طب سوزنی

۱۰ بیماری مزمنی که با شناسایی نقاط طب سوزنی درمان می‌شوند

4.8/5 - (52 امتیاز)

از هر پنج نفر در فرانسه، یک نفرشان طب سوزنی را امتحان کرده‌است. اما این عدد در کشورهای دیگری که فرهنگشان هیچ شباهتی به چینی‌ها ندارد، بیشتر است. طب سوزنی در زادگاهش یعنی کشور چین، سابقه‌ای دیرینه دارد که شما میتوانید برای مطالعه بیشتر در این زمینه، به صفحه تاریخچه طب سوزنی در ایران و جهان مراجعه کنید.

فرو کردن سوزن شاید به ظاهر منشأ درد به نظر برسد، اما چینی‌ها با شناسایی نقاط طب سوزنی، خاصیت التیام بخشی به این پدیده عجیب و جالب داده‌اند. هر چند این تنها خاصیت به کارگیری طب سوزنی نیست و مزایای طب سوزنی بیش از اینهاست! واضح است که فلسفه عمیق و البته علمی پشت انتخاب نقاط طب سوزنی وجود دارد اما آیا فرو کردن سوزن‌های نازک در اندام‌های مختلف، می‌تواند از پس انواع بیماری‌ها بربیاید؟

آیا طب سوزنی واقعاً بیماری‌ها را درمان می‌کند؟

فرضیه‌های زیادی در این مورد وجود دارد که بیشتر آنها به نفع این روش رأی می‌دهند. بر طبق این فرضیات فرو کردن سوزن‌های نازک در نقاط مشخصی از بدن، گردش جریان خون را بهبود می‌بخشد. همچنین کسانی که از ۱۴ مردین بدن به عنوان مسیرهای انرژی نام می‌برند، معتقدند این تکنیک مسیر انرژی را در بدن باز می‌کند. به علاوه دانشمندان زیادی وجود دارند که تأثیر طب سوزنی را در تولید اندورفین و کاهش درد به اثبات رسانده‌اند.

شاید خیلی از افراد تصور کنند که طب سوزنی تنها به لحاظ باوری که بعضی افراد به آن دارند یا همان فرضیه تلقین تأثیرگذار است. به هر حال چیزی که نمی‌توان انکار کرد، ریلکس شدن و احساس افزایش انرژی در اندام‌های مختلف بدن بعد از انجام طب سوزنی است.

 شناسایی نقاط طب سوزنی و به کارگیری این روش کدام بیماری‌ها را درمان می‌کند؟

به طور کلی و بر اساس آزمایشات دقیق علمی، ۲۸ بیماری وجود دارد که از طریق طب سوزنی درمان شده یا تا حدود زیادی از عوارض آن کاسته می‌شود. البته تسکین انواع درد در هر ناحیه‌ای از بدن شناخته شده‌ترین کارکرد این تکنیک سنتی چینی است. اما بر طبق شواهد اثبات نشده، ترک سیگار، درمان خستگی و بی‌خوابی، افسردگی و آلرژی و حتی لاغری با طب سوزنی امکان پذیر است.

میگرن

هر کسی که این درد آزاردهنده را تجربه کرده باشد، حاضر است هر روشی را برای متوقف کردنش امتحان کند. در درمان سردردی که منشأ آن میگرن و یا قرار گرفتن در شرایط تنش‌زا است، می‌توان از درمان میگرن با طب سوزنی به عنوان یکی از مؤثرترین و البته بی عارضه‌ترین درمان‌ها استفاده کند.

آرتروز

درمان آرتروز به خصوص در ناحیه زانو بوسیله طب سوزنی توسط مؤسسات علمی معتبری به اثبات رسیده است. علاوه بر استفاده از طب سوزنی برای درمان و تسکین آرتروز، روش های دیگری مانند تزریق پی آر پی نیز مورد استفاده قرار میگیرند. پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش طبیعی درمان انواع آرتروز با تزریق پی آر پی، مقاله فوق را مطالعه کنید.

ناباروری

همانطور که گفتیم یکی از کارکردهای قطعی طب سوزنی، از بین بردن استرس و کاهش اثراتی است که تنش‌های روحی و روانی بر روی سلامت جسم می‌گذارد. از طرفی یکی از دلایل ناباروری در خانم‌ها همین استرس است. بنابراین استفاده از طب سوزنی می‌تواند با کاهش استرس در خانم‌ها، احتمال باروری را در آنها افزایش دهد. در مقاله درمان ناباروری با طب سوزنی به طور کامل این روش را مورد بحث و بررسی قرار داده ایم.

سندروم قاعدگی دردناک

این عارضه که برای بعضی از خانم‌ها هر ماه تکرار می‌شود، حداقل چند روز از زندگی روزمره این افراد را مختل می‌کند. تحقیقات ثابت کرده‌است که طب سوزنی به خوبی از عهده کاستن این درد برمی‌آید. اگر شما هم از دسته افرادی هستید که از دردهای دوران قاعدگی خسته شده اید، هرچه سریعتر برای تسکین و کاهش درد قاعدگی با طب سوزنی اقدام کنید.

دندان درد

دندان دردی که ناشی از کشیدن و یا دیگر فرآیندهای پزشکی در این ناحیه است، با استفاده از طب سوزنی تا حدود زیادی تسکین پیدا می‌کند.

کمردرد مزمن

خیلی از کسانی که به این بیماری دچار هستند، بعد از امتحان کردن روش‌های درمانی مختلف بی نتیجه، به سراغ سوزن‌ها رفته‌اند! سوزن‌های نازکی که در طب سوزنی چینی به کار گرفته می‌شود، قویاً توسط دانشمندان برای درمان دردهای کمر توصیه شده‌است و علاوه بر آن، درمان کمردرد با طب سوزنی از راه های طبیعی و بدون عوارض است. درنتیجه هیچ جای نگرانی درخصوص این روش درمان وجود ندارد.

سندروم تونل کارپال

این بیماری عوارضی مانند دست درد حاد و احساس ناراحتی در ناحیه بازو را به همراه دارد. دانشمندان با استفاده از نقاط طب سوزنی در این اندام، و بررسی تأثیرگذاری این روش در گروه‌های مختلف بیماران، به نتایج امیدوارکننده‌ای دست پیدا کردند. التیام درد دست و بازو در این بیماران کمترین نتیجه‌ای بوده که طب سوزنی به دنبال داشته است. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص این بیماری و روش درمانی آن، میتوانید مقاله درمان سندرم تونل کارپال با طب سوزنی را مطالعه کنید.

سندروم تونل کارپال
انجام طب سوزنی روی نقاط عصبی حساس دست برای درمان سندروم تونل کارپال

فیبرومیالژیا

این بیماری نیز از جمله مشکلاتی است که به وسیله طب سوزنی به مقدار قابل توجهی بهبود پیدا می‌کند. درمان فیبرومیالژیا با طب سوزنی کاملا طبیعی و بدون عوارض است.

بهبود حالت تهوع

حالت تهوع و استفراغ گاهی به عنوان عوارض بیماری و یا حتی جراحی و درمان‌های مختلف در فرد بروز پیدا می‌کند. شناسایی نقاط طب سوزنی و اعمال سوزن‌ بر روی آنها، این حالت را بهبود می‌بخشد.

عوارض سرطان

انواع سرطان و درمان‌هایی که برای بیماران سرطانی به کار گرفته می‌شود، عوارض مختلفی دارد. جالب است بدانید که درمان سرطان با طب سوزنی هم در درمان عارضه‌های ناشی از بیماری و هم در درمان عوارض ناشی از فرآیندهای پزشکی مؤثر است.

آیا فروکردن سوزن در نقاط طب سوزنی عوارض دارد؟

چنانچه برای این کار به یک متخصص کاربلد مراجعه کنید، تقریباً هیچ عارضه‌ای برای شما به وجود نمی‌آید. اما چنانچه این فرد تخصص کافی نداشته باشد، می‌تواند با فرو کردن بیش از حد سوزن در بدن شما باعث پاره شدن رگ‌های خونی، کیسه صفرا و یا حتی ریه‌های شما شود. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله عوارض طب سوزنی چیست؟ را مطالعه کنید.

همچنین فرو کردن سوزنی که کاملاً استریل و ضد عفونی نشده باشد نیز، می‌تواند خطر عفونت را برای شما به دنبال داشته باشد. به طور کلی خانم‌های باردار بهتر است از این روش اجتناب کنند. همچنین کسانی که داروهای رقیق‌کننده خون مصرف می‌کنند، افرادی که در قلب خود باتری و یا هر گونه دستگاه الکتریکی دیگری کار گذاشته‌اند و افرادی که دچار اختلالات خونریزی هستند، به هیچ عنوان نباید به سراغ طب سوزنی بروند.

در نهایت برای جلوگیری از این خطرات و بروز عوارض ذکر شده، پیشنهاد ما به شما انجام طب سوزنی برای تسکین و درمان بیماری ها در سوزنیران، مجهزترین مرکز طب سوزنی، توسط بهترین پزشک طب سوزنی تهران است. مرکز تخصصی سوزنیران تحت نظارت دکتر سید جعفر محقق با بیش از 9 سال سابقه کار، جهت انجام تمام خدمات طب سوزنی و امبدینگ در خدمت شماست. میتوانید برای دریافت وقت مشاوره یا معاینه حضوری با شماره های مطب در تماس باشید. امیدواریم مطلب فوق مورد توجه شما واقع شده باشد. درصورت تمایل، میتوانید سوالات خود را برای ما کامنت کنید یا از طریق واتسپ با پشتیبان آنلاین ما در ازتباط باشید.

از بین بردن سیاهی زیر چشم

2 دیدگاه

    1. درود. باید بررسی بشه که بفهمیم نازایی بر اثر چی هست و بعد نقاط طب سوزنی برای نازایی رو پیدا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا