هیدرودرمی مو چیست؟ مراقبت از مو با هیدرودرمی مو

4/5 - (11 امتیاز)

هیدرودرمی مو چیست؟ آیا کم پشتی موها با هیدرورمی درمان می‌شود؟ یا حتی ممکن است با خود بگویید :«چرا موهایم به پرپشتی گذشته نیست؟ از ریزش موهای خود خسته شده‌ام. مدت‌هاست پوست شادابی ندارم.» این روزها ممکن است شما هم این مشکلات را داشته باشید یا همچنین جملاتی به گوشتان خورده باشد.

مشکلات مربوط به پوست و مو، از معضل‌هایی است که مردم با آن‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنند و معمولاً در پیداکردن راه چاره یا درمان بسیار سردرگم هستند. آن‌ها علاوه بر این مشکلات ممکن است راه‌های اشتباهی را امتحان کرده باشند و افزون بر اینکه به نتیجهٔ دلخواه نرسیده‌اند، دچار عوارضی نیز شده باشند.

اگر به دنبال انواع روش های آب رسانی به پوست هستید، یکی از راه‌هایی که می‌تواند در رابطه با این مشکلات یاری‌کنندهٔ شما باشد، روش هیدرودرمی است. ممکن است بپرسید هیدرودرمی مو چیست؟ هیدرودرمی مو یک روش درمانی است که می‌تواند به رفع مشکل شما در رابطه با موهایتان کمک کند. برای پاسخ به این سؤال که هیدرودرمی مو چیست در ادامه با ما همراه باشید.

همه چیز درباره هیدرودرمی مو

خیلی از مردم با شنیدن این کلمه، با این سؤال مواجه می‌شوند که هیدرودرمی مو چیست؟ هیدرودرمی مو یا آبرسانی، یک روش بسیار مناسب برای تقویت فولیکول‌های مو است. همچنین باعث رشد بهتر و بیش‌تر و تقویت موی سر می‌گردد. تقویت فولیکول‌های مو در افرادی که با بالارفتن سن، موهایشان می‌ریزد و یا ضخامتشان کم می‌شود، بسیار تأثیر مفیدی بر پوست سرووضع موها خواهد داشت.

مطالب مرتبط: چگونه پوست خود را در منزل آبرسانی کنیم؟

دستگاه هیدرودرمی مو

دستگاه هیدرودرمی مو یا دیزینک گالوانیک، یکی از ساخته‌های کاربردی و مهم در زمینهٔ زیبا و جوان‌سازی پوست است. دستگاه هیدرودرمی مو با جریان الکتریسیته کار می‌کند و برای بدن بی‌ضرر است. در این روش به کمک الکترودهای مثبت و منفی و قطب‌ها، سلول‌های پوستی را تحریک می‌کنند.

در دستگاه هیدرودرمی مو یکی از کارکردهای High frecuency یا HF، تقویت فولیکول‌های ضعیف با تحریک الکترو فرکانس است. اما این برای تقویت فولیکول‌های ضعیف است و در مناطقی از پوست سر که فاقد فولیکول هستند، پاسخگو نیست.

نحوه کار دستگاه هیدرودرمی مو

نحوهٔ کار دستگاه هیدرودرمی مو به این صورت است که اول ماده‌ای ژله‌ای را برای مدتی روی پوست قرار می‌دهند و سپس، طی حرکت‌دادن دستگاه هیدرودرمی مو، سلول‌های مرده پوست سر را از بین می‌برند. یکی از بهترین دستگاه های هیدرودرمی موجود، دستگاه گالوانیک است که ۱۲ تا از مهمترین مزایای دستگاه هیدرودرمی گالوانیک را برای شما در مقاله ای دیگر بررسی کرده ایم.

دستگاه هیدرودرمی دارای سه عملکرد اختصاصی با استفاده از هشت پروب جانبی است که به شرح زیر هستند:

  1. گالوانیک (Galvanic-Hydratio) یا آبرسانی که پوست را زیبا و مرطوب و در نهایت شاداب می‌کند.

دارای پروب گوی‌ها غلطان برای آبرسانی پوست صورت، گردن و دست و همچنین دارای پروب گوی دوشاخه برای آبرسانی پوست دور چشم.

  1. دزن (Desinc) یا پاک‌سازی عمیق که آلودگی‌های زیر پوست را خارج می‌کند.

به‌وسیلهٔ پروب پاک‌سازی پوست، به لایه‌های عمیق پوست نفوذ می‌کند و آلودگی‌های زیر پوست و جوش‌ها را از لایه‌های عمیق پوست خارج می‌کند.

  1. فرکانس بالا (High Frequency)

دارای یک پروب شانه‌ای که برای تقویت فولیکول‌های مو استفاده می‌شود، یک پروب آکنه و یک پروب ویژهٔ پوست گردن و در نهایت دو پروب قارچی شکل uv و ir ، به ترتیب ماورا بنفش برای ویتامینه‌سازی و مادون‌قرمز برای لکه بری.

دستگاه هیدرودرمی مو

مزایای هیدرودرمی مو

موی انسان به طور طبیعی در هر ماه تقریباً 2 سانتی‌متر رشد دارد. بااین‌وجود، طی مسائلی مانند آب‌وهوا، فشار جسمی و روحی، اختلالات بدنی و اختلال‌های دیگر ممکن است رشد مو به‌هم بریزد و شخص با ریزش موی خود مواجه شود.

با مطرح‌کردن این مشکلات، در ادامهٔ جا دارد که مزایای هیدرودرمی مو را بیان کنیم.

افزایش گردش خون کف سر

کاهش خون‌رسانی و نرسیدن اکسیژن و مواد موردنیاز به بخش ریشهٔ مو، باعث می‌شود که بافت پوست مرده اضافه شود؛ در نتیجه دریافت هوا و مواد کم‌تر می‌شود و از طرفی آلودگی بیش‌تری جذب می‌شود. همهٔ این‌ها در نهایت موجب افت کیفیت مو و حتی ریزش مو می‌شود. با انجام هیدرودرمی مو، میزان خون‌رسانی بیش‌تر می‌شود و بافت مو مستحکم‌تر می‌شود.

پرپشت‌شدن مو

با باز بودن منافذ پوست سر و خون‌رسانی بیش‌تر به بافت، پیازهای مو مقاوم‌تر خواهند بود و بیش‌تر امکان رشد و تکثیر دارند. این مقاومت و رشد باعث می‌شود که دیرتر ریزش کنند، قطر موها بیش‌تر شود و در نهایت موها پرپشت‌تر به نظر برسند.

شاید بپرسید در این پرپشت بودن فایدهٔ هیدرودرمی مو چیست؟ هیدرودرمی مو با تأثیر بر خون‌رسانی بیش‌تر به بافت و اثر بر پیاز مو موجب این پرپشتی می‌شود.

آبرسانی مو

افزون بر خون‌رسانی و مواد موردنیاز و اکسیژن، موها نیاز به مرطوب بودن دارند. ممکن است تجربهٔ موهای خشک و شکننده را داشته باشید. رطوبت موردنیاز مو از راه‌های مختلف جذب می‌شود. یکی از این روش‌ها استفاده از  آبرسانی است.

در حالت طبیعی رطوبت هوا و استفاده از شوینده‌های مناسب، رطوبت موردنیاز مو را تأمین می‌کنند اما در شرایط غیرطبیعی، باید از مزایای هیدرودرمی مو بهره گرفت.

رشد مجدد مو

موی انسان مانند گیاه است. در شرایط مطلوب، موی انسان هم رشد مناسبی دارد. باتوجه‌به خاصیت‌های مرطوب‌کنندگی و خون‌رسانی که برای هیدرودرمی مو گفتیم، موها با هیدرودرمی در محیطی امن قرار می‌گیرند. در نتیجه از رشد مناسبی برخوردار خواهند شد.

افزایش ضخامت مو

با افزایش بیش‌تر و دوام بالاتر مو، ضخامت مو نیز افزایش می‌یابد. موی انسان مانند یک درخت، اگر مواد مغذی موردنیاز خود را داشته باشد، هم قطورتر می‌شود و هم ریشهٔ آن قوی‌تر می‌شود. هیدرودرمی هم عمر موی انسان را افزایش می‌دهد و هم قطر آن را بیش‌تر می‌کند.

مزایای هیدرودرمی مو

عوارض هیدرودرمی مو

باوجوداینکه هیدرودرمی مو روشی بسیار خوب و مؤثر در تقویت مو و رشد آن است، اما در مواردی عوارض هیدرودرمی مو را ممکن است ببینیم.

باتوجه‌به اینکه در هیدرودرمی پزشکانی متخصص از تجهیزات به‌روز استفاده می‌کنند، ممکن است بپرسید عوارض تهدیدکننده در هیدرودرمی مو چیست؟ در رابطه با عوارض هیدرودرمی مو، گاهی افراد ممکن است که نسبت به مواد شیمیایی یا ژل‌های استفاده شده در پروسهٔ آبرسانی حساسیت داشته باشند.

عوارض هیدرودرمی مو که ممکن است در طی آن متوجه بدن شخص باشد، عبارت‌اند از:

  • سفتی پوست
  • قرمزی پوست
  • ورم و التهاب در نقاط حساس (در بدن بعضی افراد)

البته این عوارض را می‌توان به کمک کمپرس آب سرد رفع کرد.

سخن پایانی

مو و پوست انسان برای زیبایی و دوام نیاز به رسیدگی و رعایت نکات بهداشتی دارند. در این مطلب یکی از راه‌های مراقبت را معرفی کردیم و گفتیم که هیدرودرمی مو چیست. در ادامه مزایای آن را برشمردیم و گفتیم عوارض هیدرودرمی مو چیست.

با وجود تمام مسائل، هیدرودرمی مو یکی از بهترین روش‌های مراقبت از رشد مو برای شماست. با انجام هیدرودرمی مو، شما رشد موی خود را تضمین خواهید کرد. همچنین موهایی پرپشت و بادوام خواهید داشت.

برای وقتی که به‌منظور مطالعهٔ این مطلب گذاشتید متشکریم. توصیهٔ ما به شما این است که برای دریافت اطلاعات بیش‌تر دربارهٔ اینکه هیدرودرمی چیست، دریافت مطالب تکمیلی و در نهایت تصمیم‌گیری برای هیدرودرمی مو، حتماً به سایت سوزنیران مراجعه نمایید.

سؤالات متداول

  • آیا هیدرودرمی پوست باعث سم‌زدایی از کف سر می‌شود؟

هیدرودرمی پوست با خون‌رسانی، پاک‌سازی و باز شدن منافذ پوست سر، از تجمع سموم در سر جلوگیری و سم‌زدایی می‌کند.

  • عوارض تهدیدکنندهٔ بدن در هیدرودرمی مو چیست؟

در هیدرودرمی مو عوارضی بدن را تهدید نمی‌کند. صرفاً پس از انجام آن ممکن است دچار قرمزی یا ورم پوست شوید. این مسئله مشکل‌ساز نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا