آموزش طب سوزنی

طب سوزنی به عنوان یکی از روش‌هایی که اخیراً در جهان و در ایران به شدت مورد توجه قرار گرفته است، ممکن است افراد زیادی را به خود جذب کند. هم به عنوان روشی برای درمان و هم برای یادگیری و کسب درآمد!!! آنچه در این نقطه اهمیت پیدا می‌کند یافتن یک دوره آموزشی خوب و یا مراجعه به مراکز آموزشی باکیفیت است. در این مطلب هم قرار است به شما بگوییم برای آموزش طب سوزنی چه باید بکنید. فلذا با ما همراه باشید.

طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی یک روش درمانی برای انواع بیماری هاست. متخصصان این روش بر این باورند مسیری از انرژی در سرتاسر بدن هر انسانی جاریست. آن‌ها اختلال در این مسیر انرژی (که آن را “چی” می‌نامند) را علت تمام بیماری‌ها می‌دانند و معتقند وارد کردن سوزن به بدن در نقاط مسیر انژری در درمان بیماری‌ها تاثیرگذار خواهد بود. به بیان دیگر با انجام طب سوزنی و در نتیجه تحریک اعصاب در نقاط خاصی، سعی در درمان بیماری‌ها دارند.

آموزش طب سوزنی
طب سوزنی، روشی برای درمان انواع بیماری‌ها

همانطور که احتمالا می‌دانید این روش درمانی با استفاده از سوزن انجام می‌گیرد. ممکن است فکر کنید با روش دردناکی روبرو هستید اما در واقع اینطور نیست. سوزن‌های مورد استفاده در طب سوزنی حتی از سوزن سرنگ تزریقات نیز نازکتر است.  فلذا نگرانی از جهت درد شدید نخواهید داشت.

انجام طب سوزنی در منزل

عامه مردم جامع بر این باورند که انجام طب سوزنی در منزل و بدون نیاز به مراجعه و مشورت با پزشک قابل انجام است. در نتیجه همین تفکر غلط، سلامت دیگر افراد به راحتی به خطر خواهد افتاد.

از جمله ملزوماتی که حتما انجام طب سوزنی باید در نظر گرفته شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از سوزن های مخصوص
 • توجه به استریل بودن سوزن‌ها
 • مدت زمان قرارگیری سوزن ها در بدن با توجه به بیماری

مهم تر از تمام موارد ذکر شده این است که انجام طب سوزنی در منزل را فراموش کنیم. برای انجام طب سوزنی حتما به متخصص مراجعه کنید و سلامت خود و دیگر افراد را با انجام یک اقدام غیربهداشتی به خطر نیندازید. در ادامه بهترین پزشک طب سوزنی را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین پزشک طب سوزنی در ایران

حالا اگر برای یادگیری طب سوزنی، مشتاق شده‌اید باید برترین پزشک طب سوزنی در ایران را بشناسید. با شرکت در دوره‌های آموزشی ایشان می‌توانید به بهترین شکل طب سوزنی را بیاموزید.

دکتر سید جعفر محقق به عنوان موسس مرکز طب سوزنی سوزنیران، یکی از برترین انتخاب‌ها برای یادگیری طب سوزنی است. ایشان یکی از مدرسان رسمی انجمن طب سوزنی در ایران در حوزه امبدینگ می‌باشد. انتساب این مقام به ایشان به دلیل پژوهش گسترده‌ای است که بر روی مبحث امبدینگ انجام داده‌اند. پس از ارائه این پژوهش در دانشگاه شهید بهشتی، دکتر محقق به عنوان مدرس رسمی امبدینگ در انجمن طب سوزنی انتخاب شدند.

دکتر سید جعفر محقق با سابقه ۹ سال در درمان بیماری‌های مختلف با طب سوزنی، به شما کمک می‌کند تا به آسانی و با کمترین میزان درد و عوارض، بیماری خود را کنترل و رفع کنید.

از جمله تخصص و مدارکی که دکتر محقق دوره آن‌ها را گذرانده است، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه ایران
 • اخذ مدرک دکتری طب سوزنی از فدراسیون طب سوزنی در چین
 • مدرس رسمی امبدینگ انجمن طب سوزنی
 • عضو رسمی  فدراسیون جهانی طب سوزنی
 • عضو رسمی فدراسیون طب سوزنی ایران
 • اخذ مدرک نادا از موسسه ی نادای آمریکا
 • و دیگر مدارک علمی و تخصصی

با مراجعه به دکتر محقق، انجام طب سوزنی در منزل را فراموش خواهید کرد. در ادامه دوره‌های آموزشی طب سوزنی را مشاهده خواهید کرد.

آموزش آنلاین طب سوزنی

شما می‌توانید در دوره‌های آموزشی مرکز طب سوزنی سوزنیران شرکت کنید. با انجام این کار علاوه بر یادگیری یک علم تخصصی، می‌توانید به فکر کسب درآمد نیز باشید. از جمله دوره‌هایی که در سوزنیران انجام می‌شود:

 • آموزش طب سوزنی
 • یادگیری تئوری مبحث امبدینگ
 • آموزش نقاط طب سوزنی

برای ثبت‌نام از طریق فرم زیر اقدام نمایید.

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]