سوالات متداول درمورد درمان ریزش مو با تزریق پی آر پی
سوالات متداول درمورد درمان ریزش مو با تزریق پی آر پی

درخصوص انجام پی آر پی جهت درمان ریزش مو، مراجعه کنندگان سوالات متداولی می‌پرسند. در این مقاله به بررسی و پاسخگویی به برخی از این سوالات پرداخته‌ایم. برای یافتن پاسخ سوالاتتان در رابطه با درمان ریزش مو با تزریق پی آر پی، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

درصورتی که نمیدانید پی آر پی چیست پیشنهاد میکنیم مقاله وبسایت ما را از دست ندهید.

آیا تزریق پی آر پی دردناک است؟

معمولا قبل از انجام پی آر پی، پماد بی‌حسی موضعی یا ماده بی‌حسی به پوست سر مراجعه کننده تزریق می‌شود. به همین دلیل بیماران درد حاصل از پی آر پی را به خوبی تحمل می‌کنند. در صورت ادامه دار بودن التهاب و درد، می‌توانید از داروهای مسکن استفاده کنید.

آیا انجام پی آر پی خطرناک است؟

بدلیل استفاده از خون خود شخص در این روش درمانی، احتمال مشاهده آلرژی یا پس زدن تزریق توسط بدن وجود ندارد. علاوه بر این، با استفاده از مایع امنيوتيك در این روش؛ احتمال مشاهده واکنش آلرژیک در محل‌های تزریق کاهش خواهد یافت.

چند جلسه پی آر پی برای درمان ریزش مو کافی است؟

طبق مطالعات و درمان‌های انجام شده، تزریق پی آر پی باید طی 3 ماه و هر ماه 1 جلسه انجام شود. پس از آن برای تداوم بخشی به نتایج پی آر پی، باید هر 3 تا 6 ماه این درمان را تمدید کنید. البته میزان جواب‌گیری بسته به نوع مو و پوست هر شخص می‌تواند متفاوت باشد.

از چه زمانی پس از انجام پی آر پی، بهبودی حاصل می‌شود؟

باید بدانید که پی آر پی معجزه‌گر نیست و برای مشاهده بیشترین رشد موها باید حداقل 8 ماه صبر کنید! عوامل رشدی که در ترکیب پی آر پی وجود دارند به مدت زمانی نسبتاً طولانی برای تأثیرگذاری کامل بر رشد فولیکول‌های مو نیاز دارند. اثرات پی آر پی در افزایش رشد موها از حدود 3 تا 4 ماه بعد از پایان تزریقات شروع به ظاهر شدن می‌کنند. بیشترین ضخامت و تراکم موها بعد از این مدت قابل مشاهده خواهد بود.

چه مشکلات دیگری را می‌توان با روش پی آر پی درمان کرد؟

توسط روش تزریق پی آر پی عارضه‌های مختلفی را می‌توان درمان کرد از جمله:

هزینه انجام پی آر پی چقدر است؟

هزینه انجام پی آر پی بسته به میزان مصرف ماده تزریقی و تعداد جلسات مورد نیاز شما متغیر است. این هزینه‌ها همچنین با توجه به کلینیک و پزشک متخصص نیز متفاوت خواهد بود. علاوه بر این، هر چه حجم ناحیه تحت درمان گسترش یابد، هزینه درمان نیز بیشتر خواهد شد. اما درنهایت، نکته مهم این است که هزینه انجام پی آر پی در مقایسه با کاشت مو بسیار کمتر و مقرون به صرفه‌تر است.

کلینیک سوزنیران، یکی از بهترین مراکز طب سوزنی و تزریق پی آر پی در ایران می‌باشد. مفتخریم دکتر محقق با بیش از 9 سال سابقه کاری مرتبط در این زمینه را به شما معرفی کنیم. شما می‌توانید برای دریافت شماره تلفن‌های کلینیک و دریافت وقت مشاوره حضوری از صفحه درباره ما دیدن فرمایید.

پرسش و پاسخ در مورد پی آر پی مو

دکتر محقق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *