طب سوزنی

درمان سرگیجه با طب سوزنی

5/5 - (1 امتیاز)

قطعا برای همه افراد اتفاق افتاده است که به طور ناگهانی دچار سرگیجه می‌شوند و برای چند ثانیه محیط اطراف را به طور واضح نمی‌بینند. گاهی ضعف عمومی بدن علت این سرگیجه‌ها است، اما اگر به طور مداوم و به دفعات دچار سرگیجه می‌شوید، حتما به پزشک مراجعه کنید و در پی درمان آن باشید. امروز طب سوزنی به عنوان یک روش کاملا بی ضرر و موثر در درمان سرگیجه به کار برده می‌شود. قصد داریم در ادامه مطلب انواع سرگیجه و درمان سرگیجه با طب سوزنی را شرح دهیم.

علت سرگیجه چیست؟

سرگیجه حالتی است که فرد تصور می‌کند تمام محیط اطراف به دور او می‌چرخد. علت‌های متفاوتی برای بروز سرگیجه وجود دارد. دانستن علت سرگیجه در هر فرد باعث می‌شود درمان آن زودتر انجام شود. گاه سرگیجه به صورت موقت در اثر چرخیدن، خندیدن بیش ازحد یا اضطراب به وجود می‌آید که موقتی است و با از بین رفتن این موارد سرگیجه نیز برطرف می‌شود. اما اگر سرگیجه به علت‌های ضعف عمومی بدن، خستگی، مشکلات داخلی، اختلالات گوش، اختلال چشم، عفونت، حساسیت و… باشد باید حتما به پزشک مراجعه کنید و در پی درمان آن باشید. برای آگاهی از علت سرگیجه و درمان آن به روش طب سوزنی می‌توانید به متخصصین مجرب مرکز طب سوزنی سوزنیران مراجعه کنید.

انواع سرگیجه

سرگیجه‌ها به دو نوع سرگیجه محیطی و سرگیجه مرکزی تقسیم می‌شود.

سرگیجه محیطی

سرگیجه محیطی در اثر اختلالات گوش داخلی و اندام‌های دهلیزی به وجود می‌آید. عواملی مانند قرار گرفتن در سرمای شدید، آنفولانزا، کمبود آب بدن،  سرماخوردگی و مصرف برخی داروها می‌توانند علت بروز این نوع از سرگیجه باشند.

سرگیجه مرکزی

سرگیجه مرکزی نوعی است که علت بروز آن عوامل مربوط به مغز مانند سکته مغزی، میگرن، بیماری خودایمنی گوش داخلی، تومورهای مغزی، صدمات وارد شده به مغز در هنگام ورزش، تصادف یا سقوط از ارتفاع و… است. این نوع از سرگیجه معمولا به مدت طولانی همراه فرد است.

سرگیجه‌های خطرناک

برخی افراد زمانی که دچار سرگیجه‌های موقت می‌شوند، به طور جدی در پی درمان و علت آن نیستند. هرچند که پیشنهاد ما این است که سرگیجه‌های موقت را پیگیری کنید، اما اگر از سرگیجه‌های طولانی رنج می‌برید حتما در پی درمان آن باشید. سرگیجه اگر با علائمی مانند سردرد‌های بی‌سابقه، دوبینی، ازدست دادن شنوایی یا بینایی، ضعف در دست و پا، درد در قفسه سینه، تغییر در ضربان قلب، کاهش هوشیاری و… همراه باشد از سرگیجه‌های خطرناک محسوب می‌شود و نیاز به درمان جدی دارد.

سرگیجه های خطرناک
سردرد‌های بی‌سابقه، دوبینی، درد در قفسه سینه، تغییر در ضربان قلب، کاهش هوشیاری و… از علائم سرگیجه های خطرناک است.

درمان سرگیجه با طب سوزنی

طب سوزنی از روش‌های درمانی ساده، بدون درد و بدون هر گونه عوارض است. برای شناخت بیشتر مزایای طب سوزنی، مقاله طب سوزنی چیست را مطالعه کنید. طب سوزنی یک روش درمانی برای سرگیجه از چین باستان است، که امروزه نظر بسیاری از متخصصین را جلب کرده است. متخصصین بر این باورند که علت بسیاری از سرگیجه‌ها علاوه بر موارد گفته شده اختلال در تعادل فرد است. پزشک با دانستن علت سرگیجه نقاط مربوطه را مشخص و با استفاده از سوزن اقدام به تحریک عصب فرد می‌نماید و تعادل فرد به مرور باز می‌گردد.

نقاط انتخاب شده برای هر فرد و بسته به علت آن بنا به تشخیص پزشک متفاوت است. یکی از مزایای درمان سرگیجه با طب سوزنی این است که در درمان نقاط انرژی بدن تحریک شده و این انرژی در تمام بدن فرد پخش می‌شود، گاها در برخی موارد دیده شده علاوه بر درمان سرگیجه ناراحتی‌های دیگر بیمار نیز بهبود یافته و بیمار از نظر جسمی و روحی وضعیت بهتری دارد.

تعداد جلسات طب سوزنی برای درمان سرگیجه

به طورکلی طب سوزنی روش درمانی است که طی چند جلسه انجام می‌شود. تعداد جلسات برای هر فرد بسته به علت، شدت و وخامت سرگیجه متفاوت است. اما معمولا در طی جلسات فرد متوجه بهبود وضعیت خود می‌شود  و این بهبودی منجر به رضایت فرد و تمایل به ادامه جلسات می‌شود. معمولا افرادی که روش طب سوزنی را برای درمان انتخاب می‌کنند به دلیل سادگی درمان، موثر بودن و نداشتن عوارض تمایل زیادی به ادامه درمان نشان می‌دهند.

اگر شما نیز مانند بسیاری از افراد با کسب اطلاعات از طب سوزنی، این روش درمانی را انتخاب کردید، حتما به بهترین متخصص طب سوزنی مراجعه کنید. زیرا مراجعه به افرادی که دارای تجربه و دانش در این زمینه نیستند منجر به بروز اختلالات دیگری خواهد شد. مرکز طب سوزنی سوزنیران با کادری متخصص و مجرب آماده ارائه خدمات درمان با طب سوزنی است. برای گرفتن وقت مشاوره یا معاینه حضوری با شماره های کلینیک در تماس باشید.

درمان ویار بارداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
×

سلام

تیم پشتیبانی مرکز تخصصی طب سوزنی سوزنیران از طریق واتسپ در خدمت شماست.

لطفا پشتیبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

× ارتباط با ما