کوچک کردن سینه بدون عمل جراحی
کوچک کردن سینه بدون عمل جراحی

سینه‌های بزرگ می‌تواند یکی از مسائلی باشد که ذهن خانم‌ها را درگیر خود کرده و اعتماد به‌نفس آن‌ها را خراب می‌کند. از سویی جراحی برای کوچک کردن سینه می‌تواند هزینه و عوارض زیادی داشته باشد. به همین خاطر در این نوشته به سراغ روش های کوچک کردن سینه بدون عمل جراحی می‌رویم.

با ما همراه باشید تا آموزه‌های طب‌های مختلف را درباره کوچک کردن سینه بیاموزید. در این نوشته ابتدا به سراغ کوچک کردن سینه با طب سوزنی و امبدینگ و سپس روش‌های کوچک کردن سینه با طب سنتی و اسلامی خواهیم رفت. برای کاهش سایز سینه‌ها و به دست آوردن دوباره اعتماد به نفس خود ادامه مطلب را از دست ندهید.

بررسی كوچك كردن سينه با طب سوزني

این روزها داروهای شیمیایی و جراحی‌های بزرگ دیگر طرفداری ندارند و مردم از عوارض مواد شیمیایی و جراحی گریزان هستند و به روش‌های طبیعی و بدون عارضه روی آورده‌اند. در گذشته‌ای نه چندان دور اگر سخن از کوچک کردن سینه به میان می‌آمد تنها روش پیشنهادی جراحی بود که درد آن تا سال‌ها در خاطر افراد باقی می‌ماند و علاوه بر آن دیده شدن خط برش روی بدن نیز جالب نبود. خوشبختانه تحقیقات یک روش جدید برای چربی سوزی و کوچک کردن سینه ارائه داده است و آن کوچک کردن سینه با طب سوزنی است که در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم.

ممکن است شما هم به دلیل هزینه بالا یا عوارض بسیار زیاد جراحی برای کوچک کردن سینه دوست نداشته باشید به سراغ این روش تهاجمی بروید و دنبال راه‌های دیگر و بدون خطر برای کوچک کردن سینه بگردید. در ادامه سعی می‌کنیم تمام روش‌ها را برای شما به‌طور کامل شرح دهیم.

کوچک کردن سینه با طب سوزنی
کوچک کردن سینه با طب سوزنی

کوچک کردن سینه با طب سوزنی و امبدینگ

در برخی افراد سایز سینه به دلیل بیماری‌هایی مانند کم‌کاری تیروئید یا ژنتیک افزایش یافته است که علاوه بر عدم زیبایی و تناسب با سایر اندام‌ها از لحاظ آسیب وارده به ستون فقرات نیز آنها را آزار می‌دهد. کوچک کردن سینه با طب سوزنی و امبدینگ یک روش پیشنهادی به این افراد است که نقاط طب سوزنی توسط پزشک متخصص انتخاب شده و نخ‌هایی در بدن کاشته می‌شود که باعث افزایش سوخت و ساز موضعی، چربی سوزی و آب شدن چربی موجود در بافت سینه می‌شود.

جالب است بدانید که همزمان با کاهش سایز سینه، می‌توانید به کمک امبدینگ سینه‌های خود را لیفت و خوش فرم کنید. برای اطلاعات بیشتر این نوشته را از دست ندهید: لیفت سینه با طب سوزنی و امبدینگ

طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی یک واژه ناشناخته نیست زیرا قدمتی 2000 ساله دارد ولی شناخت اهمیت و اثرگزاری به تازگی توجه بسیاری از پزشکان و محققان را به خود جلب کرده است. بر اساس نظریه طب سوزنی بدن انسان دارای کانال‌های انرژی است که به آن‌ها «مردین» گفته می‌شود. هر یک از این کانال‌ها مربوط به یک عضو بدن است و تحریک آنها توسط سوزن‌های ریز موجب گسترش انرژی در بدن می‌شود. نقاط طب سوزنی توسط متخصصین طب سوزنی مشخص می‌شوند و با ورود سوزن به آنها، جریان انرژی در بدن متعادل خواهد شد. تعادل انرژی باعث آزادسازی مسکن طبیعی بدن به نام اندورفین می‌شود و به تسکین درد کمک می‌کند. علاوه بر تسکین درد و بهبود بیماری‌ها، طب سورنی فرآیند چربی سوزی را نیز سریع‌تر می‌کند و برای لاغری‌های موضعی یک پیشنهاد جذاب است.

کوچک کردن سینه با طب سوزنی

امبدینگ چیست؟

امبدینگ یک روش جدید، بدون عارضه و الهام گرفته از طب سوزنی است. در واقع می‌توان گفت مطالعه دانشمندان در زمینه طب سوزنی روش امبدینگ را به جهانیان معرفی کرد. در این روش از همان نقاط ورودی سوزن در طب سوزنی استفاده می‌شود؛ اما به جای سوزن، نخ‌های قابل جذب بخیه وارد بدن می‌شوند. بدن به مرور زمان نخ‌ها را جذب می‌کند و تحریک نقاط طب سوزنی نیز اتفاق می‌افتد. در واقع روش امبدینگ یک تیر و دو هدف است. از امبدینگ برای کوچک کردن سینه، چربی سوزی موضعی، زیبایی‌های صورت مانند از بین بردن خط خنده، لیفت صورت و موارد دیگر استفاده می‌شود. برای آشنایی بیشتر با امبدینگ، مقاله امبدینگ چیست را مطالعه فرمایید.

هزینه کوچک کردن سینه با طب سوزنی

اگر یک حساب و کتاب مختصر داشته باشیم طب سوزنی در مقایسه با روش‌های جراحی علاوه بر مزایای دیگر از لحاظ هزینه نیز بسیار با صرفه‌تر است. در روش‌های جراحی هزینه‌های مربوط به اتاق عمل، لوازم جراحی و پزشکی، اتاق عمل، حق الزحمه متخصص جراحی، بی‌هوشی و عوامل دیگر روی هم مبلغ قابل توجهی می‌شود؛ در صورتی که طب سوزنی یک روش کاملا سرپایی است و در کلینیک و مطب قابل انجام است نیاز به بستری، بیمارستان، متخصص بیهوشی و مواردی این‌چنین ندارد؛ لذا هزینه به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

به طور کلی محاسبه هزینه کوچک کردن سینه با طب سوزنی به تعداد جلسات انجام شده برای تغییر سایز مراجعه کننده بستگی دارد و برای افراد مختلف متفاوت است. برای اطلاع از قیمت دقیق‌تر جلسات طب سوزنی،این نوشته را ببینید: هزینه طب سوزنی چه قدر است؟

هزینه کوچک کردن سینه با طب سوزنی

کوچک کردن سینه با طب سوزنی درد دارد؟

قطعاً ورود سوزن به بدن کمی دردناک است اما سوزن‌های طب سوزنی بسیار ظریف هستند و درد آنها قابل قیاس با سوزن‌های تزریق نیست و بسیار کمتر است. برخی افراد ممکن است بعد از طب سوزنی در نقاط ورودی سوزن کمی کبودی داشته باشند که این کبودی از عوارض طب سوزنی و امبدینگ است و بعد از چند روز به‌خودی خود از بین می‌رود.

مزایای طب سوزنی برای کوچک کردن سینه
مزایای طب سوزنی برای کوچک کردن سینه

مزایای طب سوزنی برای کوچک کردن سینه

 • طب سوزنی برای کوچک کردن سینه تقریباً هیچ عوارضی ندارد و دوران نقاهت شما بسیار زود به پایان می‌رسد.
 • در این روش برخلاف جراحی، اثری از جای برش یا زخم روی بدن شما باقی نمی‌ماند.
 • هزینه طب سوزنی برای کوچک کردن سینه در مقایسه با روش‌های دیگر بسیار کم است.
 • در طب سوزنی هورمون‌های جنسی شما متعادل می‌شوند و انرژی به طور کامل در بدن شما به جریان در می‌آید.
 • کوچک کردن سینه با طب سوزنی برای مردان نیز ممکن است و هیچ کدام از عوارض جراحی را در پی نخواهد داشت.

همانطور که خواندید طب سوزنی نیز مانند لیفت سینه با نخ یک روش کاملا بدون عارضه و طبیعی است. طب سوزنی نیاز به بستری و مراقبت خاصی ندارد و از همان روز انجام می‌توانید کارهایتان را خودتان انجام دهید و از فردای انجام طب سوزنی در محل کار حاضر شوید. نکته قابل توجه این است که طب سوزنی و امبدینگ باید توسط یک پزشک متخصص و حاذق انجام شود. مرکز تخصصی طب سوزنی و امبدینگ سوزنیران با تمرکز بر روی موضوع طب سوزنی آماده ارائه خدمات امبدینگ و طب سوزنی به شما است. برای دریافت مشاوره و انجام امبدینگ یا طب سوزنی، کافیست با شماره تلفن‌های مطب تماس حاصل فرمایید و وقت ویزیت را هماهنگ کنید.

کوچک کردن سینه با طب سنتی

در طب سنتی برای همه بیماری‌ها و عوارض بدن ما نسخه‌هایی وجود دارد. این طب که با بدن انسان و طبیعت خدادادی نزدیکی زیادی دارد، دستوراتی برای کوچک کردن سینه ها نیز ارائه داده است. برخی از این دستورات عبارت‌اند از:

استفاده از گیاه گل مار

از این گیاه برای درمان بیماری‌های کلیوی استفاده می‌شود. اما برای کوچک کردن سینه نیز می‌توانید از این گیاه استفاده کنید. سعی کنید این دم‌نوش را به صورت مداوم و برای یک بار در هفته استفاده کنید.

دمنوش و عرق زیره

زیره یکی از چربی‌سوز‌های پر استفاده در طب سنتی است. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم با کاهش چربی‌های بدن، سینه‌های شما نیز کوچک‌تر می‌شوند. این عرق یا دم‌نوش‌ها را به‌طور مداوم استفاده کنید تا اثرات آن را بر روی سایز سینه‌های خود مشاهده کنید.

زیره برای کوچک کردن سینه
زیره برای کوچک کردن سینه

دانه شنبلیله

دانه شنبلیله نیز یکی از گیاهان دارویی برای کوچک کردن سینه میباشد که میتوانید آن را می‌توانید به عنوان دم‌نوش استفاده کنید یا آن را به‌صورت خمیر درآورید و هفته‌ای یک بار بر روی سینه‌های خود بمالید.

سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ را به‌صورت هم‌زده درآورید تا کِرِم‌مانند شود و آن را روی سینه‌های خود به صورت ماسک درآورید. سفیده‌های تخم مرغ دارای پروتئین‌های زیادی است و می‌تواند به سفت شدن سینه‌ های شما کمک کند.

طب سنتی برای کوچک کردن سینه

ماسک زردچوبه و چریش

زرد چوبه و گیاه چریش هر دو دارای خواص ضدالتهابی و ضد تورم هستند و می‌توانند به کوچک شدن سینه‌ها در هنگام بارداری و شیردهی کمک کنند. برای این کار چند برگ چریش را در آب بجوشانید و عصاره‌اش را با یک قاشق عسل و زردچوبه مخلوط کنید.

کوچک کردن سینه با تغذیه

یکی از دلایل بزرگ شدن سینه‌ها، بالا رفتن وزن بدن است. از آنجایی که بخش زیادی از بافت سینه‌ها از سلول‌های چربی تشکیل شده است، اگر سینه‌های درشتی دارید باید به فکر کم کردن وزن خود باشید. این توصیه‌های تغذیه‌ای را برای کوچک کردن سینه ها مد نظر داشته باشید:

 • سعی کنید میوه و سبزی‌های دارای فیبر بخورید. فیبر می‌تواند به لاغری شما کمک کند و احساس سیری را در شما به وجود بیاورد.
 • غذاهای سرخ کرده که کالری بالایی دارند را مصرف نکنید.
 • استفاده از نمک را به حداقل برسانید.
 • کوچک کردن سینه با قهوه یک راه کم‌تر شناخته شده است. بهتر است هر روز مقداری قهوه مصرف کنید تا میزان سوخت‌و‌ساز بدن‌تان را بالا ببرد و جذب چربی‌ها را کاهش دهد.

کوچک کردن سینه با تمرینات ورزشی

عده‌ای از خانم‌ها نیز ترجیح می‌دهند به سراغ تمرینات ورزشی برای کوچک کردن سینه‌های خود بروند یا این روش را در کنار راه‌های دیگر کوچک کردن سینه بدون جراحی ادامه دهند. اگر شما هم جزء این دسته هستید توصیه می‌کنیم در ابتدای راه به بدن خود فشار نیاورید و البته مداومت را در انجام این تمرینات در نظر داشته باشید. به سراغ معرفی این فعالیت‌ها برویم:

تمرینات هوازی

این تمرینات برای بالابردن ضربان قلب در نظر گرفته شده‌اند و متابولیسم بدن شما را بالاتر می‌برند. در نتیجه در طول زمان شما وزن کم‌ می‌کنید. همان‌طور که می‌دانید بافت سینه‌ها از سلول‌های چربی تشکیل شده‌اند و به همین خاطر با انجام حرکات هوازی سایز سینه های شما هم کاهش می‌یابد. این تمرینات شامل طناب زدن، دویدن و پیاده روی و دوچرخه سواری است.

شنا سوئدی

شنای سوئدی حرکتی قدرتی است که با فشار به عضلات سینه باعث سفت شدن و لیفت سینه ها می‌شود. این حرکت را در ست‌های هم‌تعداد انجام دهید.

کوچک کردن سینه با تمرینات ورزشی

پرس سینه با دمبل و وزنه

پرس سینه حرکت دیگری است که باعث لیفت و کوچک شدن سایز سینه ها می‌شود. این حرکات جزء تمرینات بدن‌سازی هستند و باید با آمادگی قبلی انجام شوند. بهتر است از زیر انداز‌های مناسب استفاده کنید.

یوگا

حرگات یوگا سلسله‌ای از فعالیت‌ها هستند که به جریان یافتن انرژی در بدن شما کمک می‌کند. در یوگا سعی می‌شود بر روی تمامی عضلات کار شود. اما با انجام حرکات خاصی هم‌چون حرکت «درخت نخل»، «ایستادن روی سر» و «سلام به خورشید» سینه های خود را با یوگا کوچک کنید.

یوگا-برای-کوچک-کردن-سینه

۵. مزوتراپی برای کوچک کردن سنیه

مزوتراپی روشی است که در آن سوزن‌های ریز به همراه دارو‌های موثر در کوچک کردن سینه، به این نواحی تزریق می‌شوند. این تزریق‌ها به مرور زمان اثرات کاهش سایزی دارند. بسته به نتیجه دلخواه شما مزوتراپی ممکن است از ده تا پانزده جلسه طول بکشد. کبودی، درد مداوم و خارش از عوارض مزوتراپی برای کوچک کردن سینه ها هستند.

برای آشنایی بیشتر با مزوتراپی و کاربرد‌های آن این نوشته را از دست ندهید: مزوتراپی چیست؟

۶. کاهش سایز پستان ها با رادیو فرکانسی

این روش نیز یکی از راه‌های غیرتهاجمی برای کوچک کردن سینه بدون جراحی است. در این روش با کمک اشعه‌هایی که از دستگاه‌های آر اف ساتع می‌شوند، چربی‌های سینه تحریک شده و کمتر می‌شوند. این راه هم‌چنین می‌تواند شل بودن پوست سینه‌ها را هم از بین ببرد و به لیفت پستان‌ها کمک کند. توصیه می‌شود زنان برادار و کسانی که دچار عارضه‌های پوستی هستند از انجام این روش خودداری کنند. از آر اف فرکشنال برای جوانسازی پوست نیز استفاده می‌شود.

۷. هایفوتراپی و کاهش سایز سینه

هایفوتراپی نیز روش دیگری است که به کمک اشعه‌‌ها کار می‌کند و بر بافت سلول‌های چربی اثر می‌گذارد. حرارت دستگاه هایفوتراپی می‌تواند برای برخی بیماران آزاردهنده باشد.

۸. ماساژ بهترین راه کوچک کردن سینه بدون عمل!

ماساژ‌ دادن سینه‌ها به طور حرفه‌ای باعث افزایش جریان خون در آن‌ها می‌شود. این جریان خون باعث سفت و خوش‌ فرم شدن سینه‌ها می‌شود. برای ماساژ حرفه‌ای سینه‌ها نیاز به یک روغن روان‌کننده دارید. طبق توصیه‌های طب سنتی برای کوچک شدن پستان‌ها، بهتر است از روغن کرچک استفاده کنید. البته ترکیبات زیر هم می‌توانند به عنوان روغن برای کوچک شدن سینه ها استفاده شوند:

 • ۲ واحد پودر دارچین + ۲ واحد پودر رازیانه +‌۱ واحد پودر فلفل + کره گاو
 • روغن کنجد + روغن کره گاو به میزان یکسان
 • پودر تخم شنبلیله + روغن کنجد

ماساژ سینه ها برای بزرگ شدن

برای انجام ماساژ بهتر است دست‌های خود را به خوبی بشویید. روغن را کمی گرم کرده و برای ۱۰ دقیقه سینه‌های خود را ماساژ دهید. دقت کنید که استمرار در ماساژ درمانی از اهمیت بالایی برخوردار است و بنابرین شما باید روزی دو تا سه بار حرکات ماساژ سینه را انجام دهید.

۹. كوچك كردن سينه با طب اسلامی

طب اسلامی طبی است که تمرکز خود را در حل مشکلات بدن به کمک گیاهان طبیعی و دارویی می‌گذارد. برخی از توصیه‌های کوچک کردن سینه با طب اسلامی عبارت‌اند از:

 •  استفاده از گیاه رازیانه برای تقویت هورمون‌های زنانه
 •  استفاده از داروی گیاهی خولنجان برای ماساژ دادن سینه
 •  استفاده از مواد خوراکی با طبع گرم برای بالا بردن سوخت و ساز بدن.

۱۰. كوچك كردن سينه با قهوه

کوچک کردن سینه با قهوه در نگاه اول بسیار عجیب به نظر میرسید اما قهوه یکی از نوشیندنی‌هایی است که با داشتن کافئین می‌تواند سوخت و ساز بدن را بالا ببرد. تحقیقاتی در موسسه دیلی میل انجام شده که نشان می‌دهد سایز سینه‌های ۳۰۰ زن مورد تحقیق، بعد از نوشیندن روزانه قهوه به‌خوبی کاهش یافته است. این تحقیق ثابت می‌کند مصرف روزانه ۳ کاپ قهوه سیاه می‌تواند به کوچک کردن سینه‌ها کمک شایانی بکند.

كوچك كردن سينه مردان با طب سنتی

شاید بزرگ بودن حجم سینه‌ها تنها مشکلی برای خانم‌ها نباشد و آقایان بسیاری نیز درگیر این مساله باشند. در طب سنتی روش‌هایی برای کوچک کردن سینه مردان نیز آمده است که در ادامه آن‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم:

 • استفاده از گیاه سیب‌زمینی هندی وحشی می‌تواند باعث متعادل شدن هورمون‌های مردان و کوچک شدن سینه‌های آن‌ها شود.
 • گیاه خارشتر که برای کمک به کبد مورد استفاده قرار می‌گیرد یکی از روش‌های کوچک کردن سینه مردان با طب سنتی است و از انواع سرطان در مردان جلوگیری می‌کند.
 • استفاده از گیاه پنج انگشت نیز در کوچک کردن سینه مردان با طب سنتی توصیه شده است.
كوچك كردن سينه مردان با طب سنتی
كوچك كردن سينه مردان با طب سنتی

جمع بندی: طب سوزنی، بهترین روش کوچک کردن و سفت کردن سينه!

در این نوشته تمامی روش‌های کوچک کردن سینه بدون عمل را در کنار شما بررسی کردیم. از اصلاح تغذیه و انجام تمرینات ورزشی با شما سخن گفتیم و سپس به سراغ کوچک کردن سینه با طب سنتی و اسلامی رفتیم. شما درباره بهترین روش کوچک کردن سینه بدون عمل چه نظری دارید؟ به نظر شما کوچک کردن سینه با قهوه یا گیاهان دارویی چه‌قدر تاثیر دارد؟

در این نوشته هم‌چنین به دو روش موثر در کوچک کردن سینه‌ها یعنی طب سوزنی و امبدینگ نیز پرداختیم و دیدیم که این دو روش نه‌تنها عوارضی ندارند بلکه می‌توانند در کاهش سایز سینه‌ها بسیار موثر باشند. برای انجام این روش‌ها می‌توانید به مرکز سوزنیران مراجعه کنید. این مرکز تحت نظارت دکتر سید جعفر محقق بهترین پزشک طب سوزنی در ایران است. در این مرکز هم‌چنین لیزر موهای زائد با بهترین دستگاه‌های موجود در دنیا با هزینه‌ای کم و دقت بالا انجام می‌شود. برای یک‌ تغییر هیجان‌انگیز آماده هستید؟ با ما در سوزنیران تماس بگیرید.

سوالات متداول:

 • گياهان دارويي براي كوچك كردن سينه کدامند؟

برای کوچک کردن سینه‌ها با گیاهان دارویی می‌توانید از گیاهان گل مار، خارشیر و سیب‌زمینی هندی وحشی استفاده کنید.

 • روغن گياهي براي كوچك كردن سينه کدامند؟

روغن زیتون، شنبلیله و سویا می‌توانند باعث سفت شدن بافت سینه‌ها شده و آن‌ها را کوچک کنند.

کوچک کردن سینه با طب سوزنی: بررسی مزایا و هزینه ها

دکتر محقق

12 دیدگاه برای “کوچک کردن سینه با طب سوزنی: بررسی مزایا و هزینه ها

 • سلام مرسی از مطلب خوبتون. ببخشید دقیقا چقدر طول میکشه تا سینه هامون با طب سوزنی و امبدینگ کوچیکتر و لیفت بشن؟

  Reply
  • سوزنیران says:

   درود. تغییرات و کاهش سایز سینه با کاشت نخ از 2 ماه بعد از انجام امبدینگ قابل مشاهده هستن و تا 6 ماه بعد هم ادامه دارند.

   Reply
 • سلام. واقعا با انجام 1 جلسه امبدینگ چقدر سایز سینه کوچک تر میشه؟ اصلا تاثیر داره 1 جلسه؟

  Reply
  • سوزنیران says:

   درود. با توجه به شرایط بدنی شما ممکنه متفاوت باشه میزان جوابدهی کوچک کردن سینه با امبدینگ اما بطور کلی میتونیم بگیم که بعد از 1 جلسه کاشت نخ، سینه هاتون 1-3 سایز کاهش سایز خواهند داشت.

   Reply
   • سلام. روزتون به خیر.
    کوچک کردن سینه با طب سوزنی بستگی به عواملی هم‌چون فرم بدن مراجع دارد. برای تعیین تعداد جلسات بهتر است به صورت تلفنی با ما تماس بگیرید یا مراجعه کنید.

    Reply
 • مرسی از مقاله خوبتون . من یه سوال ذاشتم
  سینه من خیلی افتادگی داره میحواستم بدونم امبدینگ سینه میتونه لیفت کنه ممه هام رو یا نه؟

  Reply
  • سوزنیران says:

   درود. باید بطور حضوری توسط پزشک معاینه بشید تا بتونن تشخیص بدن لیفت سینه با نخ برای شما جوابگو هست یا نه.

   Reply
 • nafisse says:

  سلام وقت بخیر مرسی از روش كوچك كردن سينه زنان با طب سنتی که کامل توضیح دادید. فقط اینکه الان این طب سوزنی هم تاییدیه ای چیزی داره یا نه؟ روش مطمئنی هست برای کوچک کردن سینه؟

  Reply
  • دکتر محقق says:

   درود. کوچک کردن سینه با طب سوزنی و امبدینگ میتونه انجام بگیره. طبق وضعیت شما و فرم سینه در جلسه مشاوره توسط پزشک متخصص بهترین روش برای شما انتخاب میشه و این روش یک روش قدیمی و دارای تاییدیه هست. در تمام دنیا در حال انجام هست و میتونید اطلاعات معتبر مرتبط بهش رو در سطح وب به زبان انگلیسی پیداکنید.

   Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *