هیدرودرمی پوست در منزل چگونه انجام می‌شود؟

4.5/5 - (4 امتیاز)

معجزه هیدرودرمی پوست در منزل چیست؟ پوست انسان بخش مهمی از بدن است که نیاز به مراقبت دارد. داشتن یک‌پوست شاداب و جوان متضمن زیبایی انسان است. پوست با قرارگرفتن در معرض آلودگی، نور آفتاب، استرس، مواد آرایشی و غیره ممکن است دچار خشکی و پیری شود. از روش‌های مراقبت از پوست، هیدرودرمی پوست در منزل است.

خشکی و کم‌آبی پوست، از مشکلات بسیار رایج پوستی در هر نوع پوست خشک و چرب است. کم‌آبی و در نتیجه خشکی پوست، موجب پیری زودرس پوست می‌شود.

اگر هنوز نمیدانید هیدرودرمی پوست چیست؟ باید بگوییم انجام هیدرودرمی پوست باعث می‌شود شما پوستی تازه و جوان داشته باشید، زیباتر به نظر بیایید و از داشتن پوستی شاداب لذت ببرید. در ادامه همراه ما باشید تا در رابطه‌ با هیدرودرمی پوست در منزل و بدون هزینه، اطلاعاتی را مطرح کنیم.

هیدرودرمی چیست؟

هیدرودرمی پوست در منزل، یکی از روش‌های مؤثر در جوانی و شادابی پوست است. طی روش هیدرودرمی، با آبرسانی به پوست، می‌توان سلول‌های مرده یا آسیب‌دیدهٔ پوست را با سلول‌های جوان جایگزین کرد. انجام این کار موجب تازگی سطح پوست و رفع چروک و لکه‌های پوستی می‌شود.

عده‌ای با مشاهدهٔ تغییرات نامطلوب در پوست خود، به تصور اینکه به شادابی پوست خود کمک کرده‌اند، از کرم‌های مرطوب‌کننده و چرب استفاده می‌کنند. استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده نه‌تنها کمکی در این مورد نمی‌کند، بلکه در طولانی‌مدت موجب تشدید آسیب پوستی می‌شود.

چیزی که سبب شادابی و جوانی پوست شما می‌شود، وجود کلاژن‌هایی در پوست شماست. ازبین‌رفتن کلاژن‌ها باعث می‌شود که پوست با خشکی و چین‌وچروک روبرو شود. عوامل متعددی می‌توانند سبب نابودی کلاژن پوست شوند.

عوامل آسیب پوست

پوست انسان ممکن است در اثر تابش مستقیم و آفتاب‌سوختگی، استفاده از مواد آرایشی بهداشتی بی‌کیفیت و ماسک پوستی بی‌کیفیت دچار نابودی کلاژن و خشکی شود. عامل آسیب‌زای دیگر، تغذیهٔ نامناسب است. پوست انسان برای ترمیم و ساخت سلول جدید نیاز به ویتامین‌ها و املاح مهمی دارد.

مصرف نکردن آنتی‌اکسیدان عامل دیگری است که در پیر شدن و افتادگی پوست تأثیر دارد. منبع آن میوه‌های قرمزرنگ مانند توت‌فرنگی است. مصرف‌نکردن آن‌ها می‌تواند موجب خشکی پوست شود.

مصرف سیگار، در آسیب رساندن به پوست نقش زیادی دارد. افرادی که سیگار مصرف می‌کنند به نسبت دیگر افراد، پوست پیرتر، تیره‌تر و پر چین‌وچروک تری دارند.

هیدرودرمی پوست با دستگاه

در هیدرودرمی پوست در منزل، بدون این که سوزن وارد پوست شود یا جراحی انجام گیرد، مواد موردنیاز پوست به بدن وارد می‌شوند. این کار از طریق دستگاه هیدرودرمی گالوانیک فیشال انجام می‌شود. در این ابزار جریان الکتریکی بسیار ضعیف وجود دارد که به‌وسیلهٔ این جریان مواد به سطح پوست منتقل می‌شوند.

انجام هیدرودرمی پوست در منزل، به این صورت است که ابتدا ماده‌ای ژله‌ای بر پوست قرار می‌گیرد. سپس دستگاه هیدرودرمی پوست را روی آن محل حرکت می‌دهیم و در نتیجه سلول‌های مرده از بین می‌روند و عمل جوان‌سازی پوست صورت می‌پذیرد.

مواد دارویی ژله‌مانند، مدت 10 دقیقه روی پوست قرار می‌گیرند و ماساژ داده می‌شوند. بعد از ماساژ ماده‌ای به نام هیدراته وارد پوست می‌شود. در انتها سطح پوست توسط یک مادهٔ مرطوب‌کنندهٔ بسیار قوی پوشانده می‌شود تا رطوبت پوست حفظ شود.

روش هیدرودرمی پوست در منزل

اگر برای هیدرودرمی پوست در خانه از دستگاه هیدرودرمی استفاده نمی‌کنید، می‌توانید با روش‌های هیدرودرمی پوست در منزل، سلول‌های خود را زنده کرده و پوست خود را شاداب کنید.

برای هیدرودرمی پوست در منزل، حتماً نیاز نیست که از دستگاه استفاده کرد. شما می‌توانید از موارد زیر برای هیدرودرمی پوست در منزل استفاده کنید:

  • استفاده از خیار و گلیسیرین
  • ماسک آووکادو
  • عسل
  • روغن‌های طبیعی
  • استفاده از سرم و مرطوب‌کننده‌ها
  • ماسک آب‌رسان با هلو

در ادامه چند مورد از آب‌رسان پوست را معرفی می‌کنیم و طرز تهیهٔ آن‌ها را بیان می‌کنیم.

نحوه انجام هیدرودرمی پوست در منزل

ماسک آب‌رسان پوست با خیار و گلیسیرین

برای هیدرودرمی پوست در خانه با ماسک خیار و گلیسیرین، شما فقط به یک عدد خیار و یک قاشق غذاخوری گلیسیرین احتیاج دارید.در این روش باید خیار را رنده کنید و روغن گلیسیرین را به آن اضافه کنید و روی صورت خود بگذارید.

برای دیدن تأثیر این ماسک بر آبرسانی پوست صورت، این ترکیب را هر شب به مدت 20 دقیقه روی پوست صورت خود بگذارید.

ماسک آب‌رسان پوست با تخم‌مرغ و آووکادو

برای تهیهٔ ماسک آب‌رسان با تخم‌مرغ و آووکادو، نیاز به نصف میوهٔ آووکادوی رسیده، یک عدد سفیدهٔ تخم‌مرغ و یک قاشق‌چای‌خوری آب لیموترش دارید. در ابتدا با چنگال آووکادو را له می‌کنید. سفیدهٔ تخم‌مرغ را جدا کرده و به آووکادو اضافه می‌کنید، در نهایت آب‌لیمو را در آن ریخته و خوب مخلوط می‌کنید.

در هنگام استفاده از این ماسک بر صورت، مواظب باشید ترکیبات ماسک وارد چشمان شما نشود. 10 الی 15 دقیقه باید ماسک رو صورت شما بماند. در نهایت صورت خود را با آب گرم بشویید و با ضربات آرام حوله خشک کنید. ماسک خانگی دارای آووکادو را می‌توانید برای پوست‌های چرب هفته‌ای یک‌بار استفاده کنید.

ماسک آب‌رسان پوست با بلغور جو دوسر و آووکادو

برای هیدرودرمی پوست در خانه می‌توانید از ماسک آب‌رسان پوست با بلغور جو دوسر و آووکادو استفاده نمایید. برای تهیهٔ این ماسک ابتدا نصف فنجان بلغور جو دوسر را بپزید، با چنگال نصف آووکادو را له کنید، سپس این دو را مخلوط کنید و روی پوست خود بگذارید.

این ماسک را باید به مدت 10 الی 15 دقیقه بگذارید تا روی صورت شما بماند. سپس صورتتان را با آب گرم بشویید و با حرکات ضربه‌ای حوله خشک کنید.

ماسک آب‌رسان پوست با هلو

برای هیدرودرمی پوست در منزل با ماسک هلو، فقط نیاز به یک هلوی رسیده و مقداری روغن‌زیتون خالص دارید. هلو را رنده کنید، روغن‌زیتون را به آن اضافه کنید، مواد را به پوستتان بمالید و با انگشتان خود پوست را به‌آرامی ماساژ دهید.

ماسک باید 20 دقیقه روی صورت شما بماند، سپس ماسک روی پوست را با آب ولرم بشویید. در نهایت باید چند بار به‌صورت خود آب سرد بپاشید. نکته‌ای که دررابطه‌با این ماسک می‌توان گفت این است که شما می‌توانید به‌جای هلو، از موز، زردآلو و حتی آووکادو نیز استفاده کنید.

مزایای هیدرودرمی پوست در خانه

تفاوت آب‌رسان‌ها و مرطوب‌کننده‌ها

آب‌رسان‌ها محصولاتی هستند مانند ژل هیدرودرمی که برای هیدراته شدن پوست استفاده می‌شوند و آب موردنیاز پوست را تأمین می‌کنند. مرطوب‌کننده‌ها برای خشکی صورت و لب‌ها استفاده می‌شوند و دارای روغن و چربی هستند. در واقع مرطوب‌کننده‌ها رطوبت پوست را حفظ می‌کنند؛ اما آب‌رسان‌ها آب موردنیاز پوست را جذب می‌کنند.

تفاوت دیگر بین آب‌رسان و مرطوب‌کننده در زمان استفاده از آن‌ها است. شما نیاز دارید که اول میزان خشکی پوستتان را بدانید و سپس باتوجه‌به احتیاج پوستتان از محصول موردنظر استفاده کنید.

افراد دارای پوست خشک نباید از آب‌رسان برای هیدرودرمی پوست در منزل استفاده کنند، زیرا پوست آن‌ها نیازمند مرطوب‌کننده است.

سخن پایانی

پوست برای تازگی و جوانی، نیاز به جذب آب دارد. دانستید که یکی از بهترین روش‌های تأمین آب پوست صورت، انجام آبرسانی و هیدرودرمی است. هیدرودرمی را هم با دستگاه مخصوص هیدرودرمی می‌توان انجام داد، هم به‌وسیلهٔ روش‌هایی از جمله انواع ماسک آب‌رسان در خانه که طبیعی و بسیار مؤثر است.

با سپاس از اینکه مطالب ارائه شده دررابطه‌با هیدرودرمی پوست در منزل را خواندید. در پایان، پیشنهاد ما این است که به هدف محافظت از پوست ارزشمند خود برای دریافت اطلاعات بیش‌تر و دریافت خدمات مناسب، به سایت سوزنیران به نشانی irsoozan.ir مراجعه نمایید و از خدمات آن در زمینهٔ پوست و هیدرودرمی مو بهره‌مند شوید.

سؤالات متداول

  1. آیا هیدرودرمی پوست عوارض دارد؟

هیدرودرمی پوست یکی از بهترین روش‌های پاک‌سازی و آبرسانی به پوست است. اگر با آگاهی یا تحت نظارت متخصص انجام شود، هیچ‌گونه عوارضی نخواهد داشت. ممکن است پس از انجام هیدرودرمی پوست در منزل، پوست شما قرمز و ملتهب شود که موقتی است.

  1. چقدر طول می‌کشد تا تأثیر آبرسانی به پوست خود را ببینیم؟

پس از انجام پاک‌سازی و هیدرودرمی پوست در خانه، شما تأثیر آن را بر تازگی و شادابی صورت خود حس خواهید کرد. نتیجهٔ اصلی که لیفت و جوانی پوست شماست، در درازمدت و در طول حداقل 6 ماه هیدرودرمی منظم نمایان می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا