طب سوزنی

درمان اختلال در خواب

5/5 - (1 امتیاز)

با توجه به سبک زندگی امروزه ، مشکل بی خوابی و یا اختلال در خواب اعم از دیر به خواب رفتن ، کابوس دیدن های بیش از حد و مداوم نبودن خواب ، در 40 درصد از افراد جامعه مشاهده می شود . داروهایی که برای این نوع بیماری ها توسط پزشکان تجویز می شود به شدت اعتیاد آور است . طب سوزنی برای درمان اختلال خواب و خلق و مشکلات روانپزشکی بسیار موثر بوده و درمان خوبی به شمار می رود تا جایی که کاپلان در رفرنس های روانپزشکی خود به درمان اختلال خواب با طب سوزنی به عنوان یک درمان مفید اشاره کرده است.

جدا از درمان اختلال خواب به کمک طب سوزنی ، می توان از این طب برای درمان مشکلات روانشناسی دیگر نیز کمک گرفت . برای مثال مشکلات خلق و خو و همچنین افسردگی های خفیف و یا متوسط به کمک طب سوزنی قابل درمان هستند اما در مورد افسردگی های شدید که نیاز به بستری شدن دارند ، طب سوزنی پاسخگو نبوده و باید درمان این نوع بیماری تحت نظر روانپزشک صورت گیرد . بیماری اختلال وسواس و اضطراب های منتشر و روزمره ، اختلالات روان تنی (سایکوسوماتیک ) که دارای انواع مختلفی مثل کانورژن یا اختلال تبدیلی ، سوماتوفرم ، سوماتیزیشن و … است نیز با طب سوزنی قابل درمان هستند .

در برخی موارد ممکن است مشکل اختلال خواب فقط سر منشا روانشناسی نداشته و به خاطر مشکلات دیگری در بیمار بروز کرده باشد . مانند بیماری که از طرف هیئت علمی دانشگاه تهران به مطب دکتر محقق ارجاع داده شده بود و کل کمیسیون پزشکی در درمانش عاجز شده بودند . این بیمار 20 ساله از سن 3 سالگی انسولین مصرف کرده و از درد های شدید لگن و کلیه شکایت داشت ، در این مدت 3 بار تحت عمل جراحی قراره گرفته و از این رو نیز دردهای بدنی دیگر به آن اضافه شده بود . بیمار در 6 ماه اخیر به خاطر دردهای بدنی دچار مشکل در خواب نیز شده بود . پزشکان برای کاهش دردها ، سیستم های عصبی درد آن ناحیه از بدن بیمار را مصدود کرده بودند اما بیمار همچنان از درد در بدن خود شکایت داشت . دکتر سید جعفر محقق طی 17 جلسه درمان با طب سوزنی توانست دردهای بیمار را به طور کامل درمان کند .

دوره ی درمان اختلال خواب و خلق و مشکلات روانپزشکی در بیماران مختلف با توجه به نوع بیماری و موارد دیگر  تعداد جلسات می تواند از 10 تا 25 جلسه باشد .

درمان ویار بارداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
×

سلام

تیم پشتیبانی مرکز تخصصی طب سوزنی سوزنیران از طریق واتسپ در خدمت شماست.

لطفا پشتیبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

× ارتباط با ما