طب سوزنی

افزایش قد با طب سوزنی

شاید برایتان این عنوان عجیب باشد اما افزایش قد با طب سوزنی امکان‌پذیر است. بسیاری از افراد در جهان از قد خود راضی نیستند و سعی در افزایش آن دارند. این امر موجب تغییر در رژیم غذایی، روی آوردن به ورزش‌های مرتبط با افزایش قد، تولید مکمل‌های دارویی و مصرف بالای ویتامین‌ها شده است. علاوه بر این راه‌ها می‌توان از طریق تحریک نقاط طب سوزنی برای افزایش قد نیز اقدام کرد. این روش غیرتهاجمی است و بر اساس تحریک نقاط مختلف بدن برای ترشح هورمون‌های رشد استوار است.

راه‌های احتمالی افزایش قد

جدا از روش‌های افزایش قد با طب سوزنی، کارشناسان معتقدند روش‌های احتمالی دیگری برای افزایش قد نیز وجود دارد. باید بدانید که عوامل ژنتیکی 60 تا 80 درصد در میزان افزایش قد نهایی شما تأثیر دارند. برخی از عوامل محیطی، مانند تغذیه و ورزش، به طور معمول درصد باقی‌مانده را تشکیل می‌دهند. بین سنین 1 سالگی تا بلوغ، بیشتر افراد هر ساله حدود 5 سانتی‌متر رشد قد را تجربه می‌کنند. پس از بلوغ نیز ممکن است با سرعت 10 سانتی‌متر در سال رشد کنید. با این حال، هر کس با سرعت متفاوتی رشد و افزایش قد را تجربه می‌کند.

خوردن میوه‌های تازه، سبزیجات تازه، غلات کامل، پروتئین‌ها و لبنیات در سنین رشد به شما در افزایش قد کمک می‌کند. مکمل‌های دارویی نیز می‌توانند به شما کمک کنند اما باید با نظر پزشک معالج مصرف شود. خواب مناسب در سن رشد نیز در افزایش قد فرد تاثیر دارد. ورزش‌هایی مانند یوگا و آمادگی جسمانی نیز در این امر تأثیر می‌گذارند. تمامی روش‌های فوق زمانی بیشترین کارایی را دارند که به طور مداوم قبل و بعد از سن رشد انجام شوند. با این تفاصیل افرادی که بیش از 20 سال سن دارند و از میزان قد خود ناراضی هستند، چه باید کنند؟

افزایش قد با طب سوزنی بعد از بلوغ

در طب سوزنی اعتقاد بر این است که تحریک نقاط خاصی از بدن برخی از عملکردهای اندام‌ها را افزایش می‌دهد که منجر به افزایش قد می‌شود. طب سوزنی برای افزایش قد راهکارهایی را در اختیارتان می‌گذارد که با هزینه معقول و عملکرد مناسبی رضایت شما را به همراه خواهد داشت. باید بدانید که افزایش قد بعد از سن رشد امکان پذیر نیست و افزایش قد بزرگسالان با طب سوزنی تا زمانی امکان‌پذیر است که رشد استخوان‌های بلند بدنشان کامل نشده باشد.

این در حالی است که حتی پس از آن نیز می‌توان برای رشد قد با طب سوزنی اقدام کرد. دلیل آن هم این است که بین مهره‌های بدن از غضروف تشکیل شده است که قادر به رشد بیشتر هستند. در واقع تأثیر طب سوزنی برای افزایش قد از توانایی بدن در ترشح هورمون رشد که بر تجمع غضروف تأثیر دارد، استفاده می‌شود. در این روش از سوزن‌های نازکی در نقاط مشخص برای تحریک هورمون‌ها و مفاصل استفاده می‌شود.

افزایش قد با طب سوزنی
با طب سوزنی نگرانی قد کوتاه خود نباشید.

نقاط طب سوزنی برای افزایش قد

مسیر انرژی بدن یکی از نقاط طب سوزنی برای افزایش قد محسوب می‌شود. این نقاط با توجه به نظر کارشناس خبره تعیین و در تأثیر طب سوزنی برای افزایش قد مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین نقاط طب سوزنی برای افزایش قد مفاصل بدن است.

علاوه بر این زانوها نیز یکی از پرکاربردترین مفاصل برای این کار است. شست پا و در مواردی دست نیز از دیگر نقاط طب سوزنی برای افزایش قد است. عموماً در این نقاط به ماساژ مخصوص برای فعال کردن هورمون رشد می‌پردازند. پاها مهم‌ترین نقاط طب سوزنی برای افزایش قد به شمار می‌رود. مفصل پا و پنجه آن از جمله نقاط مورد توجه در این بخش است.

افزایش قد با امبدینگ (کاشت نخ)

امبدینگ یا کاشت نخ روشی درمانی با استفاده از اصول علم طب سوزنی است که در آن به جای سوزن از نخ در همان نقاط استفاده می‌شود. افزایش قد با امبدینگ (کاشت نخ) روشی مناسب و غیر تهاجمی است. افزایش قد با امبدینگ (کاشت نخ) تحریک هورمون‌ها،‌ افزایش اشتها و متابولیسم در کنار جبران کمبودهای مختل کننده رشد از جمله عوامل مهم تأثیرگذار توسط این روش است.

در امبدینگ از نخ‌های مخصوص و استریل استفاده می‌شود که عموماً بدون درد و خونریزی قابل توجهی این کار انجام می‌شود. این نخ‌ها در پوست نزدیک به سطح و نهایتاً تا 2 سانتی‌متر در عمق قرار داده می‌شوند. هزینه امبدینگ برای افزایش قد با توجه به شرایط فرد و تعداد جلسات متفاوت خواهد بود. در صورتی که می‌خواهید از قیمت امبدینگ باخبر شوید، مقاله هزینه امبدینگ را مطالعه کنید.

نکات مهم رشد قد با طب سوزنی

در زیر نکات مهمی که در افزایش قد با طب سوزنی تأثیر دارند، آمده است.

 • رشد قد با طب سوزنی یا امبدینگ پس از بررسی و معاینه فرد توسط کارشناس مربوطه تعداد جلسات درمانی تعیین می‌شود.
 • برخی از بیماران پس از یک دوره درمان به نتیجه مطلوب دست میابند، در حالی که در برخی موارد افزایش قد به سختی قابل توجه است.
 • گرچه افزایش قد با کت گوت (امبدینگ) یا طب سوزنی برای سنین بالای 20 سال امکان‌پذیر است، اما بهترین سن برای رسیدن به نتیجه دلخواه رشد قد با طب سوزنی سنین 18 تا 20 سال است. برای اطمینان بیشتر می‌توانید با مشاوران و کارشناسان ما نیز در این زمینه مشورت کنید.
 • بعد از طب سوزنی، مراحلی وجود دارد که به فرد پیشنهاد می‌شود تا آن‌ها را رعایت کند. اولین مورد رژیم غذایی است. پروتئین و کلسیم از منابع طبیعی مؤثر هنگام رشد است. پروتئین‌های قابل هضم مانند پروتئین‌های ماهی و همچنین رژیم‌های غذایی غنی از کلسیم مانند شیر کاملاً توصیه می‌شود.
 • انواع خاصی از ورزش در افزایش قد مؤثر هستند، به خصوص تحرکاتی که شامل حرکات عمودی مانند پرش با طناب، پرش از ارتفاع و بسکتبال باشند. با این وجود، پریدن برای کسانی که از مشکلات مرتبط با مفصل رنج می‌برند توصیه نمی‌شود.
 • داشتن خواب کافی و با کیفیت در شب نیز در بلند شدن قد با طب سوزنی موثر است.

حرف آخر…

رشد یا افزایش قد با طب سوزنی یکی از روش‌های شناخته شده در جهان است که می‌تواند برای بسیاری از افراد مناسب و تأثیرگذار باشد. اثرات جانبی و عوارض احتمالی در این روش حداقل است. افزایش قد با امبدینگ (کاشت نخ) نیز از اصول طب سوزنی برای تأثیرگذاری بیشتر استفاده می‌شود. تأثیر طب سوزنی برای افزایش قد در حقیقت تحریک برای افزایش ترشح هورمون‌های رشد و مفاصل است. لازم به ذکر است این روش برای افراد مختلف اثر گذاری متفاوتی را به همراه دارد.

برای اطلاع از هزینه طب سوزنی برای افزایش قد، می‌توانید مقاله قیمت طب سوزنی را مطالعه کنید. همچنین شما می‌توانید با مطب دکتر محقق تماس گرفته و از شرایط و هزینه‌های طب سوزنی با خبر شوید. تجربیات خود را در زمینه طب سوزنی، با ما درمیان بگذارید.

18 دیدگاه

 1. سلام من دختری 22ساله هستم که قدم 165 هست. همش بهم میگن قدت کوتاهه. اگه طب سوزنی انجام بدم امکان رشد قدی دارم؟

  1. درود. برای افزایش قد با طب سوزنی توی سن رشد ما بهترین بازدهی رو داریم. اگر از سن رشد گذشته باشید باید عکس از مچ دست بگیرید، اگر صفحات رشد شما باز باشد، طب سوزنی جواب خواهد داد. اما اگر صفحات رشد بسته شده باشد متاسفانه افزایش قد با طب سوزنی مقدور نیست.

 2. سلام مرسی از مطالب مفیدی که گذاشتید توی سایتتون. بعد از اینکه طب سوزنی برای افزایش قد انجام دادیم، ایا ورزش های خاصی یا رژیم غذایی خاصی باید داشته باشیم؟

  1. درود بر شما. معمولا پس از انجام طب سوزنی برای افزایش قد، پس از بررسی و با تشخیص پزشک؛ ممکن است بیمار مجبور به مصرف داروها یا مکمل ها یا برنامه غذایی خاصی برای جوابدهی بیشتر طب سوزنی شود.

 3. سلام و درود. با انجام طب سوزنی، قد چقدر بلندتر میشه؟ من 22 سالمه و دختر هستم. مرسی

  1. سلام. میزان افزایش قد با طب سوزنی بستگی به عوامل زیادی دارد که یکی از آنها باز یا بسته بودن صفحه رشد مراجعه کننده هست. اما بطور کلی از 6 تا 10 سانت امکان افزایش قد وجود دارد.

 4. مچکرم از سایت خوبتون. هزینه طب سوزنی برای افزایش قد آیا به مقدار قد طرف که رشد میکنه هم داره ؟

 5. سلام من بعد از چند جلسه طب سوزنی در سوزنیران، افزایش قد چشمگیری داشتم. به جرئت میتونم بگم آقای دکتر محقق بهترین دکتر طب سوزنی برای افزایش قد در تهران هستن. ایشون رو به همه عزیزان پیشنهاد میدم. ممنون

  1. درود بر شما. خوشحالیم که افزایش قد با طب سوزنی در کلینیک سوزنیران را انتخاب و به نتیجه دلخواه خود رسیدید. موفق و سلامت باشید.

  1. درود. تعداد جلسات لازم برای افزایش قد با طب سوزنی در هر فرد بستگی به شرایط اون فرد داره. شما میتونید برای دریافت وقت معاینه حضوری با شماره های مطب در تماس باشید.

  1. سلام و درود. تعداد جلسات لازم برای افزایش قد با طب سوزنی بستگی به شرایط مراجعه کننده دارد. باید بصورت حضوری توسط پزشک معاینه بشید. میتونید برای دریافت نوبت معاینه حضوری از طریق شماره های مطب اقدام کنید.

 6. سلام وقت بخیر🌹
  جناب، چیزی ک ذهن خیلی از ماه ها ک میخایم برای افزایش قد ب طب سوزنی مراحعه کنیم،هزینه ایی هست ک نمیدونیم!
  اگ میشه بهمون بگید تقریبا هرجلسه چقدر درمیاد؟
  باتشکر🙏

  1. درود. برای اطلاع از قیمت های طب سوزنی میتونید مقاله زیر رو مطالعه کنید یا با شماره های مطب در تماس باشید. چون هزینه های طب سوزنی همانطور که در مقاله زیر ذکر کرده ایم، به موارد زیادی بستگی دارد.
   مقاله قیمت های طب سوزنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×

سلام

تیم پشتیبانی مرکز تخصصی طب سوزنی سوزنیران از طریق واتسپ در خدمت شماست.

لطفا پشتیبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

× ارتباط با ما