درمان بیماری های زنان با طب سوزنی | درمان فیبروم با طب سوزنی

4.5/5 - (2 امتیاز)

احتمالا می‌دانید که با کمک طب سوزنی می‌توان بسیاری از مشکلات و بیماری‌های زنان را درمان کرد. بیماری‌هایی مانند آمنوره اولیه و ثانویه، مشکلات کیست، انواع سندروم تخمدان، فیبرم رحم، اختلالات هورمونی، ناباروری و مشکلات قاعدگی به کمک طب سوزنی قابل درمان هستند. در ادامه این مقاله انواع این بیماری‌ها را برای شما معرفی کرده و تاثیر درمانی طب سوزنی در آن‍ها را نیز ذکر می‌کنیم.

درمان بیماری آمنوره با طب سوزنی

این بیماری دو نوع دارد که هر دو نوع آن با تحریک نقاط طب سوزنی قابل درمان است. آمنوره به عنوان یکی از اختلالات قاعدگی باعث عدم خونریزی در موعد آن یا در هنگام بلوغ می‎شود.

خانم‌های بالغی که در دوره ای 3 تا 6 ماهه دچار فقدان قاعدگی شده‌اند و دلیل آن چیزی به جز بارداری می‌باشد مشکوک به این عارضه هستند. آمنوره یک بیماری نبوده و در اصل نشانه‌ای از یک بیماری می‌باشد. طب سوزنی به خوبی می‌تواند به آن‌ها پرداخته و مشکلات آمنوره را برطرف کند.

درمان دیسمنوره‌ها با کمک طب سوزنی

مشکل شایع بعدی در بیماری‌های زنان دیسمنوره‌های شدید است که به دردهایی که در دوره‌ی قاعدگی رخ می‌دهد گفته می‌شود. دیسمنوره‌ها بسیار شایع بوده و در بسیاری از زنان رخ می‌دهد. علت این بیماری ترشح پروستاگلندین‌ها هستند که طی ترشح آن‌ها رحم منقبض شده و جریان خون در این قسمت کاهش می‌یابد و بر همین اساس عصب‌ها نسبت به درد حساس‌تر می‌شوند .

درمان مشکلات کیست رحم با طب سوزنی

مشکلات کیست در زنان یکی از بیماری‌های فراگیر بوده که می‌توان آن را به وسیله طب سوزنی درمان کرد. کیست‌ها در زمان تخمک گذاری و معمولا ناشی از اختلالات هورمونی ناشی می‌شوند. نوع دیگر کیست‌ها که در تخمدان رشد کرده و اغلب به صورت عقب افتادن عادت ماهیانه بروز می‌کنند هستند. علائم دیگر کیست‌ها دردهای شکمی، افزایش وزن، رویش موهای زائد بر روی صورت و بدن، آکنه و جوش صورت است. اگر این کیست‌ها درمان نشوند باعث ناباروری، سرطان رحم، سکته و … در بیمار می‌شود.

درمان سندروم تخمدان با طب سوزنی

سندرم تخمدان پلی کیستیک نیز که علائمی مشابه با مشکلات کیست در زنان را دارد، بسیار شایع بوده که علت اصلی آن هنوز شناخته نشده است. طب سوزنی یک روش درمانی بسیار خوب برای از بین رفتن کیست و تخمدان پلی کیستیک در زنان است .همچنین بسیاری از بیماری‌های دیگر زنان نظیر اختلالات هورمونی، ناباروری و مشکلات قاعدگی با پیدا کردن سر منشا آن به وسیله طب سوزنی و بدون مداخله‌ی دارویی قابل درمان است.

بسیاری از ناباروی‌ها به خاطر سندرم تخمدان پلی کیستیک ، فیبرم های رحمی و… می‌باشد که با درمان آن‌ها می‌توان فرد را برای باروری آماده کرد. در بیمارانی که ناباروی آن‌ها تنها با روش IVF که لقاح خارج رحمی نام دارد درمان پذیر است، می توان طب سوزنی را سه ماه قبل شروع کرد و بدن بیمار را برای پاسخگویی به عمل آماده نمود .

درمان ناباروری با طب سوزنی

اگر با داشتن رابطه جنسی منظم و مکرر در طی زمان باز هم بارداری اتفاق نیفتد، علت آن می‌تواند از سمت طرفین رابطه باشد. متاسفانه این تصور اشتباه که علت ناباروری تنها از طرف زنان است، در ایران جا افتاده و اشتباه است.

در بانوان، طب سوزنی با از بین بردن علل ناباروری می‌تواند به بارداری منجر شود‌. از جمله این دلایل می‌توان به انواع کیست تخمدان اشاره کرد. طب سوزنی لایه‌های درونی رحم را ضخیم کرده و اختلالات قاعدگی را از بین می‌برد. علاوه بر این طب سوزنی تاثیر بسیار مثبتی در از بین بردن خطرات ناشی از انواع عفونت‌های شایع داشته باشد.

درمان ناباروری با طب سوزنی

از تاثیرات درمانی طب سوزنی در مردان می‌توان به اصلاح سیستم هورمونی و ساختار اسپرم اشاره کرد. علاوه بر این با تنظیم سیستم ایمنی بدن اختلالات ناشی از انواع بیماری‌های جنسی را از بین می‌برد. طب سوزنی با تاثیر بالایی که در افرایش نشاط و شادی دارد، تحریک پذیری را بیشتر می‌کند و با افزایش تعداد اسپرم‌ها احتمال بارداری را افزایش می‌دهد. شما میتوانید نحوه درمان سندروم پاهای بی‌قرار با طب سوزنی را در این مجله اینترنتی سوزنیران بخوانید. احتمال بروز این بیماری در بانوان باردار بسیار بالاست.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ویار بارداری با طب سوزنی قابل درمان است. پس شما مادران عزیز مطالعه مقاله درمان ویار بارداری با طب سوزنی را از دست ندهید.

سخن آخر

اگر هر یک از این بیماری‌ها را در خود مشاهده می‌کنید، کافیست با انجام طب سوزنی، در جهت رفع آن اقدام نمایید. تاثیر طب سوزنی در درمان بیماری‌های زنان اثبات شده است. شما می‌توانید با مراجعه به مطب دکتر محقق از انواع خدمات طب سوزنی بهره مند شوید. علاوه بر این می‌توانید با مراجعه به سایت سوزنیران سایر مقالات این سایت را بخوانید و از تاثیر بهبودبخشی طب سوزنی بر سایر بیماری‌ها آگاه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا