرامش اعصاب هم مناسب هست؟؟

  1. درود. بله طب سوزنی بطور مستقیم روی اعصاب تاثیر گذاشته و باعث آزاد سازی هورمون های شادی و ارامش بخش میشود. درنتیجه با طب سوزنی به آرامش اعصاب خواهید رسید. برای دریافت وقت مشاوره و معاینه حضوری با شماره های مطب در تماس باشید.

  1. درود. بله با اسنفاده از طب سوزنی میتونید افسردگی پس از زایمان خودتون رو درمان کنید.

 7. ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر محقق و تیم خوبشون. میخواستم بگم که من افسردگی بسیار شدیدی بخاطر کنکور داشتم که یکی از دوستام درمان افسردگی و اضطراب با طب سوزنی رو بهم معرفی کرد. بعد از چند جلسه طب سوزنی تحت نظر دکتر محقق، واقعا احساس آرامش اعصاب بیشتری نسبت به قبل دارم.

  1. درود بر شما زهره ی عزیز. خوشحالیم که افسردگی و اضطراب شما با طب سوزنی درمان و حال شما خوب است. موفق و سلامت باشید.

 8. نقاط طب سوزنی برای استرس چه جاهایی هست بیشتر؟ سر بیشتر مورد طب سوزنی قرار میگیره یا جاهای دیگه هم انجام میشه طب سوزنی روشون؟

  1. درود. شما باید بطور حضوری مورد معاینه قرار بگیرید و بعد از معاینه دکتر تشخیص بدن که مشکل استرس شما از سمت کدام ارگان هست.

 9. سلام ممنون از مطالب خوبتون راجب درمان افسردگی با طب سوزنی. فقط طب سوزنی در درمان وسواس فکری هم تاثیری داره؟؟؟

  1. درود. بله میتونید بطور حضوری تشریف بیارید پزشک معاینه تون کنند و بعد از شرح حال گیری ازتون، بطور دقیق بهتون بگن که با چند جلسه طب سوزنی وسواس فکریتون بهبود پیدا میکنه.

 10. سلام روز بخیر. برای اینکه اثر طب سوزنی بیشتر شه میتونیم در کنار این روش از انرژی درمانی برای افسردگی هم استفاده کنیم؟

  1. درود. درواقع طب سوزنی برای درمان افسردگی از نوعی انرژی درمانی استفاده میکنه و شما با انجام انواع دیگر انرژی درمانی، قطعا نتایج بهتری خواهید دید.

 11. سلام دخترم ۱۶ سالشه وقتی عصبی میشه کف دست هاش خیلی عرق میکنه یا مثلا وقتی استرس داره. ایا طب سوزنی برای درمان استرس دخترم کاربرد داره؟

  1. سلام و وقت بخیر. بله شما میتونید از طب سوزنی برای درمان قطعی افسردگی و اضطراب استفاده کنید. برای دریافت نوبت معاینه حضوری با شماره های مطب در تماس باشید.

 12. سلام وقت بخیر خدمت عزیزان. من از طب سوزنی برای ارامش اعصاب استفاده کردم و از همون جلسه اول واقعا جواب گرفتم. ممنونم از اقای دکتر محقق.

 13. سلام شبتون بخیر. من ۱۲ ساله بدلیل توهم شنوایی تحت درمان هستم. ایا طب سوزنی برای بیماری های اعصاب اینجوری هم جواب میده؟

  1. درود. درواقع مشکل شما یک اختلال عصبی هست که میتوان آن را توسط طب سوزنی کنترل کرد. البته همه چیز بستگی به شرایط و شرح حال شما داره. برای بهبودی و اطلاعات کامل تر باید بصورت حضوری توسط پزشک معاینه شید. میتونید برای دریافت نوبت مشاوره یا معاینه حضوری با شماره های مطب در تماس باشید.

 14. من از نظر روحی خیلی داغون بودم استرس زیاد داشتم سردرد های همیشگی و خلاصه کلی اعصابم پریشون بود که همه ی اینها به اضافه شدن وزنم هم ختم شده بود … نگرانی برای کوچکترین چیزی همیشه همراهم بود …. یک ماهه دکتر طب سوزنی میرم واقعاً جواب گرفتم ….. میتونم به جدیت بگم واقعاً معجزه میکنه … بخاطر خواهرم از دکتر پرسیدم آیا طب سوزنی به پسوریازیس کمی میکنه …. گفتند صد البته با طب سوزنی جریان انرژی و گردش خون و استرس و عصبانیت و …. قابل کنترله که حتی با طب سوزنی میشه به پوسته ریزی و پاکسازی پوست خیلی کمک کرد مخصوصاً در دوره هایی که بیماری یکدفعه عود میکنه …. متاسفانه خواهرم که از همه چیز خسته شده راضی نشد به حرفم گوش بده ولی به شما پیشنهاد میکنم یکی دو ماهی امتحان کنید تا ببنید حال عمومیتون چقدر عالی میشه … چقدر راحت می خوابید و … کلاً میتونم بگم معجزه میکنه …

  1. درود. بله طب سوزنی به پسوریازیس کمک میکنه اما بستگی به شرایط هر بیمار داره. میتونید بیمار رو برای معاینه حضوری بیاید. برای گرفتن وقت مشاوره یا معاینه حضوری با شماره های مطب در تماس باشید.

 15. من حسین مشهدی فراهانی هستم ۲۴ ساله ساکن تهران. من بعد از شکست در کنکور کارشناسی ارشد و ۲۰ روز بیماری گوارشی و سپس بالا رفتن چربی خون و گرفتن قلبم که به معده ام هم فشار آورد و معده ام جمع شد و یک ماه مرا در خانه بستری کرد که هر دو استرس زیادی به من وارد ساخت و در شب جمعه ۱۸ دی ماه ۱۳۸۸ در حال معده درد شدید و انتقادهای پدرم به یک باره دچار پانیک شدیدی شدم فشار خونم تا ۱۷ بالا رفت تپش قلب شدیدی گرفتم و تمام بدنم می لرزید و نفس نفس می زدم. فورا مرا به درمانگاه بردند و قرص قلب و آمپول آرام بخش قوی به من زدند تا ۱ ساعت این حالت ادامه داشت تا آرام شدم. از آن به بعد بی خوابی رفیق من شد و لورازپام و اگزازپام و کلونازپام دشمن آن. به یکباره در عرض یک ماه (۱۸ بهمن) وزنم ۴ کیلو کم شد (از ۶۵ به ۶۱ کیلو) اعصابم به همه جای بدنم میزد به کلیه ها، پاها و دست ها وکمر و قلب و … اما معده عصبی ام و ترس دائمی از اینکه آن حملات عصبی باز هم رخ دهد باز هم وزنم را پایین و پایین تر برد (۵۹-۵۸ و سپس ۵۲ کیلو) از لاغری نای راه رفتن هم نداشتم هیچ کدام از قرص ها و آمپول ها به من کمک نمی کرد فکر می کردم تمام بدنم را مریضی گرفته و درد داشتم تا اینکه گویا خدا صدای دعایم را پاسخ داده باشد با جناب آقای دکتر سید جعفر محقق آشنا شدم. جلسه اول با مادرم رفتم چند تا سوزن خوردم و یکی هم برای خواب اول باور نداشتم ولی وقتی خواب آلودگی به سراغ من آمد فهمیدم به جای درستی آمده ام. جلسه دوم شوک درمانی بود علاوه بر سوزن های قبلی روی پایم هر کدام دو سوزن خورد بعد از فردا صبح اتفاقی نیفتاد تا اینکه حالم بد شد و شوک شدم ولی چون محرک بیرونی نداشت تحمل کردم. در جلسه چهارم بود که آقای دکتر معجزه خود را نشانم داد: دستگاه الکتروآکوپانکچر (ELECTRO ACUPUNCTURE) او روی دو تا گوشم و روی دستانم و پاهایم را با یک وسیله ای اسکن کرد و فهمید که من جز مشکل اعصاب مشکل دیگری ندارم حتی افسردگی هم ندارم. بعد از مدتی اعصابم آرام تر و قوی تر شد البته همزمان به استفاده از روش های دیگر مثل حجامت و داروهای گیاهی، آمپول های ویتامین، ماساژ درمانی و دوری از مسائل اعصاب خرد کن مثل اخبار و روزنامه ها و مشغول کردن خودم پرداختم. الان بعد از ۶ جلسه توان اعصابم ۲ برابر شده است و وزنم هم ۴ کیلو اضافه شده است. متشکرم آقای دکتر محقق

  1. درود جناب مشهدی فراهانی. بسیار خوشحالیم که از نتیجه طب سوزنی راضی هستید. به امید سلامتی روز افزون شما.

 16. سلام من چند ماه قبل از ازدواجم خیلی عصبی شده بودم بخاطر استرس و فشار هایی که روم بود. به همین خاطر هم معده درد شدید داشتم ولی خودم نمیدونستم بخاطر اعصابمه. بر عکس همه که اخرش میرن طب سوزنی، از تابلو طب سوزنی مطب نزدیک محل زندگیمون رفتم تو برا درمان درد معده! دکتر فقط ۱۵ دقیقه ب اصحبت و بالا پایین کردن من، فهمید ریشه مساله جای دیگه است، پیشنهاد کرد ۵ جلسه فقط روی اعصاب کار کنه، بعد اگه نیاز شد بریم سراغ معده. قبول کردم شروع شد. الان جلسه پنجمه حالم حرف نداره، تحملم مثل همه مردمه، بیخودی عصبانی نمی شم، درد معده هم ندارم. خیلی مچکرم از اقای دکتر سید جعفر محقق

  1. درود. بیشتر معده درد های عصبی با طب سوزنی رفع شده و انجام طب سوزنی موجب آرامش اعصاب نیز میشود. خوشحالیم که شما هم از این درمان نتیجه مطلوب را دریافت کردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
×

سلام

تیم پشتیبانی مرکز تخصصی طب سوزنی سوزنیران از طریق واتسپ در خدمت شماست.

لطفا پشتیبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

× ارتباط با ما