امبدینگ شکم: نحوه انجام + مزایا

4.3/5 - (20 امتیاز)

چه‌قدر با امبدینگ شکم آشنا هستید؟ در عصر حاضر با وجود مشغله انسان‌ها، فست‌فودها و با وجود هزار و یک دغدغه افزایش وزن می‌تواند یکی از نگرانی‌های هر فردی باشد. چاقی یا حتی لاغری بیش از حد آزاردهنده است و هر انسانی دوست دارد که وزن ایده‌آلی داشته باشد.

اما داشتن وزن ایدئال یک سبک زندگی متفاوت می‌خواهد. برای انسان امروز با وجود تمامی مشغله‌هایی که دارد، رفتن به باشگاه و آماده‌سازی غذاهایی که وقت زیادی می‌گیرند، ممکن نیست.

در این شرایط یکی از بهترین راه‌ها استفاده از روش‌های ساده اما موثر است. یکی از روش‌های لاغر شدن استفاده از امبدینگ است. امبدینگ در ناحیه شکم بیش‌تر از باقی نقاط انجام می‌شود و طرف‌داران بسیاری دارد. در ادامه به این موضوع می‌پردازیم که امبدینگ شکم چیست. همچنین مزایا و عوارض این عمل را بررسی می‌کنیم.

امبدینگ شکم چیست؟

امبدینگ شکم یکی از روش‌هایی است که باعث لاغری موضعی در این ناحیه انجام می‌شود. در امبدینگ شکم دو سوراخ به‌موازات یکدیگر در این ناحیه ایجاد می‌شود. سپس یک نخ از جنس فیبر قابل‌جذب به‌کمک یک سوزن وارد یکی سوراخ‌ها می‌شود و از سوراخ دیگر در می‌آید. اتفاقی که می‌افتد این است که این نخ از میان چربی‌ها رد می‌شود.

معمولاً عمقی که این سوزن، یک الی یک و نیم سانتی‌متر است. البته در روش‌های دیگر امبدینگ این عمق می‌توان حتی بیش‌تر شود.

اخیراً در روش‌های دیگر امبدینگ نخ به شکل حلقوی در اطراف ناحیه موردنظر قرار می‌گیرد؛ البته اگر سوزن‌های کمر استفاده شود می‌تواند تا هر عمقی می‌توانند وارد بدن بشوند.

نخ امبدینگ شکم

امبدینگ شکم چگونه باعث لاغری می‌شود؟

این روش شباهت بسیار زیادی با طب سوزنی دارد. از طریق امبدینگ شکم، ناحیه موردنظر با نخ قابل‌جذب تحریک می‌شود. این تحریک شدن باعث افزایش متابولیسم بدن شده و سپس لاغری موضعی در این قسمت و در تمامی قسمت‌های بدن انجام می‌شود.

به‌طورکلی شما با تحریک قسمت‌های مختلفی از بدن متابولیسم را افزایش می‌دهید که نتیجه آن لاغری است. معمولاً این روش عوارض بسیار کمی دارد. اما اگر این سؤال برای شما پیش آمده که امبدینگ شکم بهتر است یا طب سوزنی در ادامه همراه ما باشید.

امبدینگ یا طب سوزنی؟ کدام‌یک بهتر است؟

برای پاسخ به این سؤال باید شرایط کلی بدن خود و نیازهای آن را در نظر بگیرید. برای مثال اگر هدف شما زیبایی و جوانسازی صورت است یا لاغری بدن، باید با یک متخصص در این زمینه صحبت کنید و از او راهنمایی بگیرید. باید به‌همراه متخصص در نظر بگیرید که هدف شما چیست و سپس بررسی کنید کدام‌یکی از این درمان‌ها برای شما مناسب است. سوزنیران به شما کمک می‌کنند تا بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرید.

موارد استفاده برای امبدینگ

 • برای درمان چاقی می‌توانید از این روش کمک بگیرید
 • اگر قصد لیفت عضلات صورت را دارید این روش می‌تواند روش خوبی باشد
 • لیفت و فرم دهی باسن با نخ امبدینگ ممکن است
 • از طریق امبدینگ می‌توان به فرم دهی بینی کمک کرد

 از آنجایی که روش امبدینگ کاربردهای گسترده‌ای دارد، در این روزها بسیار محبوب شده است.

کاربرد امبدینگ شکم

مزایای امبدینگ شکم چیست؟

قبل از انجام هر کاری بهتر است که با مزایا و معایب آن آشنا باشیم. در این قسمت ما قصد داریم مزایای امبدینگ در ناحیه شکم را بررسی کنیم.

 • از مزایای امبدینگ شکم می‌توان به این مورد اشاره کرد که این عمل در سرعت زمان زیادی انجام می‌شود و برای آن نیاز به آمادگی خاصی ندارید. همچنین قبل و بعد امبدینگ نیازی به مصرف داروی خاصی نیست.
 • در این روش نیازی به بی‌حس‌کننده‌های قوی نیست و عوارض آنها را هم نخواهید داشت. با یک بی‌حس‌کننده‌ی موضعی ساده می‌توان این کار را انجام داد.
 • اتفاقی که در این روش می‌افتد این است که فرایند لاغرشدن با خود بدن است و با افزایش خون‌رسانی در آن قسمت و افزایش متابولیسم در آن ناحیه باعث لاغرشدن می‌شود. یعنی شما از روش‌های تهاجمی لاغری استفاده نخواهید کرد و آسیبی به بدن خود نخواهید زد.
 • پس از این عمل نیازی به استراحت خاصی ندارید. می‌توانید بعد از عمل به کارهای روزمره خود رسیدگی کنید فقط قبل از این کار با پزشک خود مشورت کنید.
 • این عمل نتیجه خوبی در پیش دارد و تا مدت‌زمان زیادی نتیجه آن ماندگار است. البته در صورت رعایت نکردن رژیم غذایی چاقی می‌تواند برگردد.
 • هزینه این روش در مقایسه با روش‌های دیگر بسیار کم‌تر است و دردسر کم‌تری نیز دارد.
 • تمامی موادی که در این روش استفاده می‌شود، طبیعی و قابل‌جذب است. نخ مورداستفاده در این روش از جنس فیبر است و به‌راحتی جذب بدن می‌شود.

عوارض امبدینگ شکم

به‌طورکلی عوارض امبدینگ شکم بسیار کم و ناچیز است. سر سوزن‌هایی که در این روش استفاده می‌شود، بسیار کوچک است و هیچ جای زخمی روی بدن شما باقی نخواهد گذاست. همچنین نخ آن به‌راحتی قابل‌جذب است. پس به‌طورکلی مشکلی برای بدن ندارد.

اما اگر امبدینگ شکم توسط متخصص انجام نشود، ممکن است برای شما باعث دردسر شود. پس قبل از انجام این کار نسبت به متخصص خود اطلاعاتی به دست آورید.

عوارضی که بعد از عمل ممکن است برای هرکسی پیش بیاید عبارت‌اند از:

 • احساس گرگرفتگی و گرمای شدید
 • کبودشدن و خون‌ریزی بسیار کم
 • دفع مواد شیری‌رنگ از محل عمل
 • احساس درد داشتن در حین انجام عمل

اگر در یک مرکز معتبر و باتجربه این عمل را انجام بدهید، حتی عوارض ذکر شده را نخواهید داشت. سوزنیران یکی از آن مراکزی است که با خیالی آسوده می‌توانید از این دسته خدمات بهره‌مند شوید.

هزینه امبدینگ شکم

قیمت امبدینگ شکم به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از عواملی که در این روش بسیار مهم به شمار می‌آید، میزان چربی در ناحیه شکم است. همچنین تعداد جلسات، نوع مواد به کار رفته و تخصص پزشک امبدینگ نیز در هزینه امبدینگ شکم موثر هستند.

قیمت امبدینگ شکم

موارد منع امبدینگ شکم

به‌طورکلی قبل از انجام‌دادن امبدینگ شکم در مورد منع‌های پزشکی آن اطلاعاتی کسب کنید. در ادامه افرادی را که نباید از امبدینگ شکم استفاده کنند، به شما معرفی می‌کنیم.

 • خانم‌های باردار که در شرایط حساسی هستند، طب سوزنی برای آنها مناسب نیست.
 • افرادی که در آنها سابقه‌ی آلرژی و حساسیت نخ جراحی وجود دارد، نباید از این روش استفاده کنند.
 • اگر عملی در یک ماه قبل انجام داده باشید نباید امبدینگ شکم را انجام بدهید.
 • بیمارانی که با مشکلات قلبی دست‌وپنجه نرم می‌کنند باید از این‌گونه عمل‌ها دوری کنند. افرادی که قلبشان دارای باطری است یا عمل جراحی باز کرده‌اند هم نباید امبدینگ را انجام دهند.
 • افرادی که دارای حساسیت‌های پوستی شدید مثل اگزما هستند نباید این عمل را انجام بدهند.
 • افرادی که در قسمت شکم دچار عفونت شده‌اند.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم که امبدینگ شکم و پهلو را به طور کامل بررسی کنیم. مزایا و معایب آن را مورد بررسی قرار دادیم تا اگر خواستید برای لاغرشدن از این روش استفاده کنید به‌راحتی بتوانید آن را مورد بررسی قرار بدهید. عوارض این روش بسیار پایین و کم است اما توجه داشته باشید قبل از انجام این کار با متخصصین سایت سوزنیران صحبتی داشته باشید تا بتوانید یک تصمیم درست بگیرید. به نظر شما مزایای دیگر امبدینگ شکم چیست؟ آن را به دوستان خود پیشنهاد می‌دهید؟

سؤالات متداول

 • آیا امبدینگ شکم و پهلو لاغر کننده است؟

بله امبدینگ شکم لاغر کننده است اما در صورت رعایت نکردن رژیم غذایی امکان بازگشت وجود دارد.

 • آیا امبدینگ فقط برای لاغرشدن شکم استفاده می‌شود؟

خیر. لیفت بینی با نخ، لیفت صورت با نخ و لیفت و فرم دهی باسن با نخ قابل استفاده است.

34 دیدگاه

 1. سلام مرسی از مقاله خوبتون. میشه لطفا هزینه امبدینگ شکم و پهلو رو بدونم؟

  1. درود. قیمت لاغری شکم و پهلو با امبدینگ باتوجه به نوع و تعداد نخ مورد نیاز شما بسیار متفاوت است. در جلسه مشاوره با پزشک تمامی این موارد برای شما شرح داده خواهد شد.

  1. درود. برای لاغری هم امبدینگ شکم خوبه و جواب میده هم طب سوزنی. باتوجه به وضعیت بیمار از هرکدام از روش ها که بهتر باشد به صلاح دید پزشک اقدام میشود. برای مثلا برای بیمارانی که مشکلات دیابتی دارند از امبدینگ شکم نمیتوان استفاده کرد و ناچارا از طب سوزنی استفاده میشود.

 2. سلام امبدینگ شکم و پهلو جدا جدا هم انجام میدین؟ من فقط میخوام برای پهلوهام امبدینگ کنم.

  1. درود. بله شما میتوانید امبدینگ را بصورت جداگانه روی هر قسمتی از بدنتان که بافت چربی دارد مانند شکم-پهلو-ران-بازو-پشت و… انجام دهید.

  1. سلام و عرض ادب. تغییرات امبدینگ شکم و پهلو ها تقریبا از 2 هفته بعد از اولین جلسه شروع میشود.

  1. درود. عوارض لاغری شکم و پهلو با نخ بسیار جزئی است و درصورتی که شما التهابی نسبت به نخ پیدا کنید با دارو برطرف خواهد شد. این مسئله درمورد حساسیت به سوزن های طب سوزنی نیز صدق میکند.

 3. سلام من امبدینگ شکم و پهلوهام رو 2 سال پیش در مرکز شما انجام دادم و نتیجه عالی بود. مرسی

  1. سلام و وقت بخیر. خوشحالیم که از نتیجه انجام امبدینگ شکم در سوزنیران راضی هستید. با ارزوی سلامتی برای شما.

 4. یکی از مزیت های امبدینگ شکم و پهلو برای لاغری واقعا همین قیمت خوبشه. خصوصا توی مرکز سوزنیران که عالیه. مرسی ازتون

  1. درود. خوشحالیم که از نتیجه امبدینگ شکم و پهلو در مرکز سوزنیران راضی بودید. خوشحال میشیم اگه مارو به اشنایان خودتون پیشنهاد بدید.

 5. سلام فاصله بین جلسات امبدینگ شکم و پهلوهای تقریبا بزرگ چقدر باید باشه؟

  1. درود. فاصله بین جلسات امبدینگ پهلو ها و شکم 1 ماه است و باید حتما کاشت نخ در موضع تکرار شود تا روند تغییرات ادامه دار باشد.

  1. درود. بله در مرکز سوزنیران امبدینگ شکم و پهلو برای اقایان و بانوان انجام میگیرد.

 6. سلام و عرض ادب. استفاده از امبدینگ شکم و پهلو چه فوایدی داره؟ آیا می‌تونه به تغییر فرم اجزای بدنم کمک کنه؟ مثلا من دوست دارم شکمم حالت ساعت شنی بشه ولی خب نمیخوام جراحی زیبایی انجام بدم برای این کار. ایا امبدینگ شکم و پهلو من رو به خاسته ام میرسونه یا خیر؟ مرسی از پاسخ شما.

  1. درود بر شما. مهم ترین مزیت امبدینگ شکم این هستش که یک درمان موضعی هست یعنی شما هرقسمت از بدنتون که نیاز به لاغری داشته باشه رو میتونید بطور خاص مورد درمان قرار بدید و همچنین مزیت بعدی این هست که این روش یک درمان برای عارضه چاقی هست. بطور مثال اگر شما بعلت مشکلات گوارشی دچار عارضه چاقی شده باشید، با امبدینگ شکم نه تنها بصورت موضعی لاغر میشید بلکه بیماریتون هم بطور همزمان درمان میشه.

 7. سلام مقاله شما درباره امبدینگ شکم و پهلو بسیار جذاب بود. من خودم از امبدینگ شکم و پهلو برای کاهش وزن و تناسب اندام استفاده کردم و نتایج مثبتی را تجربه کردم. به عنوان یکی از خوانندگان وبسایت، تشکر می‌کنم که اطلاعات مفیدی درباره این روش‌های درمانی را با ما به اشتراک می‌گذارید.

  1. سلام و عرض ادب. خوشحالیم که مقالات وبسایت ما را مطالعه کرده و مورد تایید شماست.

 8. سلام، میشه لطفا در مورد مراقبت های بعد از امبدینگ شکم هم توضیح بدید؟

  1. درود. امبدینگ بدلیل اینکه یک روش طبیعی و غیرتهاجمی هست، نیاز به مراقبت آنچنانی ندارد. به طور کلی مراقبت های بعد از امبدینگ شکم هم با مراقبت های توضیح داده شده در این مقاله، یکی هست.

  1. سلام و عرض ادب. جهت اطلاع از هزینه امبدینگ شکم میتونید بصورت مستقیم با متخصصین ما از طریق شماره 02122904799 یا چت انلاین واتسپ در ارتباط باشید.

 9. سلام آیا هزینه امبدینگ شکم در مشهد رو اطلاعی ندارید چقدر هست؟ اصلا فرق میکنه قیمت ها توی شهرهای مختلف؟

  1. درود. قیمت های امبدینگ شکم یا بقیه موارد درمانی امبدینگ و طب سوزنی توسط اتحادیه مشخص میشه و بطور کلی نباید تفاوت داشته باشه در مراکز مختلف.

 10. سلام و خسته نباشید. ممنون از مطالب خوبتون درمورد امبدینگ شکم برای لاغری.

  1. سلام وقتتون بخیر. معمولا خدمات امبدینگ و کاشت نخ در دوران بارداری و شیردهی انجام نمیشه.

  1. امبدینگ شکم به صورت موضعی برای لاغری در شکم هست
   همچنین ممکنه با هدف لیفت شکم هم انجم بده و دراین زمینه هم تاثیرگذار باشه
   از توجه شما ممنونیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا