طب سوزنی چیست؟ + بررسی مزایا و نحوه انجام

4.6/5 - (235 امتیاز)

امروزه مراجعه به اطبای متخصص در طب سنتی و استفاده از درمان‌های باستانی بسیار رواج یافته است. یکی از قدیمی‌ترین روش‌های درمان که قدمت چند هزار ساله دارد، طب سوزنی است. اولین کتاب‌های مربوط به طب سوزنی در کشور چین کشف شده‌اند و این کشور خاستگاه طب سوزنی شناخته می‌شود. اگرچه با رواج این نوع روش درمان، انواع دیگر طب سوزنی نیز در کشورهای آسیای شرقی بوجود آمد. با استناد بر اعلام سازمان بهداشت جهانی، بیش از 30 بیماری با طب سوزنی قابل درمان هستند که در این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد تا پاسخ مناسبی به این موضوع که “طب سوزنی چیست؟” داده باشیم.

طب سوزنی چیست
طب سوزنی چیست

طب سوزنی چیست و چطور انجام می شود؟

همانطور که گفته شد، طب سوزنی به عنوان یکی از قدیمی ترین روش‌های درمان شناخته می‌شود. اولین نوشته‌ها در خصوص این نوع روش درمان به حدود 2300 سال قبل برمی‌گردد. به باور متخصصان طب سوزنی، دردهای جسمی، ریشه در برهم خوردن تعادل انرژی دارند. آنها معتقدند انرژی در کانال‌هایی به نام مریدین در بدن حرکت می‌کند و هرگونه عامل بیرونی یا درونی که باعث برهم خوردن تعادل این انرژی‌ها شود، منجر به بیماری خواهد شد.

برای درمان دردها و به عبارتی بازگشت به تعادل ذاتی بدن، اطبای طب چینی، سوزن‌های ظریف، بسیار نازک و استریل از جنس استیل را در نقاط مختلف بدن وارد می‌کنند. توجه داشته باشید که متخصص طب سوزنی این سوزن‌ها را بر اساس نوع بیماری شما ممکن است در نقاط مختلف بدن و در لایه‌های پوست، چربی یا عضله وارد کند.

یکی از اصلی ترین سوالات مراجعین این است که آیا فرو کردن این سوزن‌ها با درد همراه است؟ پاسخ با توجه به آستانه تحمل درد مراجع و عمق قرارگیری سوزن‌های طب سوزنی متفاوت خواهد بود؛ اما به طور عمده این روش دردی را به همراه ندارد و مراجعین عموما تنها سوزش خوشایندی را احساس می‌کنند.

نحوه انجام طب سوزنی توسط متخصص، به شرح زیر است:

در مرحله نخست، بررسی وضعیت کلی مراجع و کسب اطلاعات در خصوص بیماریهای وی توسط پزشک صورت میگیرد. سپس از مراجع خواسته می‌شود تا با توجه به نقاط تحت درمان، به پهلو، پشت و یا شکم دراز بکشد. پزشک در بررسی اولیه به طور دقیق نواحی وارد کردن سوزن‌های طب سوزنی را شناسایی کرده است و در این مرحله، سوزن‌های نازکی را وارد نقاط خاصی از بدن می‌کند. توجه کنید که این سوزن‌ها یک بار مصرف هستند و از استانداردهای بهداشتی برخوردار می‌باشند. هر سوزن حدود 5 الی 30 دقیقه در جای خود نگه داشته می‌شود.

زیبایی و طب سوزنی
تاثیر طب سوزنی بر زیبایی

مزایای طب سوزنی چیست؟

همانطور که پیش از نیز گفته شد، طب سوزنی چندین هزار سال است که توسط اطبای کشورهای مختلف در حال اجرا است. اگر تحت نظر یک متخصص مجرب انجام شود، به عنوان یکی از کم خطرترین روش‌های درمانی شناخته می‌شود. از جمله مزایای استفاده از طب سوزنی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش سردردهای میگرنی
 • استفاده به عنوان روش درمان مکمل در کنار روش‌های درمان شیمیایی و فیزیوتراپی
 • کاهش درد در نقاط مختلف بدن (استفاده به عنوان مسکن)
 • درمان بیش از 30 بیماری
 • عوارض جانبی بسیار اندک
 • بدون نیاز به استفاده از داروهای شیمیایی
 • کاهش عوارض ناشی از شیمی درمانی
 •  بهبود گردش خون

البته توجه کنید که توصیه می‌شود افرادی که از بیماری‌های نارسایی کلیه، بیماری‌های عفونی، بیماری‌های قلبی، سیروز و از این دست بیماری‌ها رنج میبرند، ابتدا به پزشک متخصص مراجعه کنند.

بیماری های قابل درمان با طب سوزنی

طب سوزنی بر پایه انرژی بنا شده است و تا به امروز در درمان طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها اثرگذار بوده است. برخی از بیماری‌هایی که طب سوزنی به عنوان روش درمانی برای آنها استفاده می‌شود، عبارتند از:

 • بیماری‌های معده و انواع دیگر بیماریهای دستگاه گوارشی نظیر سندروم روده تحریک پذیر(IBS)، یبوست و …
 • کمر درد
 • سردردهای میگرنی
 • کم خونی
 • فشار خون
 • اسپاسم‌های عضلانی
 • دردهای قاعدگی
 • آلرژی
 • کاهش اثرات ناشی از شیمی درمانی و رادیوتراپی
 • کاهش استرس و اضطراب
 • درمان آسم و دیگر بیماری‌های تنفسی
 • افزایش کیفیت خواب و درمان بی‌خوابی
 • کاهش وزن

طب سوزنی می‌تواند به عنوان روش درمان اصلی و یا مکمل برای برخی از بیماری های روانی نظیر اعتیاد به الکل، سیگار و مواد مخدر نیز استفاده شود.

همچنین شواهدی وجود دارد که ثابت می‌کند طب سوزنی می‌تواند بر روی درمان ناباروری نیز اثرگذار باشد.

طب سوزنی چیست

عوارض جانبی طب سوزنی چیست؟

در بخشی از این مطلب اشاره کردیم که طب سوزنی به عنوان یکی از کم خطرترین روش‌های درمان شناخته می شود، اما عوارض طب سوزنی چیست؟ به هر حال با توجه به شرایط بدن افراد مختلف و مرکزی که بیمار به آن مراجعه کرده است، ممکن از عوارضی برای فرد به وجود بیاید. در ادامه چند نکته در جهت به حداقل رساندن عوارض طب سوزنی بیان کرده‌ایم:

 • پیشنهاد می‌شود حتما به پزشک متخصص و با تجربه مراجعه کنید. چرا که برخی افراد پزشک نما و مراکز نامعتبر ممکن است با استفاده از سوزن‌های آلوده و غیر استریل، مشکلاتی را برای شما به وجود آورند.
 • در صورتی که از بیماری‌هایی رنج می‌برید که به مداخله مستقیم جراح یا پزشک متخصص نیاز دارد، ابتدا به پزشک خود مراجعه کنید.
 • در صورتی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنید، این روش برای شما عوارضی را به همراه خواهد داشت. در نتیجه در هنگام مصرف این داروها از روش طب سوزنی استفاده نکنید.
 • پیش از مراجعه، از عدم تداخل طب سوزنی با داروهای مصرفی خود اطمینان کسب کنید.
 • افرادی که اختلالات خونریزی دارند، بهتر است به مراکز طب سوزنی مراجعه نکنند.

هزینه و تعداد جلسات طب سوزنی

تعداد جلسات لازم طب سوزنی و هزینه طب سوزنی از جمله مواردی هستند که به فاکتورهای زیادی وابسته می‌باشند. تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان بیماری و یا کاهش درد، با توجه به نوع درد متفاوت می‌باشد و تنها با مراجعه به پزشک طب سوزنی می‌توان از تعداد دقیق جلسات آگاه شد؛ اما به طور میانگین، حداقل جلسات مورد نیاز هر بیمار 5 جلسه می‌باشد. هزینه درمان به روش طب سوزنی نیز با توجه به تعداد جلسات و مرکز مراجعه شده متفاوت می‌باشد.

سوزنیران؛ بهترین مرکز طب سوزنی در تهران

با توجه به عوارض احتمالی ذکر شده، هنگام مراجعه مراکز طب سوزنی توجه داشته باشید که استانداردهای بهداشتی رعایت شود و پزشکان آن مجموعه نیز از مدارک علمی معتبری برخوردار باشند. یافتن چنین مرکزی کار آسانی نیست اما سوزنیران، با داشتن تمامی مزایای یک مرکز درمانی استاندارد، به عنوان مجهزترین مرکز طب سوزنی در تهران شناخته می شود.

این مرکز تحت نظر دکتر سید جعفر محقق راه اندازی شده است. ایشان با داشتن بیش از ۱۲ سال سابقه درخشان در انجام روش درمانی طب سوزنی و اللخصوص امبدینگ و داشتن مدرک دکتری عمومی از دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان یکی از متخصص‌های این روش شناخته می‌شوند.

در مرکز سوزنیران در کنار طب سوزنی، درمان‌های مکمل نیز برای تسریع در روند درمان مورد استفاده قرار میگیرد. استفاده از بادکش، مزوتراپی، امبدینگ، روش پی آر پی و میکرونیدلینگ با درماپن از جمله این روش‌ها هستند. با مراجعه به مرکز سوزنیران، یک تجربه خوش از طب سوزنی خواهید داشت.

تفاوت طب سوزنی و سوزن خشک
انجام عمل طب سوزنی

جمع بندی

در این مقاله در خصوص طب سوزنی، که یکی از باستانی‌ترین روش‌های درمانی است توضیح داده شد. خاستگاه طب سوزنی کشور چین می‌باشد که در گذر زمان در سایر کشورهای آسیای شرقی و دیگر کشورهای جهان نیز رواج یافت. این روش به عنوان روش درمانی امن برای بهبود دایره گسترده‌ای از بیماری‌ها نظیر سردرد های مزمن و دردهای عضلانی مورد استفاده قرار میگیرد. درصورتی که هنوز ابهامی در خصوص طب سوزنی دارید، میتوانید سوالات خود را در کامنت‌های همین صفحه از متخصصین ما بپرسید.

سوالات متداول

 1. طب سوزنی برای درمان چه بیماری هایی قابل استفاده است؟

این روش درمان، در بهبود طیف وسیعی از بیماری‌ها اثرگذار است. نظیر میگرن، دردهای گوارشی، تنفسی و عضلانی.

 1. چند جلسه طب سوزنی برای درمان بیماری کافیست؟

جلسات درمان با توجه به نوع بیماری متفاوت می باشد اما حداقل جلسات مورد نیاز هر بیمار 4 الی 5 جلسه می باشد.

93 دیدگاه

 1. من میخواستم از طب سوزنی استفاده کنم اما یکم سرچ کردم و حس میکنم طب سوزنی مبتنی بر فلسفه و شهود است و نه بر اساس تحقیقات علمی. این مورد یکم منو میترسونه

  1. طب سوزنی به عنوان یک درمان مکمل کاملا در سطح جهان شناخته شده و آزمایش های خودش رو در طول سالیان پس داده

   1. ممنون از مقالتون، جناب دکتر توی طب سوزنی که روی صورت انجام میشه جای سوزن روی صورت نمیمونه به هیچ وجه؟

    1. با سلام
     در پوست‌های شدیدا حساس تا یک ساعت ممکنه التهاب و قرمزی کمی به وجود بیاد. اما اون هم رفع میشه بعد از یک ساعت
     جای سوزن هم که هرگز باقی نمیمونه
     ممنون از توجه شما

     1. با سلام و خسته نباشید ؛ ایا طب سوزنی در درمان خشکی مفصل و ارتروز هم مفید فایده است ؟

     2. با سلام.
      شرایط شما باید توسط پزشک بررسی گردد. لطفا از طریق واتس اپ یا شماره تماس با مطب در تماس باشید تا مورد توسط کارشناسان برررسی شود.

   2. آیا طب سنتی برای درمان کیست تخمدان که در نتیجه التحاب در بدن ایجاد شده مفید است یا خیر؟

    1. سلام و عرض ادب. بله طب سوزنی برای درمان اکثر بیماریهای زنان مانند کیست، اندرومتریوز، دیسمنوره و… مفید هست. تعداد جلسات معمولا بین 10 تا 12 جلسه هست اما برای اطلاعات دقیق تر درخصوص نحوه درمان، بهتر هست با مدارک پزشکی و سونوگرافی های انجام شده به مطب مراجعه و توسط دکتر محقق ویزیت بشید. میتونید برای دریافت نوبت با شماره های مطب در تماس باشید یا از طریق چت واتسپ اقدام کنید.

   1. سلام. بله سوزن های طب سوزنی یک بار مصرف هستن و بعد از هر بار مصرف دور ریخته می شوند. البته بعضا دیده شده که سوزن ها رو ضد عفونی و دوباره استفاده می کنند. ولی از نظر بهداشتی توصیه نمیشه.
    سوزن های سوزنیران یک بار مصرف هستند.

    1. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دکتر محقق
     عرضم به حضورتان من خیلی دوست دارم طب سوزنی یاد بگیرم تا مشکلات خیلی از مردم را حل کنم تادعای خیرشان پشت سرم باشد نه بخاطر پول که از آنها بگیرم بلکه فقط کمک واگر هزینه ای هم بگیرم فقط در راکمک به نیازمندان صرف شودبنده فرهنگی از خطه خراسان جنوبی شهرستان قاینات شهر خضری دشت بیاض هستم دکتر مردم منطقه ما خیلی محروم هستند حالا دوست دارم یک قدمی در رفع مشکلاتشان بردارم آقای دکتر اگر زحمت بکشید به منطقه ما یک سفری بفرمائید و مارا در مورد طب سنتی آشنا بفرمایید خیلی خوشحال می شویم و مردم منطقه خیلی از مشکلات درمانی دارند که مطمئن هستم با دیدگاههای پیشنهاد های شما بزرگوار حل خواهد گردید به امید دیدار خداوند نگهدارتان

     1. با سلام،‌ لطفا با شماره تماس های مطب در این مورد در تماس باشید.

   2. سلام،من چند سال پیش یک تصادف از ناحیه سر داشتم که منجر به بیهوشی و خونریزی مغزی شد،چند وقت بعد از این که به هوش آمدم متوجه شدم حس بویایی من از بین رفته،میخواستم بپرسم با روشهای طب سوزنی یا……… میشه این بیماری رو درمان کرد؟

  1. طب سوزنی تا حدودی می‌تواند کمک کند که ریزش مو کاهش یابد و همچنین جنس مو تقویت یابد. همچنین در مواقعی شانس رویش مجدد مو نیز وجود دارد. طب سوزنی به بهتر شدن کیفیت مو و کاهش ریزش مو کمک می کند. البته قبل از آن بهتر است به متخصص مو مراجعه شود.

   1. سلام من سرم خیلی دردمیکنه ۳ساله قرص میخورم اماخوب نمیشم قرص دوکسپین وپراپرانول میخورم راه داره که باطب سوزنی خوب بشم

    1. سلام.
     طب سوزنی در درمان سردر‌های مزمن تاثیر بسیار زیادی داره. توصیه می‌کنیم مقاله ما را در این باره مطالعه کنید و با مطب برای اطلاعات تخصصی تماس بگیرید.
     با آرزوی سلامتی برای شما.

     1. برای درمان اعتیاد و درمان مشکلات روده و معده و درمان مشکلات کبد ‌میشود از اینروش استفاده کرد

     2. سلام دوست عزیز. بله
      درمان اعتیاد با طب سوزنی، درمان مشکلات روده و معده با طب سوزنی امکان پذیر هست.
      همینطور میتونید با مراجعه به این مقاله (https://irsoozan.ir/%d8%a8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%82%d8%a7%d8%a8%d9%84-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%a7-%d8%b7%d8%a8-%d8%b3%d9%88%d8%b2%d9%86%db%8c/%d8%b7%d8%a8-%d8%b3%d9%88%d8%b2%d9%86%db%8c/) بیماری های قابل درمان با طب سوزنی رو ببنید.

 2. سلام ، شما برای ماه گرفتگی هم طب سوزنی انجام میدین؟ تاثیر داره ؟ چند درصد؟

   1. سلام خسته نباشید ببخشید طب سوزنی میتونه ب ضایع نخاعی کمک کنه یا ب متوجه شدن ادرار

    1. با سلام.
     شرایط شما باید توسط پزشک بررسی گردد. لطفا از طریق واتس اپ یا شماره تماس با مطب در تماس باشید تا مورد توسط کارشناسان برررسی شود.

   2. سلام برادرم سندرم روده تحریک پذیر به مدت تقریبا10سال داره،امکان داره باطب سوزنی خوب بشه ویا بهبودی نسبی داشته باشه؟باتشکر از زحمات شما

    1. با سلام.
     شرایط شما باید توسط پزشک بررسی گردد. لطفا از طریق واتس اپ یا شماره تماس با مطب در تماس باشید تا مورد توسط کارشناسان برررسی شود.

  1. طب سوزنی به عنوان مسکن نیست و کار درمان انجام میدهد. ولی ماندگاری طی سوزنی به بیمار و مریضی آن مربوط است. به عنوان مثال اگر بیماری یبوست داشته باشد و یبوست توسط طب سوزنی درمان می‌گردد این بیمار خوب می‌شود .اما اگر پس از مدتی بیمار اصلاح تغذیه نداشته باشد ممکن است یک ماه، یک سال و یا چند سال بعد بیماری دوباره بازگردد.

 3. برای انجام طب سوزنی سوزنها چه مدت تو بدن میمونه ؟
  آیا انجام دادنش درد داره؟ دردشاندازه سوزن تزریق هست؟ بعد از انجام طب سوزنی وقتی که میای خونه میتونی به کارای روزمره رو انجام بدی؟

  1. سوزن های طب سوزنی، سوزن هایی هستند که ماده ای داخل آن ها نیست و یه هیچ ماده ای آغشته نیستند. مدتی که این سوزن ها در بدن هستند بسته به نوع بیماری و درمان کاملا متفاوت است .ممکن است برای برخی بیماری ها چند دقیقه و برای برخی بیماری ها تا 40 دقیقه این سوزن ها در بدن بماند.

   بعد از انجام طب سوزنی نیاز به مراقبت خاصی نیست و میتوان به کارهای روزمره رسیدگی کرد

 4. اینکه یه عالمه سوزن وارد بدن آدم بشه واقعا ترسناکه ، من یه آمپول میزنم از ترس سکته میکنم دیگه وای بحال اینکه این همه سوزن رو بخوان وارد بدنم بکنن. حالا باز برای کمردرد و گردرد درد اوکیه ولی چجوری میتونید تحمل کنید اونهمه سوزن بیاد بره تو بدنتون

  1. سلام
   ممنون از این که نگرانی خودتون رو بیان کردین، ببینید همانطور که در متن توضیح داده شده، سوزن های طب سوزنی بسیار نازک هستن و وارد شدن اونها به بدن شما اصلا دردی نداره ، در خیلی از موارد بعد از وارد شدن سوزن به بدن بیمار تازه متوجه میشه که سوزن به بدنش وارد شده

  2. سلام شما نوشتین برای فرم دهی سینه هم از طب سوزنی استفاده میشه ، این واقعا اثر گذاره

 5. آیا طب سوزنی درمانی برای ریزش موی ارثی داره ؟ و تعداد جلسات درمانی چند تاست. من دچار ریزش موی ارثی شدم و پشت سرم موها خیلی ضعیف شده ؛ یکی از همکارانم طب سوزنی رو به من معرفی کرد و من الان برای این مورد از شما جویا شدم
  مممنون میشم پاسخ بدین

  1. در صورت فعال بودن فولیکول مو تاثیرگذار خواهد بود. برای تشخیص این موضوع باید حتما ویزیت بشین

 6. سلام خدمت شما ، میخواستم بدونم این محصولات گانودرما که اینهمه تبلیغ میشه واقعا معجزه میکنه؟

  1. سلام.
   حقیقتا معجزه خیر؛ گانودرما در طب چینی تقویت کننده چی و خون هست و جزو معدود داروهای طب چینی هست که به صورت تکی هم میشه استفاده کرد. متاسفانه حقیقت این است که افراد تبلیغ کننده هیچکدام پزشک نیستند و تبلیغات بی‌حساب و کتاب خیلی رایج شده .

  2. سلام، آیا طب سوزنی برای درمان بیماری منییر مفید هست؟من سه ساله درگیر بیماری منییر هستم

   1. با سلام.
    شرایط شما باید توسط پزشک بررسی گردد. لطفا از طریق واتس اپ یا شماره تماس با مطب در تماس باشید تا مورد توسط کارشناسان برررسی شود.

  1. سلام. معمولا طب سوزنی برای زنان باردار توصیه نمی شود. مگر اینکه مشکل خاصی داشته باشند که از طب سوزنی به عنوان مسکن استفاده کنند.

 7. سلام ممنون بابت مطالب خوبتون ، من کارم طوری هست که همش پای لپتاپ میشینم و گردن درد زیادی داشتم ، تا اینکه یکی از دوستانم که دوست دکتر محقق بودن ایشون رو به من معرفی کردن و من هم برای انجام طب سوزنی به مطب مراجعه کردم. خیلی قیمت های منصفانه ای داشتند و مرد شریفی هستند؛ من کاملا از انجام طب سوزنی راضی بودم و اومدن به سوزنیران رو به همه توصیه میکنم

  1. بله کاملا اثبات شده است؛ هم در جهان و هم در ایران، منابع هم در داخل متن اشاره شده که میتونید مراجعه و بررسی کنید

 8. سلام، دکتر محقق از طب سوزنی برای درمان کمر درد هم میشه استفاده کرد؟

  1. درود. خیر بدلیل اینکه دز طب سوزنی از سوزن های بسیار ظریفی استفاده میشود، درد آزار دهنده ای حس نمیشود.

 9. برای موارد زیبایی هم میشه از طب سوزنی استفاده کرد دکتر؟ مثل زیبایی پوست؟

  1. درود. بله از طب سوزنی میتوان برای لیفت و جوانسازی پوست و موارد دیگر استفاده کرد.

 10. ممنون مقاله خیلی خوبی بود.
  جناب دکتر میشه بگید طب سوزنی چه بیماری هایی را درمان می کند؟ و این که طب سوزنی واقعا موثر است یا فقط برای بعضیا به درمان بیماریشون کمک می کنه؟

  1. سلام احسان عزیز
   برای اینکه بدونید طب سوزنی چه بیماری هایی رو درمان میکنه پیشنهاد میکنم یه سر به مقالات سایتمون بزنید.
   طب سوزنی و امبدینگ در درمان اکثر بیماری ها موفق بوده برای بیشتر افراد. درصد کمی بودن که از طب سوزنی نتیجه نگرفتن

 11. سلام آقای دکتر
  مادر مدتها پیش دیسک کمر عمل کرد
  و حالا چندوقتیه از شدت درد گردن و کمر آروم و قرار نداره
  در منطقه شرق تهران به یک طب سوزنی مراجعه کردیم
  میگن حداقل ۱۰جلسه باید بیاد و در هر جلسه ۲۰سوزن نیاز است و هر سوزن ۲۰۰هزار تومان..!!!
  یعنی ۴۰میلیون..!!!!
  آیا واقعا همچین قیمتی معقول است؟؟
  ما که همچین پولی نداریم چه کنیم؟؟
  قیمت کار دکتر محقق هم همینقدر است؟

  1. سلام و درود. خیر این قیمت اصلا معقول و عادلانه نیست.
   هزینه جلسات طب سوزنی درمانی با تعداد سوزن های استفاده شده ارتباطی ندارد حتی اگر از سوزن های طلا استفاده شود. هزینه جلسات طب سوزنی درمانی بصورت میانگین از 100 تا نهایتا 150 تومان است.
   پیشنهاد میکنم قبل از انجام طب سوزنی حتما MRI بیمار را جهت بررسی در اختیار پزشک طب سوزنی قرار بدید و اگر مشکل قابل درمان با طب سوزنی بود اقدام به انجام آن کنید. با آرزوی بهبودی و سلامتی.

  2. البته ایشون منصف هستن و با توجه به وضعیت جامعه نرخشون اینقدر هست وگرنه 150 هست

 12. ما تو فامیل یه دکتر داریم که من خیلی باهاش راحتم و قضیه پسو منو از همون اول میدونست حتی درمانهای اولیه من رو هم ایشون شروع کرده بود. دکتری هست که تشخیص و درمانش فوق العادست
  بعد یه مدتی ایشون میره تخصص میگیره بعد هم دوره ی طب سوزنی.
  فک و فامیل میشن موش آزمایشگاهیش هر دفعه میومد یه بسته سوزن میگرفت میوفتاد به جون این و اون.
  یه سری بهش گفتم برای پسو این سوزت تاثیری داره، در جواب گفت اره
  من هنوز برنامشو یاد نگرفتم دنبالش میرم و بهت میگم
  هنوز هنوزه منتظرشم.
  یه سری ازش راجع به مکانیسم همین مدل طل سوزنی پرسیدم که این اصلا چطور کار میکنه وقضیه چیه؟؟ آیا شما به عصب های بدن سیخ میزنید یا چهکارهای دیگه میکنید که ایشون در جواب گفت
  تو طب سوزنی باور بر وجود کانال های انرژی در سرتاسر بدنه و از اینحرفها
  بهش گفتم شما تا پیروز طب سنتی و حجامت رو قبول نداشتی الان چطوره این روش غیر قابل باور رو کار میکنی
  گفتش حجامت و طب سوزنی شبیه هم هستند از زوایایی یکجورند
  هر دو یک قسمت کانال انرژی رو تخلیه میکنند
  من که هیچی نفهمیدم

 13. سلام ، میشه طب سوزنی برای لاغر شدن در کنار رژیم غذایی انجام بشه تاثیر داره یا خیر

  1. درود. بله قطعا انجام طب سوزنی برای لاغری اگر بطور موازی با رژیم غذایی باشه، تاثیر اون بیشتر خواهد بود. اما یکی از مزیت های کاهش وزن با طب سوزنی این هست که لازم نیست شما هیچگونه رژیمی رو دنبال کنید.

    1. سلام. خیر دوست عزیز ممکنه حتی خطرناک هم باشه. به هیچ عنوان توصیه نمیشه خودتون انجام بدید

 14. سلام خواستم تشکر کنم بابت مقاله خوبتون،
  من واقعا تاثیر خیلی خوبی در طب سوزنی دیدم ، من افسردگی داشتم که که با این موضوع کاملا رفع شد

  1. درود. خوشحالیم که تونستیم تجربه خوبی رو برای شما در درمان بیماریها با طب سوزنی رقم بزنیم.

   1. سلام عذرخواهم من چند روز پیش دو جلسه نیدل داشتم برای درمان دیسک گردن. حالا درد شدید و گزگز در دست راستم ایجاد شده. خیلی نگرانم. این کار رو هم در مرکز فیزیوتراپی انجام دادم.

    1. سلام سحر عزیز. درای نیدلینگ مقداری دردناک هست و بهتره با فیزیوتراپ مشورت کنید. البته اگه این عمل براتون خیلی دردناک بود همچنان میتونید از طب سوزنی استفاده کنید. طب سوزنی برای درمان درد گردن و دیسک کردن تاثیرات مناسبی داره.

 15. تشکر می کنم بابت اطلاعاتی که رایگان در اختیار ما میگذارند ، مخصوصا از پادکست طب سوزنی چیست که فوق العاده بود

 16. وقت بخیر ممنون بابت مقاله خوبتون درباره طب سوزنی ،طب سوزنی می‌تونه روی دیسک کمر تاثر گذار باشه یا خیر

 17. سلام اول تشکر میخوام بابت محتوای خوبتون درباره طب سوزنی ، یه سوال داشتم ، طب سوزنی می‌تونه روی معده تاثیر بگذارد یا نه ؟

 18. طب سوزنی برای افزایش قد درسن ۲۰سالگی دختران اثر داره؟چند جلسه باید انجام بشه یا روند کار به چه صورته؟

 19. سلام برای درمان سفیدی موایا میتوان ازطب سوزنی استفاده کردوراه درمان داردممنون میشم اگرراهنمایی کنید

 20. سلام من برای درمان لرزش چشمم از طب سوزنی و رنگ درمانی استفاده کردم گفتن تا چند ماه دیگه نتیجش مشخص میشه اگر نتیجه داد حتماااااااااااا یه مقاله مینویسم و کل اینترنت هر جا رسیدم ازش تعریف میکنم چون برای چشم من هیچ راه حل دیگه ای نبود

 21. باعرض سلام آيا در مورد بيماريهاى ژنتيك مانند ديستروفى عضلانى دوشن هم طب سوزنى كارايي دارد ؟

  1. با سلام.
   شرایط شما باید توسط پزشک بررسی گردد. لطفا از طریق واتس اپ یا شماره تماس با مطب در تماس باشید تا مورد توسط کارشناسان برررسی شود.

 22. سلام من یبوست دارم معدم خوب کار نمیکنه نفغ هم دارم دهنمم همیشه بوی بد میده ایابا تب سوزنی درمان میشه

 23. سلام ممنون میشم بفرمایید طب سوزنی در درمان عوارض کرونا مثل تنگی نفس و مشکلات گوارشی تاثیر داره یا خیر؟!

  1. سلام. بله طب سوزنی در درمان انواع مشکلات تنفسی موثر است و می‌تواند التهابات بدن را کاهش دهد. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید.
   با آرزوی تندرستی و سلامت

 24. سلام. آیا طب سوزنی برای گزگز کف و ساق پا موثره؟ نه کم خونی دارم، نه دیابت و نه حتی دیابت پنهان. تنگی کانال نخاعی هم ندارم. ولی گزگز پام هیچ جوری قطع نمی شه.

  1. شرایط شما باید توسط پزشک بررسی شود. لطفا از طریق واتس اپ با مطب در تماس باشید

  1. با سلام.
   شرایط شما باید توسط پزشک بررسی گردد. لطفا از طریق واتس اپ یا شماره تماس با مطب در تماس باشید تا مورد توسط کارشناسان برررسی شود.

 25. سلام
  من برای رفع درد شانه از طب سوزنی استفاده کردم .ولی بعد از انجام این کار کوفتگی شدید تا دو روز را احساس می کنم آیا این امر طبیعی هست یا خیر .ممنون می شم اگه جواب بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا