درمان بی خوابی با طب سوزنی: بهترین راه درمان اختلال در خواب!

4.6/5 - (9 امتیاز)

درمان بی خوابی با طب سوزنی چگونه است؟ شما هم شب‌های زیادی نمی‌توانید بخوابید؟ کابوس می‌بینید یا خواب بی‌کیفیتی دارید؟ در این نوشته همراه ما باشید تا درباره درمان اختلال خواب بیشتر با شما صحبت کنیم. شاید شما هم استفاده از دارو‌ را به‌عنوان درمان قطعی بی خوابی می‌دانستید، اما بهتر است کمی نیز در مورد درمان اختلال خواب با طب سنتی بدانید.

درمان بی خوابی با طب سوزنی

با توجه به سبک زندگی امروزه، مشکل بی خوابی و اختلال در خواب اعم از دیر به خواب رفتن، کابوس دیدن‌های بیش از حد و مداوم نبودن خواب، در ۴۰ درصد از افراد جامعه مشاهده می‌شود. داروهایی که برای این نوع بیماری‌ها توسط پزشکان تجویز می‌شود به‌شدت اعتیادآور است. طب سوزنی برای درمان اختلال خواب و خلق و مشکلات روانپزشکی بسیار مؤثر بوده و درمان خوبی به شمار می‌رود تا جایی که کاپلان در رفرنس‌های روانپزشکی خود به درمان اختلال خواب با طب سوزنی به‌عنوان یک درمان مفید اشاره کرده است.

یکی از اثرات اختلال بی خوابی ایجاد سردرد در بیماران است. جالب است بدانید طب سوزنی می‌تواند در درمان سردردهای صبحگاهی نیز موثر باشد. برای اطلاعات بیشتر اینجا را ببینید: درمان قطعی سردردهای صبحگاهی

طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی یک روش غیر تهاجمی است که در آن سوزن‌هایی تحت نظر پزشک متخصص به بدن شما وارد می‌شوند تا انرژی را در بدن شما جریان دهند و کانال‌های بسته شده انرژی را باز کنند. جالب است بدانید این طب منشائی شرقی داشته و اولین بار توسط پزشکان چینی چندین سال پیش به کار رفته است.

برای آشنایی بیشتر با طب سوزنی این نوشته را از دست ندهید: طب سوزنی چیست؟

فواید درمان بی خوابی با طب سوزنی

درمان بی خوابی با طب سوزنی کاملاً امکان پذیر است. چراکه:

  • این طب به متعادل شدن انرژی در بدن شما کمک می‌کند.
  • نقاط طب سوزنی برای بی خوابی با سوزن تحریک می‌شوند و اندورفین در آن‌ها آزاد می‌شود. این هورمون‌ باعث احساس آرامش در شما می‌شود.
  • این روش هیچ‌گونه عوارض جانبی ندارد و بالعکس به بهبود عملکرد بدن شما کمک می‌کند.
فواید درمان بی خوابی با طب سوزنی
فواید درمان بی خوابی با طب سوزنی

جدا از درمان اختلال خواب به کمک طب سوزنی، می‌توان از این طب برای درمان مشکلات روان‌شناسی دیگر نیز کمک گرفت. برای مثال مشکلات خلق‌وخو و همچنین افسردگی‌های خفیف و یا متوسط به کمک طب سوزنی قابل‌درمان هستند. برای اطلاعات بیشتر این نوشته را بخوانید: درمان افسردگی با طب سوزنی

نقاط طب سوزنی برای بی خوابی

شاید برایتان سوال باشد که نقاط طب سوزنی برای بی خوابی کدام موارد هستند؟ در ادامه برخی از این نقاط را به شما معرفی می‌کنیم:

  • نقطه مای‌آن: این نقطه پشت لاله گوش و در وسط آن قرار دارد و یکی از مهم‌‌ترین نقاط طب سوزنی برای بی خوابی محسوب می‌شود.
  • نقطه سان یین چیانو: این نقطه در بخش داخلی مچ پا قرار دارد. جالب است بدانید این نقطه برای کاهش درد قاعدگی با طب سوزنی نیز موثر است.
  • تای چونگ: این نقطه که با نام LV3 نیز شناخته می‌شود برای بهبود کبد چرب با طب سوزنی نیز به‌کار می‌آید. تای چونگ بین انگشت شست و انگشت دوم پا قرار دارد.
نقاط طب سوزنی برای بی خوابی
نقاط طب سوزنی برای بی خوابی

تجربه درمان بی خوابی با طب سوزنی

در برخی موارد ممکن است مشکل اختلال خواب فقط سرمنشأ روان‌شناسی نداشته و به‌خاطر مشکلات دیگری در بیمار بروز کرده باشد. مانند بیماری که از طرف هیئت علمی دانشگاه تهران به مطب دکتر محقق ارجاع داده شده بود و کل کمیسیون پزشکی در درمانش عاجز شده بودند. این بیمار ۲۰ساله از سن ۳ سالگی انسولین مصرف کرده و از دردهای شدید لگن و کلیه شکایت داشت، در این مدت ۳ بار تحت عمل جراحی قرار گرفته و ازاین‌رو نیز دردهای بدنی دیگر به آن اضافه شده بود.

بیمار در ۶ ماه اخیر به‌خاطر دردهای بدنی دچار مشکل در خواب نیز شده بود. پزشکان برای کاهش دردها، سیستم‌های عصبی درد آن ناحیه از بدن بیمار را مسدود کرده بودند؛ اما بیمار همچنان از درد در بدن خود شکایت داشت. دکتر سید جعفر محقق، بهترین پزشک طب سوزنی، طی ۱۷ جلسه درمان با طب سوزنی توانست دردهای بیمار را به طور کامل درمان کند.

درمان قطعی بی خوابی

جمع‌بندی: طب سوزنی، بهترین درمان قطعی برای بی خوابی!

در این نوشته درباره درمان بی خوابی با طب سوزنی با شما صحبت کردیم و از فواید، نقاط طب سوزنی برای بی خوابی و تعداد جلسات لازم برای آن گفتیم. آیا شما هم با اختلال بی خوابی دسته و پنجه نرم می‌کنید؟ تجربه شما چیست؟ آیا استفاده از طب سوزنی برای بی خوابی را موثر می‌دانید؟

برای استفاده از طب سوزنی برای درمان بی خوابی و مشکلات دیگر می‌توانید با مرکز سوزنیران تماس بگیرید و جلسات خود را با دکتر محقق، از پیشگامان طب سوزنی در ایران، هماهنگ کنید. برای اینکار با این شماره تماس بگیرید: ۲۲۹۰۴۷۹۹

سوالات متداول:

  • برای درمان اختلال خواب به چند جلسه طب سوزنی نیاز داریم؟

دورهٔ درمان اختلال خواب و خلق و مشکلات روانپزشکی در بیماران مختلف باتوجه‌به نوع بیماری و موارد دیگر تعداد جلسات می‌تواند از ۱۰ تا 12 جلسه باشد.

  • بهترین راه برای درمان بی خوابی چیست؟

درست است که استفاده از داروهای شیمیایی ممکن است به درمان اختلال خواب کمک کنند؛ اما این روش عوارض بسیاری دارد و کوتاه مدت است. بهتر است برای درمان قطعی بی خوابی به روش‌های غیر تهاجمی و سنتی مثل طب سوزنی بیاندیشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا