زیبایی

همه چیز در مورد بادکش درمانی


از روش بادکش درمانی که با نام حجامت خشک نیز شناخته می شود ، برای رفع درد مفاصل از جمله کمر درد ، درد زانو ، درد گردن ، کتف درد و یا خشکی مفصل ها ،همچنین برای رفع گرفتگی و اسپاسم عضلات در اثر تصادف یا ضربه ، رگ به رگ شدن ، گرفتگی رگ ها در بیماران دیابتی و فشار خون بالا بر روی پوست بدن استفاده می شود . این روش درمانی باعث زیاد تر شدن جریان خون در محل می شور. همچنین به درمان و یا التیام درد بیمار کمک می کند .
در بسیاری از بیماری ها و مشکلات ذکر شده درمان اصلی توسط طب سوزنی انجام می شود و برای کمک به تاثیر گذاری بیشتر درمان از روش بادکش درمانی نیز استفاده می شود . این روش دقیقا مانند حجامت بوده اما بدون هیچ گونه خراشیدگی و خون ریزی پوستی انجام می شود .
روش بادکش درمانی با استفاده از لیوان های شیشه ای مخصوص و ایجاد خلا به وسیله ی مشتعل کردن پنبه ی آغشته به الکل در این لیوان ها انجام می شود که باعث می شود پوست بیمار مقداری به داخل لیوان مکیده شود . این لیوان ها به مدت 5 تا 10 دقیقه می توانند در محل باقی بمانند . این روش درمانی برای اولین بار در فرانسه انجام شد و جزئی از طب مکمل یا طب جایگزین است .
بادکش درمانی زیر نظر پزشک
انجام روش درمانی بادکش در عین سادگی باید زیر نظر پزشک و در محل های مناسب با توجه به موضع درد بیمار انجام شود. چرا که نباید هایی برای بادکش درمانی وجود دارد که یک فرد متخصص می تواند آن ها را بررسی کند. در غیر این صورت مشکل فعلی بیمار از بین نرفته و ممکن است مشکلات دیگری مانند درد در محل بادکش یا سوختگی پوست نیز به آن افزوده شود. ورم و قرمزی ناشی از این روش بعد از چند روز از بین رفته و نیاز به مراقبت خاصی ندارد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا