امبدینگ چیست؟ با معجزات امبدینگ آشنا شوید

امبدینگ یا کاشت نخ به روشی گفته می‌شود که در آن به جای استفاده از سوزن، از نخ‌های قابل جذب بخیه جراحی استفاده می‌شود. در واقع در این روش از همان نقاط طب سوزنی استفاده می شود با این تفاوت که به جای سوزن از نخ استفاده می شود و نقاط به همان شکل تحریک می‌شوند. در این مقاله خواهیم دید که امبدینگ چیست و چه تفاوتی با طب سوزنی دارد. با ما همراه باشید.

یک کارمند را تصور کنید که وقت کافی برای انجام طب سوزنی و مراجعه متعدد به مراکز درمانی و کردن جلسات درمانی را ندارد. در این شرایط معمولاً به بیماران امبدینگ را توصیه می‌کنند. امبدینگ در واقع تحریک مداوم نقاط طب سوزنی با استفاده از کاشت نخ‌های قابل جذب است. با این شرایط دیگر نیاز به مراجعه چندین باره برای درمان وجود ندارد.

ممکن است تصور کنید که استفاده از نخ‌های قابل جذب در این روش به معنای بخیه زدن پوست بدن در نقاط طب سوزنی است. اما اینطور نیست. در روش درمانی امبدینگ متخصصان تلاش می‌کنند با استفاده از سوزن‌های خاصی نخ قابل جذب وارد بدن انسان کنند. معمولاً جنس این نخ‌ها منوسیتینگ، PDO و یا کرکول هستند.

امبدینگ چیست؟

مبنای امبدینگ همان مبنای طب سوزنی و استفاده از نقاط طب سوزنی است. این روش یک روش کاشت نخ بوده که به جای استفاده از سوزن در نقاط طب سوزنی از نخ‌های قابل جذب بخیه استفاده می‌شود. در این روش بخیه‌ای زده نمی‌شود بلکه با استفاده از سوزن‌های مخصوص، نخ‌های قابل جذبی که از جنس کرکول یا PDO یا مونوسیتینگ و یا… هستند را وارد بدن بیمار می‌کنیم.

در حین جذب این نخ توسط بدن، عمل تحریک نقاط طب سوزنی نیز اتفاق افتاده و همان اثر استفاده از سوزن در طب سوزنی را ایجاد می‌کند. سوزن‌های امبدینگ کمی بزرگ‌تر از سوزن‌های استفاده شده در طب سوزنی بوده و ممکن است از محل امبدینگ یک یا دو قطره خون خارج شود. اما نگران درد ناشی از آن نباشید. به شما اطمینان می‌دهیم درد امبدینگ از سرنگ‌های آمپول کمتر است. تا اینجای کار فهمیدیم که امبدینگ چیست حالا به بررسی موارد بیشتری در خصوص امبدینگ خواهیم پرداخت.

تفاوت طب سوزنی با امبدینگ‌‌ چیست؟

امبدینگ درواقع یک روش اقتباس شده از طب سوزنی برای درمان بیماری ها و حتی زیبایی است. همانظور که گفتیم، مبنای استفاده از امبدینگ همان نقاط طب سوزنی هستند با این تفاوت که در امبدینگ در این نقاط بجای استفاده از سوزن های طب سوزنی، نخ های بخیه کاشته میشوند. کاشت این نخ های کت گوت (امبدینگ) از 2 جهت برای بیماران بهتر است. اول اینکه آنها 40 تا 45 روز نیازی به مراجعه و ترمیم نخ ها ندارند و دوم اینکه نخ های امبدینگ بطور مداوم باعث ایجاد التهاب در نقاط طب سوزنی خواهند شد که در نتیجه این التهابات بهبودی حاصل میشود.

طب سوزنی بهتر است یا کاشت نخ؟

پاسخ این سوال بستگی به موارد زیادی از جمله اینکه شرایط بدنی شما به چه صورت است یا اینکه از امبدینگ یا طب سوزنی برای درمان چه بیماری ای استفاده میکتید بستگی دارد. حتی ممکن است استفاده شما از این طب های شرقی، صرفا برای زیبایی پوست و صورت یا فقط تناسب اندام باشد. به همین دلیل برای رسیدن به پاسخ قطعی، باید بصورت حضوری توسط پزشک متخصص طب سوزنی و امبدینگ مورد معاینه قرار بگیرید.

موارد استفاده از امبدینگ

در کتب و مقالات مختلف موارد استفاده‌ی بسیاری جهت امبدینگ ذکر شده است. از این موارد می‌توان به استفاده جهت بیماران سکته مغزی، فلج های مغزی، میوپاتی ها، سندرم روده تحریک پذیر، دردهای عضلانی و اسکلتی و… اشاره کرد. این در حالیست که در حال حاضر بیشترین استفاده از این روش در درمان چاقی است. امبدینگ به دلیل تأثیرات مطلوبش برای درمان چاقی در کل جهان مورد استقبال واقع شده است.

امبدینگ چیست؟
امبدینگ و درمان بیماری‌ها

امبدینگ برای لاغری شکم و درمان چاقی

در حال حاضر در کشور ما از امبدینگ بیش‌تر برای درمان چاقی‌ها مانند چاقی‌های موضعی یا چاقی‌های عمومی استفاده می‌شود. امبدینگ یک روش درمانی بسیار خوب است که برای بسیاری از بیماری‌ها می‌توان از آن به جای طب سوزنی استفاده کرد. در امبدینگ فواصل درمانی یک ماهه است. این روش درمانی باب میل بیمارانی است که از مسیرهای دور برای درمان مراجعه می‌کنند.

امبدینگ چگونه باعث درمان چاقی و لاغری شکم می شود؟

امبدینگ باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن در نقاط خاصی که نخ کاشته شده است می شود و این امر در طولانی مدت، باعث لاغری خواهد شد. علاوه بر آن، انجام امبدینگ باعث کنترل روند هضم و جذب مواد غذایی خواهد شد که این امر نیز باعث سوختن بیشتر چربی ها می شود. نکته جالب توجه آن است که امبدینگ اشتهای فرد، بویژه در افراد مبتلا به تیروئید پرکار، را کمتر می کند. همچنین امبدینگ شکم می‌تواند عملکرد سیستم غدد درون ریز و عملکرد کلیه را افزایش دهد. به این ترتیب با انجام امبدینگ شکم، از چاقی جلوگیری می‌شود.

امبدینگ برای زیبایی و جوانسازی و لیفت صورت

امبدینگ در موارد زیبایی نیز کاربرد دارد. برای زیبایی صورت، از بین بردن خط خنده، چین و چروک‌ها و انواع لیفتینگ می‌توان از امبدینگ استفاده کرد. در مقاله کاربردهای امبدینگ در زیبایی بیشتر در این مورد صحبت کرده ایم. در زمینه تناسب اندام نیز میتوان از کاشت نخ استفاده کرد. برای لیفت سینه و باسن، همچنین فرم دهی و تغییر سایز در سینه و باسن نیز امبدینگ کاربرد خوبی دارد. اما جنس نخ و سوزن‌های مورد استفاده در امبدینگ صورت با امبدینگی که برای درمان در بدن استفاده می‌شود، متفاوت است. در ادامه لیستی از مهم‌ترین مواردی که از امبدینگ استفاده می‌شود را مشاهده می‌کنیم:

 • درمان چاقی‌های عمومی و یا موضعی به صورت فواصل یک ماه یک بار!
 • در زمینه‌ی زیبایی صورت برای از بین بردن خط خنده، چین و چروک های صورت و لیفت صورت!
 • لیفت، فرم دهی و تغییر سایز سینه!
 • لیفت، فرم دهی و تغییر سایز باسن!

چه افرادی نمی توانند از امبدینگ استفاده کنند

همانطور که قبلا گفتیم امبدینگ یکی از روش های اقتباس شده از طب سوزنی است. این روش نیز مانند طب سوزنی، روشی کاملا طبیعی و بدون عوارض برای درمان بیماری های مختلف میباشد. اما به هرحال حتی درمان های سنتی و طبیعی هم در برخی موارد دارای محدودیت هستند که در ادامه به برخی از آنها اشاره کرده ایم.

 • خانم‌های باردار که ترجیحا از طب سوزنی نیز برای این افراد استفاده نمی‌شود.
 • افرادی که دارای بیماری قلبی یا دارای باطری در قلبشان هستند و یا عمل جراحی قلب باز کرده‌اند.
 • افرادی که عفونت‌های شدید پوست در ناحیه‌ای که درمان قرار است انجام شود دارند.
 • افرادی که دارای ناراحتی‌های پوستی مانند نوعی اگزما هستند که ممکن است ناراحتیشان تحریک یا تشدید شود.
 • افرادی که سابقه‌ی آلرژی و حساسیت نسبت به نخ‌های جراحی داشته‌اند.
 • فرد اخیراً جراحی شکم انجام داده باشد. (حدودا یک ماه اخیر)
 • اطفال زیر 7 سال به دلیل ترس شدید و احتمال بیشتر واکنش های آلرژیک!
 • کلیه بیمارانی که در محل امبدینگ عفونت فعال یا ضایعات ناشناخته دارند.
 • بیماران دچار مشکلات کوآگولوپاتی!
 • بیمارانی که هپارین، وارفارین و یا ترکیبات مشابه استفاده می کنند.

 البته این موارد احتیاط برای عدم استفاده از امبدینگ هستند و به این معنی نیست که به هیچ وجه حق استفاده از امبدینگ ندارند.

عوارض احتمالی امبدینگ

بعد از پاسخ به سوال امبدینگ چیست در ابتدای مقاله اکنون باید دانست امبدینگ چه عوارضی دارد. سوزن‌های استفاده شده در طب سوزنی، سوزن‌های بسیار نازک‌تر از تصور بیمار هستند و در اکثر موارد درد ندارند. سوزن‌های طب سوزنی دارای طیف گسترده‌ی سایزبندی هستند. این سوزن‌ها دارای عارضه‌ی خاصی نیستند. ممکن است بعضی از سوزن ها کبودی مختصری در زیر پوست ایجاد کنند که در عرض 24 تا 48 ساعت برطرف می‌شوند. در روش کاشت نخ یا همان امبدینگ از نخ‌هایی استفاده می‌شود که در جراحی استفاده میشود.

جنس نخ امبدینگ مانند بعضی از نخ‌های بخیه طوری است که قابل جذب می‌باشد و مشکلی برای افراد به وجود نمی‎‌آورد. به صورت کلی امبدینگ دارای عارضه‌ی خاصی نیست مگر اینکه این شیوه درمانی در حضور پزشک متخصص امبدینگ صورت نگیرد. عوارض امبدینگ به مواردی نظیر درد یا کبودی مربوط می‌شود که بسیار نادر است. به نوعی می‌توان این عمل را بدون عارضه دانست اما برای این که بدانید چه کسانی بهتر است از روش کاشت نخ یا کت گوت استفاده نکنند.

عوارض احتمالی طب سوزنی و امبدینگ
نخ مورد استفاده در امبدینگ

در مورد امبدینگ سوزن‌ها کمی درشت‌تر و دارای لومن بزرگتری است. بنابراین ممکن است از محل سوزنی که برای امبدینگ استفاده می‌شود یک تا دو قطره خون خارج شود. افرادی که سابقه‌ی حساست به نخ‌های بخیه دارند ممکن است این حساست در امبدینگ هم برایشان تکرار شود. همچنین به ندرت در بعضی افراد واکنش‌های التهابی، آلرژیک و یا عفونت دیده شده است. این رقم در 6 تا 7 هزار نفر مورد درمان با امبدینگ در 3 یا 4 بیمار دیده شده است که رقم بسیار پایینی است. اما به طور کلی عوارض امبدینگ شامل دو دسته می‌شوند:

 • عوارض معمولی (normal reaction): عوارض معمول (که البته در تعداد کمی دیده می شود) شامل: احساس گرما، درد خفیف، سوزش محل سوزن ها، قرمزی مختصر، کبودی محل و… می باشد. این موارد کمتر از 48 ساعت طول می‌کشند و پس از آن برطرف می‌شوند. عوارض معمولی نیاز به اقدام درمانی خاصی ندارند.
 • عوارض غیر معمول (abnormal reaction): عوارض غیر معمول شامل: تب، درد شدید، تورم، قرمزی و گرمای زیاد در محل سوزن‌ها، خروج چرک، خروج نخ‌های کاشته شده و… می‌باشد. این عوارض در کمتر از 5% بیماران دیده شده است و نیاز به مداخله درمانی دارد. همچنین کلیه این عوارض در یک بیمار بروز نمی‌کند و به تناسب ممکن است یک یا چند مورد دیده شود.

مدت زمان هر جل‎سه امبدینگ چقدر است؟

به صورت کلی درمان با امبدینگ به صورت ماهی یک‌بار و به مدت 20 الی 40 دقیقه روی بدن انجام می‌شود. اما در بعضی موارد نیاز به تکرار مداوم ندارد. مثلا جذب نخ‌هایی که برای امبدینگ سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد، بین 2 تا 3 ماه است. نخ‌های امبدینگ باسن نیز بین 40 تا 45 روز جذب می‌شوند. در هر دو مورد ذکر شده، در صورت رضایت بیمار از نتیجه، درمان با یک جلسه خاتمه می‌یابد. در غیر این صورت یکبار دیگر تا رسیدن به رضایت بیمار، امبدینگ انجام خواهد شد.

در درمان چاقی به وسیله‌ی امبدینگ تعداد جلسات بیشتر است. درصورتی که بعد از چند جلسه، بدن به این روش درمان پاسخ ندهد و یک آداپتیشن با روش درمانی ایجاد کند، درمان متوقف شده و بعد از چند ماه ادامه پیدا خواهد کرد.

هزینه امبدینگ چقدر است؟

با توجه به عدم تخمین دقیق قیمت‌ها و نیز مواد مصرفی، همچنین هزینه‌های جانبی متفاوت (هزینه های مطب و امکانات جانبی و…) امکان تعرفه‌گذاری کامل وجود ندارد. اما به نظر می‌رسد جهت یک امبدینگ معمول نباید هزینه‌ای بیش از 200 تا 700 هزار تومان دریافت شود. برای توضیحات بیشتر در این مورد میتوانید مقاله هزینه امبدینگ را مطالعه نمایید.

با توجه به افزایش چشمگیر هزینه‌‌های لاغری (انواع رژیم‌های غذایی، عمل‌ها، باشگاه و ورزش و غیره) امبدینگ را می‌توان یکی از کم‌هزینه‌ترین و مطمئن‌ترین روش‌های لاغری و چربی سوزی دانست. روشی که تنها با کاشت نخ و تحریک نقاط خاصی از بدن برای رسیدن به وزن ایده‌آلتان به شما کمک می‌کند.

لیفت و فرم دهی سینه با امبدینگ

امبدینگ سینه امروزه به عنوان یکی از موارد زیبایی به حساب می‌آید که خیلی از افراد برای تغییر سایز، فرم دهی و یا کاهش چربی از آن استفاده می‌کنند. دکتر متخصص با استفاده از امبدینگ قادر به لیفت و فرم دهی سینه است. برای این که درباره امبدینگ سینه اطلاعات بیش تری به دست آورید، بهتر است مقاله امبدینگ سینه را مطالعه کنید.

لیفت بینی با امبدینگ

یکی از معضل های بانوان یا حتی آقایان، داشتن بینی خوش تراش و متناسب با صورت برای جذابیت و زیبایی بیشتر است. امروزه بسیاری از افراد فکر میکنند برای رسیدن به بینی دلخواهشان فقط به عمل های جراحی میلیونی و با عوارض نیاز دارند. اما حقیقت آن است که شما میتوانید با کمترین هزینه و کاملا طبیعی به فرم بینی دلخواهتان برسید! کافیست همین حالا برای لیفت و فرم دهی بینی توسط امبدینگ اقدام کنید و طی چند جلسه به نتیجه ای فوق العاده برسید.

دکتر محقق بهترین پزشک امبدینگ ایران

همانطور که ذکر شد، درمان با امبدینگ و طب سوزنی باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شود. در غیر این صورت نه تنها امبدینگ باعث بهبودی شما نمی‌شود، بلکه مشکلاتی از قبیل عفونت و پارگی رگ‌ها را نیز برای شما بوجود خواهد آورد. در راستای انتخاب بهترین پزشک امبدینگ ایران، مفتخریم دکتر سید جعفر محقق اولین مدرس رسمی امبدینگ در ایران با بیش از 9 سال تجربه کاری را به شما معرفی کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فاکتورهای مهم جهت انتخاب پزشک متخصص امبدینگ و طب سوزنی، می‌توانید مقاله بهترین پزشک امبدینگ ایران را مطالعه کنید.

دکتر محقق بهترین پزشک امبدینگ ایران
کلینیک تخصصی طب سوزنی سوزنیران

سوالات رایج درباره امبدینگ

در ادامه چند مورد از بیش‌ترین سوالاتی که درباره امبدینگ مطرح می‌شود را پاسخ خواهیم داد.

 • آیا امبدینگ درد دارد؟

شاید باور کردن این نکته که امبدینگ درد ندارد سخت باشد. ولی با مانورها و تکنیک‌هایی که به همه دوستان در کارگاه‌های مختلف آموزش داده شده، درد بطور قابل ملاحظه‌ای کم شده است. به طوری که گاهی حتی بیمار متوجه درد نخواهد شد.

 • آیا امبدینگ برای همه بیماری ها مفید است؟

مسلمأ یک روش درمانی هرچقدر هم خوب باشد قابل تعمیم به همه بیماری‌ها نیست. اما در بسیاری از بیماری‌ها از این روش می‌توان استفاده کرد. البته در حال حاضر بیشتر افراد برای چاقی‌های موضعی و کاهش سایز و وزن از امبدینگ استفاده می‌کنند.

 • چه تعداد نخ وارد بدن می شود؟

این مسأله بستگی به نوع بیماری و روش درمانی پزشک دارد. ولی در موارد چاقی‌های عمومی بهتر است تعداد نخ‌ها از 15 نخ و نهایتاً ‌20 نخ تجاوز نکند. البته این برخلاف نظر برخی از دوستان است که فکر می‌کنند هرچقدر تعداد نخ‌ها بیشتر باشد تأثیر درمان بهتر است.

 • عمق کارگذاشتن نخ ها چقدر است؟

عمق فرو بردن نخ‌ها نبایستی به نحوی باشد که احتمال ایجاد خطر برای بیمار وجود داشته باشد. هرچند این احتمال کم است ولی اصل بر عدم آسیب بیماران حتی به میزان جزئی است و این عمق را تا نهایتأ 2 سانتی‌متر توصیه می‌کنیم. در مواردی که دختران جوان و فقط برای کاهش سایز قسمت‌های خاصی از بدن (مثلأ بازو یا ران) مراجعه می‌کنند عمق کار گذاشتن از این هم کمتر می‌شود.

 • آیا نخ های امبدینگ به بدن ما دوخته می شوند؟

در شیوه درمانی امبدینگ، از نخ های بخیه استفاده می شود اما این نخ ها به بدن بیمار دوخته نمیشوند! نخ امبدینگ توسط سوزن مخصوص وارد نقاط تشخیص داده شده توسط پزشک متخصص طب سوزنی و امبدینگ شده و در زیر پوست مراجعه کننده کاشته می شوند. پس از چند وقت این نخ ها جذب بدن شده و دیگر هیچ اثری از آن ها به جا نخواهد ماند.

آیا نخ های امبدینگ به بدن ما دوخته می شوند؟
نخ های کاشت

دانلود pdf مقاله امبدینگ چیست

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما واقع شده باشد و به پاسخ سوال امبدینگ چیست رسیده باشید. علاوه بر آن در این مقاله سعی کردیم عوامل موثر بر امبدینگ و موارد استفاده از آن را توضیح دهیم. دکتر سید جعفر محقق به عنوان اولین مدرس امبدینگ در ایران بیش از 9 سال است که در زمینه امبدینگ فعالیت دارد. دکتر محقق با برگزاری بیش از ده‌ها سمینار و دوره بهترین انتخاب برای انجام امبدینگ می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کلینیک در تماس باشید. کافیست از بخش تماس با ما شماره‌های کلینیک را بردارید. سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. پاسخگوی شما خواهیم بود.

70 دیدگاه

 1. سلام.
  اگر ممکنه در مورد امبدینگ صورت هم توضیح بدین و بفرمایید که آیا امبدینگ صورت درد دارد و اینکه آیا خونریزی میکند؟

  1. امبدنیگ صورت، در واقع میشه کاشت نخ های قابل جذب روی نقاط طب سوزنی که برای لیفت صورت ، خط خنده ، لیفت چشم و ابرو ، گونه گذاری ، برطرف کردن غبغب استفاده می شود.
   برای انجام امبدینگ بی حسی روی صورت انجام می شود و درد خیلی زیادی ندارد، دردی که فرد متحمل می شود بسیار ملایم و قابل تحمل است.

 2. سلام وقت شما بخیر، ممنون بابت مقاله خوبتون. قیمت نخ امبدینگ چقدر هست ؟

  1. برای اطلاع از قیمت نخ امبدینگ لطفا با شماره های زیر در تماس باشید:
   22904799 ، 26414399

  1. امبدینگ بینی در واقع دادن حالت به بینی با استفاده از نخ هست، این روش بسیار کم هزینه تر و کم درد تر از عمل زیبایی بینی هست؛

    1. بله امبدینگ در اصل برای بینی های گوشتی استفاده می شود. امبدینگ روی بینی هم باعث کوچیک شدن آن می شود و هم فرم دهی بینی را انجام می دهد.

  1. امبدینگ شکم به صورت موضعی برای لاغری در شکم هست
   همچنین ممکنه با هدف لیفت شکم هم انجم بده و دراین زمینه هم تاثیرگذار باشه
   از توجه شما ممنونیم

   1. ممنون از مقاله کامل و خوبتون
    سوالی که دارم اینه که اگه بیماری زمینه ای داشته باشیم امبدینگ ضرر نداره؟

    1. بستگی به بیماری شما داره، توصیه ما این هست که حتما ویزیت بشین و با توجه به نوع بیماری در این زمینه تصمیم گیری بشه

  1. نقاطی که امبدینگ و در واقع کاشت نخ در اون‌ها انجام میشه در واقع همون نقاط طب سوزنی هستن.
   این روش در درمان بیماری های گوارشی و از بین بردن بی‌اشتهایی هم بسیار موثر هست

  1. با تشکر از توجه شما باید ذکر کنیم که توی هیچ روشی تضمین 100% وجود نداره
   ماندگاری این روش به رفتار شما هم بستیگ داره، درواقع ملاحظات و پرهیزات رو همواره باید رعایت کنید.

  1. این بستگی به نوع بیماری دارد و دکتر با تشخیص بیماری میگن که بهتر است از امبدینگ استفاده بشه یا طب سوزنی

 3. خیلی جاها دیدم که میگن امبدینگ بهتر از طب سوزنی هست چونکه یکبار انجام میشه و خب برای مدتی نیاز دوباره به مراجعه حضوری نیست، میشه دراین باره توضیح بدین لطفا

  1. بله، برای کسایی که به علت دور بودن مسافت یا هر دلیل دیگه ای نمیتونن به صورت جلسه ای برای طب سوزنی اقدام کنن، امبدینگ بسیار مناسب هست. در حقیقت طب سوزنی در تعداد جلسات متعدد باید به مطب مراجعه کنید اما امبدینک اینطور نیست و بعد از کاشت نخ های جذب شوند به مرور زمان اثرات خودش رو میزاره و نیازی نیست چند بار به مطب مراجعه کنید.

 4. برای همه بیماری ها میشه از امبدینگ استفاده کرد؟ یا اینکه دکتر باید تشخیص بده از طب سوزنی استفاده کنیم یا کاشت نخ؟

  1. نظز پزشک بسته به شرح حال بیمار توسط چک کردن زبان و گرفتن نبض او متفاوت خواهد بود و از امبدینگ یا طب سوزنی یا حتی لیزر استفاده خواهد شد.

 5. من امبدینگ انجام دادم. درد ک تقریبا داشت از امپول زدن بیشتر منتها ارزششو داره اره بابا خیلی از طب سوزنی تاثیرش بیشتره و سریعتر منکه خیلی راضی ام دکترم میگف تا زایمان نکنی هرچی ام بخوری البته با مراعات سایزت بر نمیگرده
  من پیش دکتر محقق امبدینگ کردم افتادگی شکمم ک سزارین داشتم دوتا پشت سرهم جمع بشه.

  من امبدینگ رو به همه توصیه میکنم،

 6. برای فرم دهی سینه و باسن استفاده از امبدینگ رو پیشنهاد میدین؟ اصلا روش کاربردی و خوبی هست؟؟

  1. درود. بله. با انجام لیفت باسن و سینه با امبدینگ، به طور همزمان روی لیفت، فرم دهی و حتی تغییر سایز قسمت های مورد نظر کار انجام میگیرد. پس از انجام امبدینگ، انتظار تغییر سایز از 1 تا 3 سایز را داریم و با توجه به اینکه این روش کاملا طبیعی و با ماندگاری بالاست، بسیار توصیه میشود.

 7. با امبدینگ میشه غبغب رو کامل از بین برد؟ تاثیرش دائمی هست یا برمیگرده؟

  1. درود. رفع غبغب با امبدینگ هم مانند بقیه درمان های امبدینگ تا زمانی که شما مراعات کنید ماندگاری داره.

 8. میشه با امبدینگ ضعیفی چشم رو هم کاهش داد؟ من شنیدم طب سوزنی برای هرچیزی قابل استفاده هست!

  1. سلام محمد جواد عزیز
   طب سوزنی برای چشم هم میتونه خوب باشه
   بله طب سوزنی با بهبود انرژی چی در بدن وضعیت جسمانی و روانیمون رو میتونه خیلی بهتر کنه

 9. سلام. من قبلا عمل جراحی انجام دادم و به نخ بخیه حساسیت داشتم. آیا نمیتونم کاشت نخ و امبدینگ رو انجام بدم؟؟

  1. درود. اگه قبلا حساسیت نشون دادید نسبت به نخ، خیر. بهتر هست که کاشت نخ را انجام ندید و بجای اون از طب سوزنی استفاده کنید.

 10. سلام. آیا امبدینگ و کاشت نخ بصورت موازی با طب سوزنی هم انجام میشه؟ اصلا استفاده کاشت نخ و طب سوزنی بصورت موازی تاثیر بیشتری توی درمان بیماری ها داره؟؟؟

  1. درود. درواقع ما از امبدینگ استفاده میکنیم که بصورت مداوم نقاط طب سوزنی رو تحریک کنیم. برای همین دیگه نیازی به انجام طب سوزنی در اون نقاط نیست. اما در بعضی موارد که امکان کاشت نخ نیست، میشه از طب سوزنی استفاده کرد.

 11. با سلام. ببخشید قیمت امبدینگ آیا به نقاطی که امبدینگ انجام میشه هم ربط داره؟ مثلا قیمت امبدینگ باسن با قیمت امبدینگ سینه فرق داره؟

  1. درود. هزینه امبدینگ در نقاط مختلف متفاوت هست و این بدلیل تفاوت تعداد و جنس نخ های به کار رفته در هر ناحیه است. برای اطلاعات بیشتر از هزینه امبدینگ میتونید مقاله لینک شده رو مطالعه کنید.

 12. هزینه هر جلسه امبدینگ از چه رنج قیمتی تقریبا شروع میشه؟ من یک جایی رفتم گفتن از 800 تومان شروع میشه و خب این هزینه امبدینگ درواقع با بقیه روش ها انگار فرقی نداره. فقط اونا یکباره هزینه رو میگیرن، هزینه امبدینگ توی چند جلسه پخش شده!!

  1. درود. هزینه هر جلسه امبدینگ بسیار کمتر از قیمتی هست که به شما گفتن. درواقع این هزینه بستگی به عوامل زیادی داره که میتونید برای اطلاع از قیمت دقیق آن با شماره های مطب در تماس باشید.

 13. سلام. نخ های امبدینگ صورت با نخ های امبدینگ برای جاهای دیگه فرق داره؟

 14. ممنون از مقاله خوبتون
  من همیشه برام سوال بود که امبدینگ چیست و با خوندن این مقاله کاملا متوجه شدم .

  1. درود. خوشحالیم از اینکه در زمینه آشنایی با امبدینگ برای شما نقش مفیدی داشتیم. موفق باشید.

  1. درود. دوست عزیز تصمیم استفاده از طب سوزنی یا امبدینگ و اینکه برای درمان شما طب سوزنی بهتر است یا امبدینگ، کاملا به تشخیص پزشک بستگی دارد. شما برای معاینه حضوری میتونید با شماره های مطب در تماس باشید.

 15. ممنون که متن مقاله رو بصورت پی دی اف هم قرار دادین ؛ من میخواستم برم جایی و آفلاین باشم و با این کار شما تونستم در مورد این که امبدینگ چیست جایی که اینترنت نبود مطالعه کنم

  1. درود بر شما. خواهش میکنم. خوشحالیم که در مقاله امبدینگ چیست برای شما تجربه کاربری خوبی را رقم زدیم.

 16. ممنون از مقاله خوبتون من الان کاملا فهمیدم آمبدینگ چیست اما مشکلی که دارم اینه که نخ امبدینگ رو بر چه اساسی جنسش رو مشخص میکنید؟

  1. درود. جنس نخ امبدینگ بستگی به این داره که شما بخواید از درمان امبدینگ در چه زمینه ای استفاده کنید و طبق نظر پزشک با توجه به شرایط شما مشخص میشه.

 17. سلام من یک بار بینیم رو 3 سال پیش عمل کردم اما به نتیجه ای که میخاستم نرسیدم و راضی نیستم. میتونم برای فرم دهی بینی با طب سوزنی اقدام کنم یا هنوز زوده؟

  1. درود. برای فرم دهی بینی با طب سوزنی یا امبدینگ باید بطور حضوری تشریف بیارید مطب و توسط اقای دکتر معاینه بشید و طبق شرایطتون ایشون تشخیص بدن که میتونید برای فرم دهی بینی با طب سوزنی اقدام کنید یا خیر. برای گرفتن نوبت مشاوره و معاینه حضوری با شماره های مطب در تماس باشید.

 18. ممنون از سایت خوبتون. من برای لاغری با نخ پیش آقای دکتر رفتم و بدون رژیم تونستم در کمتر از 3 ماه، 6 کیلو کم کنم. بنظرم امبدینگ تحولی عظیم توی حوزه زیبایی و حتی پزشکی هست. اگه میخواید راحت به نتیجه دلخواهتون توی هر زمینه برسید، امبدینگ یا همون کاشت نخ رو در کلینیک طب سوزنی و امبدینگ آقای دکتر محقق امتحان کنید.

  1. درود محمد عزیز. خوشحالیم که رضایت کافی را از کار ما و تیم تخصصی طب سوزنی مرکز سوزنیران دارید.

 19. چقدر من دنبال مقاله ای از امبدینگ و توضیحاتش بودم که دانلود کنم واقعا عالی بود. فقط اینکه طب سوزنی بهتر است یا کاشت نخ ؟

  1. درد. خوشحالیم که در مقاله امبدینگ چیست تجربه کاربری خوبی را برای شما رقم زدیم و مفید بودیم. درمورد سوالتون، نمیشه بطور دقیق گفت که طب سوزنی بهتر است یا کاشت نخ. چون طبق شرایط بیمار و نوع بیماری، پزشک این مورد رو تشخیص میدن.

 20. سلام و عرض ادب
  من در کلینیک دیگری در شهرستان رفتم امبدینگ انجام دادم بهم گفتن هر ماه باید بیایی ! مگه امبدینگ چند جلسه باید انجام داد ؟

  1. درود بر شما. با توجه به اینکه چه بیماری و یا عارضه ای رو میخواید با امبدینگ بهبود ببخشید، تعداد جلسات کاشت نخ فرق میکنه. ولی بصورت کلی میتونیم بگیم که بله برای درمان بیماری ها با استفاده از کاشت نخ کت گوت، باید چند ماه بطور مداوم این درمان رو استفاده کنید.

  1. درود. با انجام امبدینگ سوراخ در شکم شما ایجاد نمیشه بلکه با استفاده از سوزن مخصوص، نخ امبدینگ در بدن شما کاشته میشه. تعداد و نوع نخ های امبدینگ مورد استفاده هم به نظر پزشک بستگی داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×

سلام

تیم پشتیبانی مرکز تخصصی طب سوزنی سوزنیران از طریق واتسپ در خدمت شماست.

لطفا پشتیبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

× ارتباط با ما